Альтернативну думку мають почути

Події, які охопили країну в останні тижні, викликають багато дискусій. Зріз думок є надзвичайно широким. Загальний настрій – країні потрібен лише європейський зовнішній вектор. Про це каже молодь, яка вийшла на Майдан, про це говорить опозиція, за це стоїть Майдан. Тож, знову суспільство не чує ту частину народу, яка не поділяє євроінтеграційних поглядів, знову демократія обмежується поняттям – є одна думка, і вона правильна?

Для того, щоб почути думки представників наукових кіл, інших політичних сил, військових, представників церковних конфесій щодо не лише подій нинішніх, а й спрогнозувати майбутнє України, у Кіровоградському обкомі КПУ зібрався круглий стіл на тему: “Політична криза в Україні – шляхи виходу з неї”. Дискусія вийшла справді цікавою, адже на тлі загального схвалення народного спротиву, альтернативної думки не чути зовсім, а прислухатися потрібно хоча б тому, що вона є.

Проводила засідання перший секретар Кіровоградського обкому Вікторія Дем’янчук. У своєму вступному слові вона в черговий раз наголосила, що якби влада свого часу провела обговорення зовнішньоінтеграційних спрямувань України, то ситуації, яка нині загрожує країні розколом, просто не виникло б. Нині ж опозиція, профінансована з-за кордону, тягне Україну в Європу, Росія не поступається своїм впливом, наголошуючи на споконвічній ментальності, тож боротьба йде жорстка. На цьому фоні розквітнув неонацизм, бо як інакше назвати загальну тенденцію на знищення пам’ятників? Ось і на Кіровоградщині, як і в Києві, нещодавно знесли пам’ятник Леніну в Маловисківському районі. Кому він заважав і кому міг завдати шкоди? Не можна народний гнів і боротьбу за свої права використовувати й спрямовувати на погроми з ознаками явного вандалізму, неповаги до людей старшого покоління та історії. Лідер обласних комуністів запросила присутніх до спільної розмови щодо окреслених тем.

Першим слово взяв Василь Пихтін, кандидат економічних наук. “Я – комуніст, і мене лякає те, що відбувається в країні нині. Так, у нас було багато помилок, але ми, комуністи, їх визнали. А те, що відбувається сьогодні, я б назвав катастрофою, яка охопила всі сфери нашого життя, але головне, що відбулася деформація цінностей. Ми маємо бути єдині в тому, щоб не дати загинути країні в моральному плані…”

Схвально був зустрінутий присутніми виступ Владислав Гулевича, політичного аналітика по країнах Центральної і Східної Європи, який аргументовано довів присутнім, чому вступ до ЄС є не зовсім позитивним явищем. Так, на владу однозначно тиснуть щодо євроінтеграції, яка розірве всі наші військово-політичні, ментальні зв’язки зі слов’янськими країнами-сусідами, але ця угода не врятує нас навіть від війни. Переконливим є досвід країн, які приєдналися до євроінтеграційного простору, зокрема, в економічному плані. Владислав Олександрович розповів, що в нього є колега, учений із Болгарії, із яким він часто спілкується на теми ЄС, його плюсів-мінусів. Зокрема, у цій країні, відповідно до угоди, після вступу до європейської спільноти серед іншого було повністю знищено аерокосмічну галузь. Тож, де гарантія, що наша Льотна академія не припинить свого існування? Нині з боку опозиції лунають заклики до термінового вступу до ЄС, але вона, судячи з виступів європейських емісарів, функціонує на кошти Заходу, тож не є незалежною. Політичний аналітик наголосив, що ЄС – це політичний і геополітичний союз із розширення західного впливу аж до кордонів із Кавказом.

Важливою для учасників круглого столу була думка відомого в місті громадського діяча, екс-нардепа, голови облорганізації СПУ Миколи Садового. Він зазначив, що позиція соціалістів завжди була послідовною. У 2004 році СПУ підтримала В. Ющенка, сподіваючись на те, що він щось змінить в Україні, але, на жаль, цього не сталося. Чи є курс на європейську спільноту вигідним Україні в економічному плані? Влада стверджує, що там нам буде добре, але ця угода – політичний документ, який планується підписати дуже швидко. Проте та ж Росія вже 3 роки веде перемовини з ЄС, відстоюючи кожен пункт угоди. Чому ми так поспішаємо?

Щодо знесеного в Києві пам’ятника Леніну: “Якщо була необхідність, то його можна було просто вивезти в інше місце, але навіщо ж розбивати? Ми надто паплюжимо минуле…” – наголосив М. Садовий.

Неоднозначну реакцію викликає, на думку доповідача, і Євромайдан. Микола Ілліч розповів, що двічі був на Майдані, спілкувався з людьми й зробив свої висновки: там на 70% стоять люди з Західної України. Тож, чи підтримує Майдан вся Україні і як? Очільник СПУ говорив про те, що до нього тут, у Кіровограді, підходили й пропонували знайти транспорт, щоб за 300 грн. на день повезти людей на Майдан. “Це не революція, бо до неї потрібно готуватися, а до цього ніхто не готувався. Просто діють хлопці, одягнені в однакову форму, згуртовані в напіввоєнізовані формування – такі були в 1933 році в Мюнхені…”, — наголосив М. Садовий.

Не погодився з ним виконавчий директор Кіровоградського обласного відділення Союзу промисловців та підприємців Сергій Бедзай. Він сказав, що люди на Євромайдан вийшли не спонтанно – вони доведені до відчаю, вони незадоволені своїм життям. Чому відбулася така різка зміна курсу влади щодо руху до Європи? Виступаючий наголосив, що він підтримує дії комуністів щодо необхідності проведення всеукраїнського референдуму. Справді, у людей потрібно було запитати, якою вони бачать зовнішню інтеграцію України, а не вирішувати це в кабінетах. Сергій Андрійович навів цікаву статистику, яка свідчить про економічні переваги зовнішніх впливів. Так, близько 42,82 млрд. дол. складають інвестиції в Україну з країн ЄС і лише понад 6,9 млрд. дол. – із Росії, але європейські кошти прийшли сюди з офшорних зон, тобто це наші гроші, вивезені з країни, тож чи можна в цьому випадку говорити про значні вкладення в розвиток української економіки з Європи?

До дискусії також був долучений представник духовенства – прес-секретар Кіровоградської єпархії УПЦ Московського патріархату Роман Кондратюк, який наголосив, що всеукраїнська рада церков уже сказала своє слово стосовно останніх подій в країні – закликала владу забезпечити мирний характер протестів, не піддаватися на провокації, а віруючих дотримуватися Божих заповідей, попри жорстку політичну боротьбу.

Євген Воронін, керівник Центру захисту правди історії про Велику Вітчизняну війну вважає, що нині в Україні реалізовується сценарій розвитку подій Держдепу США через політичних лідерів, який має на меті відірвати Україну від Європи й поставити її в залежність. Але такий силовий варіант є неприпустимим…

Думок було багато. В обговоренні, яке відбувалося досить жваво, зокрема, узяли участь Віктор Філімонов, голова Кіровоградської ради радянських офіцерів, Єгор Манько, помічник керівника Кіровоградської вірменської молодіжної громади “Тарон”, Анатолій Кузнєцов, голова товариства “Русь”, кандидат соціологічних наук, Вільям Мамедов, голова Кіровоградської азербайджанської громади, Іван Левицький, заступник голови спортивного клубу “Кунг-фу”, представники Комуністичної партії, депутати місцевих рад – Зоя Секрет, Валентина Шаповалова, другий секретар Кіровоградського обкому Олег Смик.

Підсумовуючи все сказане, Вікторія Дем’янчук запропонувала присутнім підготувати спільну Резолюцію зібрання й направити її главі держави – альтернативну думку мають почути.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
8 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Силовикам, которые в “деле Вилкула” подвергали пыткам свидетелей, фальсифицировали материалы и пытались вывести землю из государственной собственности, грозит от 8 до 12 лет тюрьмы, - написал на своей странице в Фейсбук адвокат Вилкула Олег Бабич Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул подал в СБУ, Нацполицию, ДБР и ГПУ заявления о действиях организованной преступной группировки из числа работников генеральной прокуратуры и прокуратуры Днепропетровской...
Общество
З метою підготовки транспортних засобів та аварійно-рятувального обладнання до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із ризиками осінньо-зимового періоду, протягом жовтня в усіх підпорядкованих Управлінню ДСНС в області пожежно-рятувальних підрозділах пройшли перевірочні марші техніки з підвищеною прохідністю. 18 жовтня було здійснено марш техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Кіровоградській об...
Общество
Міський голова Кропивницького Андрій Райкович та начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко проінспектували дитячі садочки ДНЗ №62 і №68, щоб перевірити температурний режим у групах дошкільного навчального закладу. Оскільки в обласному центрі опалювальний сезон ще не розпочався, а приміщення навчальних закладів уже встигли охолонути, батьки дітей почали висловлювати хвилювання, що малюки у групах мерзнуть. Щоб переконатись у тому, що температ...
Криминал
Повідомлення про подію надійшло до Олександрійського відділу поліції 14 жовтня. В одному з районів міста чоловік спричинив смертельні поранення іншому місцевому мешканцю. Поліцейські затримали особу за підозрою у скоєнні вбивства. В результаті проведених слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили, що місцевий мешканець, перебуваючи у дворі свого будинку, під час сварки здійснив два постріли у бік 56-річного сусіда. Отримані поранення виявилися для по...
Общество
У віторок, 16 жовтня, у міській раді Кропивницького завершився конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання № 35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, позашкільний центр Кіровоградської міської ради Кіровоградської області». Як повідомили в управлінні освіти міської ради, на конкурс заявилися двоє претендентів. Із них комісія обрала переможця за найбільшою кількістю набраних балів. В результа...
Новости компаний
Одни из самых низких цен на одежду в Украине были выявлены 16 октября 2018 г. в интернет-магазине Time of Style. Приводим цены на популярные категории осенне-зимнего ассортимента: Мужские куртки - от 189 грн. Мужские рубашки - от 29 грн. Мужские брюки - от 99 грн. Мужские свитера - от 79 грн. Женские джинсы - от 149 грн. Женские спортивные штаны - от 69 грн. Женские куртки - от 239 грн. Платья - от 229 грн. Женские свитера (гольфы, джемперы, худи, свитшоты...
Политические новости
«С обвинений против Луценко вчера в Раде фактически началась президентская кампания Вилкула», - отметила политический эксперт Анне Быкова, комментируя итоги голосования в парламенте, который отказался снимать неприкосновенность с Вилкула по сфабрикованному ГПУ делу. «Представление ГПУ на Вилкула свидетельствует о том, что власть его рассматривает как опасного конкурента на предстоящих президентских выборах. И то, с какой поспешностью и топорностью это пред...
Криминал
Працівниками кримінальної поліції області спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції із залученням спецпідрозіділів КОРД та роти поліції особливого призначення під час проведених заходів було вилучено з обігу зброю, набої та наркотичні засоби.  Також за місцем мешкання одного з фігурантів поліцейські виявили записи «чорної бухгалтерії» злодійського «общака».  Вилучене нині направлено для проведення експертиз.
Политические новости
Прохождение во второй тур президентских выборов нового политика и активное обсуждение в обществе его кандидатуры означает позитивный сценарий развития ситуации в Украине. При этом «новый»  не означает «молодой». Так считают в партии «Основа». В эфире телеканала NewsOne об этом говорил глава политисполкома партии Владимир Полочанинов. Он считает, что публичные дискуссии о том, кто из кандидатов в президенты Украины попадет во второй тур, означают обсуждение...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: