У Кіровограді було проведено тематичну програму «Андріївські вечорниці». Фото

«Сонце заходить, а Калита сходить.

Калито наша, ось тобі каша.

А нам дай здоров’я і сили,

Щоб ми ще довго по світу ходили»

13 грудня православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. До того, як церква почала вшановувати Андрія, наші предки здавна цього дня святкували своє народне свято, пов’язане з дохристиянською обрядовістю і магічними ритуалами, що мало переважно любовно - магічне та аграрно - магічне спрямування. 

Напередодні святкування дня святого Андрія Первозванного 10 грудня 2013 року в Кіровоградському обласному художньому музеї було проведено тематичну програму «Андріївські вечорниці».

На «Андріївські вечорниці» до музею завітали учні 7 класу гімназії ім. Т.Г.Шевченка. В залі сакрального мистецтва вони прослухали бесіду «Святий апостол Андрій Первозванний», дізналися про те що, Андрій — один із дванадцяти апостолів, який перший був покликаний Христом в його апостоли, і тому в православній традиції його звуть Первозваним,   про те що за церковними легендами, святий Андрій Первозванний під час своєї останньої місійної подорожі проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному із пагорбів встановив хрест та ще багато цікавого із житія св. Андрія.

Після тематичної бесіди учні гімназії було запропоновано перегляд репродукцій ікон та сюжетних картин написаних на честь Андрія Первозванного.

А далі відбувалося найцікавіше: до учасників програми завітав «Пан Калитовський», який запросив учнів до особистої участі у «Андріївських вечорницях». Хлопці та дівчата ознайомилися із циклом вірувань наших предків, особливу увагу було акцентовано на традиції випікання святкової «калити» та процесу вечірніх гулянь молоді.

Із цікавістю та завзяттям школярі брали участь у проведенні різноманітних конкурсів та поїданні святкової «калити».

IMG_8444IMG_8450IMG_8466IMG_8479IMG_8506

Отченашко Олександр – науковий співробітник

Кіровоградського обласного

художнього музею

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua