На Кіровоградщині підприємців ознайомили із заходами, які вживаються Управлінням ДСНС щодо зменшення тиску на бізнес

19 листопада в Управлінні ДСНС у Кіровоградській області відбулося засідання круглого столу з представниками громадських організацій та підприємцями. Головна мета заходу – обговорення питань взаємодії на напрямках забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту, поліпшення умов роботи підприємців, недопущення випадків корупції.

Розпочинаючи нараду, заступник начальника Управління ДСНС в області з організації запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту Ігор Парфьонов повідомив присутнім, що з метою реалізації завдань, визначених Президентом України у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки, Управлінням Держслужби України з надзвичайних ситуацій в області протягом тривалого часу здійснюється комплекс заходів щодо зменшення тиску на бізнес.

Зокрема, завдяки введенню в дію з 1 липня нинішнього року Кодексу цивільного захисту України взагалі скасовано дозволи на початок роботи, які видавались органами державного пожежного нагляду. На теперішній час початок роботи новоствореного підприємства, використання підприємцями об’єктів нерухомості здійснюється на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, а для суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику – також за наявності позитивного висновку за результатами експертизи протипожежного стану об’єкта. Зазначена декларація подається до державних адміністраторів, які працюють у центрах надання адміністративних послуг у кожному місті та районному центрі області.

Ігор Парфьонов також повідомив про заходи з протидії корупційним діянням серед працівників ДСНС України. Так, інспекторський склад позбавлено права приймати рішення про застосування запобіжних заходів і у відповідності до Кодексу повне або часткове зупинення роботи підприємств можливо виключно за рішенням адміністративного суду.

Також, Управлінням продовжується виконання раніше прийнятих нормативно-правових актів з питань дерегуляції відносин наглядових органів із суб’єктами господарювання. Зокрема, відповідно до Закону України
”Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, який почав діяти у минулому  році, територіальні підрозділи Управління та їх посадові особи не здійснюють планові та позапланові перевірки фізичних осіб–підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності  і діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику.

Починаючи з вересня цього року в Кіровограді діє Консультаційний центр Управління ДСНС в області. Ігор Вікторович нагадав підприємцям, що вони мають можливість звернутись до Центру та отримати вичерпну консультаційну допомогу
з питань здійснення наглядових функцій щодо суб’єктів господарювання Управлінням та його підпорядкованими підрозділами.

На завершення засідання круглого столу усі учасники мали змогу поставити питання стосовно теми заходу та почути фахові відповіді на них.

 У ДСНС у Кіровоградській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі