Жителям Кіровоградської області нагадали як безпечно відсвяткувати Новорічні та Різдвяні свята

Безпека жителів області є одним з пріоритетних завдань пожежно-рятувальної служби Кіровоградщини у зимовий період.

Тож, на прес-конференції, яка відбулася в Управлінні ДСНС докладно обговорювалися теми запобігання переохолодженням та загибелі людей на льоду, прогнозу гідрометеорологічних умов та попередження пожеж у період Новорічних та Різдвяних свят, а також допомоги водіям на автошляхах області. Зустріч з журналістами обласних мас-медіа проводили прес-секретар начальника Управління ДСНС підполковник служби цивільного захисту Микола Леськів та начальник Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології Олена Юрченко.

Вже третій рік поспіль з настанням зими в області пожежно-рятувальна служба області розгортає мобільні пункти обігріву, призначення яких – допомога населенню у період низьких температур. Про це повідомив учасникам прес-конференції Микола Леськів. Від діяльності мобільних пунктів є великий зиск для незахищеної категорій населення. Адже минулого року у наметах, де підтримується кімнатна температура, зігрілося понад 3500 людей. Аби ефективно попередити переохолодження і в цьому році Управлінням ДСНС України в області 11 грудня поточного року розгорнуто 22 мобільних пункти обігріву (2 – в обласному центрі та по одному в кожному районному центрі області).

Також Микола Васильович повідомив, що голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко доручив райдержадміністраціям та міськвиконкомам забезпечувати функціонування пунктів обігріву та соціальне патрулювання щороку протягом грудня-березня. І відповідно до доручення голови Кіровоградської облдержадміністрації забезпечення наметів електропостачанням, твердим паливом, одноразовим посудом та продуктами харчування покладено на райдержадміністрації та міськвиконкоми. На Управління ДСНС України в області покладено завдання щодо здійснення щоденного контролю за функціонуванням мобільних пунктів обігріву. Саме тому за кожним таким пунктом закріплено відповідальних працівників підрозділів У ДСНС України в області. В таких пунктах організовано цілодобове чергування.

Пункти обігріву функціонуватимуть і до завершення періоду холодів, хоча наразі на жителів області чекає дещо тепліша за норму та з суттєвим недобором опадів зимова погода. Про це повідомила Олена Юрченко. Майже до Нового року суттєвих змін в погоді синоптики не очікують. 26 – 27 грудня можливе посилення вітру до 15 – 20 м/с та переважатиме погода без істотних опадів, але з ймовірністю слабкої ожеледі. Температура вночі очікується від 0 до 5-6 градусів морозу, а вдень – від 0 до 5 градусів тепла.

Зважаючи на такий температурний режим особливо обережними слід бути рибалкам. Адже надто міцної криги на водоймах при такій доволі теплій зимі не буде. Щоб запобігти загибелі у такий період прес-службою обласного Управління ДСНС проводиться роз’яснювальна робота з рибалками: під час рейдових перевірок роздаються листівки, а на території області розміщена тематична зовнішня соціальна реклама. У засоби масової інформації постійно надаються застереження та матеріали відповідного змісту. Роз’яснювальна робота та акції проводяться і з дітьми.

Микола Леськів зазначив, що найбільшу групу ризику становлять рибалки, для яких підлідний лов риби привабливий насамперед тим, що по льоду можна дістатися до будь-якого місця водойми. Та на догоду власному захопленню рибалки часто нехтують правилами безпеки і йдуть на невиправданий ризик.

Говорячи мовою статистики, протягом зимового періоду 2009-2010 років загинуло – 18 осіб, врятовано 2 осіб, у 2010-2011 роках – загинуло 11 осіб, врятовано 4, у 2011-2012 роках – 7 осіб, врятовано 2. Протягом зимового періоду 2012-2013 року на водоймах області виникло 4 надзвичайні події та виявлено 4 загиблих. Зазначені цифри свідчать про тенденцію до зменшення загибелі, проте сенсу заспокоюватися немає і треба працювати на випередження.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах у зимовий період за ініціативи Управління ДСНС України в області щороку з настанням зими видається доручення голови обласної державної адміністрації, згідно з яким райдержадміністраціями, міськвиконкомами та орендарями водойм організовується робота щодо заборони виходу людей на лід у найбільш небезпечних ділянках водойм, а під час відлиги та танення льоду – на всі водойми, розташовані на відповідних територіях та організовується патрулювання місць масового підлідного вилову риби.

Рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.11.2013 № 13 затверджено план заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах протягом зимового періоду, відповідно до якого райдержадміністрації та міськвиконкоми зобов’язані встановлювати біля водойм стенди із застерігаючою інформацією щодо безпечного поводження на льоду, облаштовувати місця масової підлідної риболовлі. Цим же рішенням департамент освіти і науки облдержадміністрації, управління молоді та спорту облдержадміністрації зобов’язано організувати та провести у навчальних закладах області «Тиждень безпеки на воді та льоду».

Управлінням ДСНС в області уточнено плани реагування підпорядкованих підрозділів у разі виникнення нещасних випадків з людьми на водних об’єктах.

Також протягом листопада-грудня 2013 року здійснено перевірки готовності до дій за призначенням державних аварійно-рятувальних служб, які можуть бути залучені до реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах і їх діяльність оцінено як «готові до дій за призначенням».

Також забезпечено готовність мобільних рятувально-водолазних груп Аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області до дій за призначенням.

З метою оперативного реагування на надзвичайні події та ситуації на водних об’єктах у зимовий період 2013-2014 років Управлінням ДСНС України в області уточнено перелік місць підлідного вилову риби на території області. Аварійно-рятувальну техніку підвищеної прохідності забезпечено необхідним оснащенням для рятування людей на водних об’єктах, а саме: пристрої для рятування людей на кризі, дерев’яні багри, рятувальні круги, рятувальні жилети, рятувальні мотузки. З особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів проведено додаткові інструктажі щодо безпечного проведення рятувальних робіт на водних об’єктах.

Проте, наскільки б оперативно не діяли рятувальники, правила безпеки на льоду, перш за все, потрібно пам’ятати самим жителям області. Коротко правила нагадав Микола Леськів: він порадив перш ніж ступити на лід, потрібно дізнатися про товщину льоду на водоймі. Не рекомендується на невеликій ділянці пробивати багато лунок, відстань між ними має бути 5-6 метрів. Також не можна стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м. Не завадить також, якщо у кишені буде мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час та поодинці. А напередодні зимових канікул рятувальники закликають пильнувати своїх дітей, не дозволяти їм без нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Для того, щоб унеможливити ускладнення ситуації на дорогах під час погіршення погодних умов затверджено План взаємодії Управління ДСНС України у Кіровоградській області зі Службою автомобільних доріг у Кіровоградській області та дочірнім підприємством “Кіровоградський облавтодор“ згідно з яким відпрацьовано всі питання по залученню сил та засобів, обміну інформацією.

На території Кіровоградської області на автомобільних дорогах міжнародного, національного та регіонального значення визначено 38 окремих ділянок, довжиною 56 км, де прогнозується утворення транспортних заторів. У разі необхідності Управління ДСНС України в області може забезпечити 3 пересувних та 2 мобільних пункти обігріву.

Продовжуючи тему безпеки взимку, прес-секретар начальника У ДСНС в області зазначив, що Новий Рік та Різдво як завжди видаються неспокійними. Не став виключенням і початок 2013 року. Так, лише за перші 10 днів січня на території області виникло 24 пожежі, на яких загинуло 7 осіб. Основна причина зазначених вогневих випадків – необережне поводження з вогнем та порушення елементарних правил пожежної безпеки.

Тому, з метою запобігання пожежам під час святкування Нового 2014 року та Різдвяних свят громадянам слід пам’ятати та дотримуватись найпростіших правил пожежної безпеки, а саме: ялинку слід встановлювати на стійкій основі, а іграшки рівномірно на ній розподіляти, щоб вона не могла перекинутися; не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою; слід купувати гірлянди і подібні освітлювальні прикраси у магазині, де на них є відповідні документи і стандарти, що засвідчують якість; у разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, блимання лампочок, іскріння тощо) її необхідно терміново вимкнути та викинути. При купівлі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежну пропитку або виготовлені з не горючого матеріалу (ця інформація вказується на упаковці)

Крім цього практичні поради щодо якості та застосування новорічної піротехніки надав продавець-консультант магазину Віталій Тернавський. Який порадив купувати піротехніку лише у спеціалізованих магазинах. При покупці необхідно перевірити цілісність пакування, фітиль теж повинен бути схованим. Також перевіряється наявність інструкції та дата виготовлення і технічні характеристики. Щоб застосувати феєрверк, його необхідно міцно закріпити. Майданчик для феєрверка повинен бути розташований на відстані не менше 50 метрів від житлових будинків, над ним не повинно бути гілок дерев, ліній електропередач та інших перешкод. І пам’ятайте, що підпалювати феєрверк краще з відстані витягнутої руки.

На завершення прес-конференції жителям області побажали святкувати Новий рік без надзвичайних подій, а також здійснити у 2014 році усі найзаповітніші задуми.

Прес-служба У ДСНС в області

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
9 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Novinki.top предлагает топ-4 необходимых вещей для школы, которые можно заказать в один клик и не нервничать у прилавков магазинов. 1. Рюкзак Bobby. Это рюкзак нового поколения с защитой от намокания и карманников. Он имеет систему распределения веса, что является идеальным вариантом для современного школьника.Многослойные стенки уберегут ценные вещи от воришек, падений и увеличат срок эксплуатации самого важного аксессуара для школы.Bobby Compact смогут г...
Происшествия
Впродовж 20 серпня до Служби порятунку «101» майже одночасно надійшло 2 повідомлення про виявлені тіла загиблих людей у водоймах м. Кропивницький. Так, о 15:05 рятувальники виїхали за викликом на р. Сугоклія в районі тупика Рибальського, де виявлено тіло чоловіка у воді. Бійці 1-го Державного пожежно-рятувального загону м. Кропивницький доставили тіло загиблого громадянина на берег. О 15:38 надійшло повідомлення про те, що у штучній водоймі в районі проспе...
Политические новости
Украина нуждается в компромиссных решениях, которые бы объединили страну и примирили ее с соседями. Без компромиссов Украину ожидает лишь углубление политического кризиса. Об этом в эфире телеканала NewsOne говорил глава партии «Основа» Андрей Николаенко. «Стране нужен компромисс по пяти ключевым темам: между человеком и властью – ради справедливости, между Востоком и Западом – ради единства, между центром и регионами – ради развития, компромисс с соседним...
Політичні новини
Згідно з опитуванням, проведеним на початку серпня 2018 року, якщо парламентські вибори в Україні відбудуться «цієї неділі», в український парламент пройдуть шість політичних партій. Про це свідчить опитування, проведене Міжнародним дослідницьким центром BURI (Бельгійсько-Український науково-дослідний інститут). Так, найбільша підтримка українських виборців, згідно з результатами соцопитування, буде надана партії «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (11...
Общество
У Кропивницькому пішов із життя відомий науковець, людина – легенда, фундатор економічної школи, Почесний громадянин міста, член Академії економічних наук України, Відмінник освіти України, Заслужений працівник народної освіти України, доктор економічних наук, професор кафедри «Економіка, менеджмент та комерційна діяльність» ЦНТУ Леонід Михайлович Фільштейн. Леонід Михайлович народився 10 червня 1926 року в Устинівці Кіровоградської області. Закінчив Одесь...
Новости компаний
Рулетку со стопками уже дарили в 2016, парусник в бутылке в 2017, что дарить в 2018? Долой банальщину в подарках! Шарфики, носочки, зажигалки, сувениры-пылесборники, магазинные картины и книжки, ручки и блокноты, сковородки и наборы ножей, все это дарили вам и уже не единожды дарили вы. Все это скучно и обыденно! Такие подарки уже не вызывают ни радости, ни удивления! А подарок без эмоций - деньги на ветер! А ведь так хочется сделать приятно и себе и други...
Общество
Спеціалізована інспекція міської ради Кропивницького в межах своїх повноважень контролює благоустрій та санітарний стан міста, здійснює рейдові перевірки на предмет дотримання усіма без виключення суб'єктами благоустрою Правил благоустрою міста. За інформацією керівника міської спецінспекції Андрія Максюти, власники, користувачі або балансоутримувачі об'єктів благоустрою зобов'язані проводити косіння газонів періодично, при досягненні трав'яним покровом ви...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул заявил, что Оппозиционный блок может победить на выборах и президента, и Верховной Рады в 2019 году. «Желательно, чтобы был один кандидат, который представляет людей, которые думают, как мы. Для меня это должен быть авторитетный человек, который не пойдет на договорняки с властью, не предаст. Есть ли у такого человека шанс победить, гипотетически? Уверен, что есть», - сказал Вилкул в интервью Елене Бонд...
Криминал
Співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією виявили на території одного з районів Кіровоградської області плантацію наркомістких конопель. Правоохоронці встановили, що один із місцевих фермерів виростив понад  тисячу двісті кущів наркотичної рослини посеред соняшникового поля. За цінами на «чорному ринку» вартість виявленого канабісу становить понад три з половиною мільйонів гривень. Наразі вилучені рослини направлені на експертне дослідженн...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua