Жителям Кіровоградської області нагадали як безпечно відсвяткувати Новорічні та Різдвяні свята

Безпека жителів області є одним з пріоритетних завдань пожежно-рятувальної служби Кіровоградщини у зимовий період.

Тож, на прес-конференції, яка відбулася в Управлінні ДСНС докладно обговорювалися теми запобігання переохолодженням та загибелі людей на льоду, прогнозу гідрометеорологічних умов та попередження пожеж у період Новорічних та Різдвяних свят, а також допомоги водіям на автошляхах області. Зустріч з журналістами обласних мас-медіа проводили прес-секретар начальника Управління ДСНС підполковник служби цивільного захисту Микола Леськів та начальник Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології Олена Юрченко.

Вже третій рік поспіль з настанням зими в області пожежно-рятувальна служба області розгортає мобільні пункти обігріву, призначення яких – допомога населенню у період низьких температур. Про це повідомив учасникам прес-конференції Микола Леськів. Від діяльності мобільних пунктів є великий зиск для незахищеної категорій населення. Адже минулого року у наметах, де підтримується кімнатна температура, зігрілося понад 3500 людей. Аби ефективно попередити переохолодження і в цьому році Управлінням ДСНС України в області 11 грудня поточного року розгорнуто 22 мобільних пункти обігріву (2 – в обласному центрі та по одному в кожному районному центрі області).

Також Микола Васильович повідомив, що голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко доручив райдержадміністраціям та міськвиконкомам забезпечувати функціонування пунктів обігріву та соціальне патрулювання щороку протягом грудня-березня. І відповідно до доручення голови Кіровоградської облдержадміністрації забезпечення наметів електропостачанням, твердим паливом, одноразовим посудом та продуктами харчування покладено на райдержадміністрації та міськвиконкоми. На Управління ДСНС України в області покладено завдання щодо здійснення щоденного контролю за функціонуванням мобільних пунктів обігріву. Саме тому за кожним таким пунктом закріплено відповідальних працівників підрозділів У ДСНС України в області. В таких пунктах організовано цілодобове чергування.

Пункти обігріву функціонуватимуть і до завершення періоду холодів, хоча наразі на жителів області чекає дещо тепліша за норму та з суттєвим недобором опадів зимова погода. Про це повідомила Олена Юрченко. Майже до Нового року суттєвих змін в погоді синоптики не очікують. 26 – 27 грудня можливе посилення вітру до 15 – 20 м/с та переважатиме погода без істотних опадів, але з ймовірністю слабкої ожеледі. Температура вночі очікується від 0 до 5-6 градусів морозу, а вдень – від 0 до 5 градусів тепла.

Зважаючи на такий температурний режим особливо обережними слід бути рибалкам. Адже надто міцної криги на водоймах при такій доволі теплій зимі не буде. Щоб запобігти загибелі у такий період прес-службою обласного Управління ДСНС проводиться роз’яснювальна робота з рибалками: під час рейдових перевірок роздаються листівки, а на території області розміщена тематична зовнішня соціальна реклама. У засоби масової інформації постійно надаються застереження та матеріали відповідного змісту. Роз’яснювальна робота та акції проводяться і з дітьми.

Микола Леськів зазначив, що найбільшу групу ризику становлять рибалки, для яких підлідний лов риби привабливий насамперед тим, що по льоду можна дістатися до будь-якого місця водойми. Та на догоду власному захопленню рибалки часто нехтують правилами безпеки і йдуть на невиправданий ризик.

Говорячи мовою статистики, протягом зимового періоду 2009-2010 років загинуло – 18 осіб, врятовано 2 осіб, у 2010-2011 роках – загинуло 11 осіб, врятовано 4, у 2011-2012 роках – 7 осіб, врятовано 2. Протягом зимового періоду 2012-2013 року на водоймах області виникло 4 надзвичайні події та виявлено 4 загиблих. Зазначені цифри свідчать про тенденцію до зменшення загибелі, проте сенсу заспокоюватися немає і треба працювати на випередження.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах у зимовий період за ініціативи Управління ДСНС України в області щороку з настанням зими видається доручення голови обласної державної адміністрації, згідно з яким райдержадміністраціями, міськвиконкомами та орендарями водойм організовується робота щодо заборони виходу людей на лід у найбільш небезпечних ділянках водойм, а під час відлиги та танення льоду – на всі водойми, розташовані на відповідних територіях та організовується патрулювання місць масового підлідного вилову риби.

Рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.11.2013 № 13 затверджено план заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах протягом зимового періоду, відповідно до якого райдержадміністрації та міськвиконкоми зобов’язані встановлювати біля водойм стенди із застерігаючою інформацією щодо безпечного поводження на льоду, облаштовувати місця масової підлідної риболовлі. Цим же рішенням департамент освіти і науки облдержадміністрації, управління молоді та спорту облдержадміністрації зобов’язано організувати та провести у навчальних закладах області «Тиждень безпеки на воді та льоду».

Управлінням ДСНС в області уточнено плани реагування підпорядкованих підрозділів у разі виникнення нещасних випадків з людьми на водних об’єктах.

Також протягом листопада-грудня 2013 року здійснено перевірки готовності до дій за призначенням державних аварійно-рятувальних служб, які можуть бути залучені до реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах і їх діяльність оцінено як «готові до дій за призначенням».

Також забезпечено готовність мобільних рятувально-водолазних груп Аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області до дій за призначенням.

З метою оперативного реагування на надзвичайні події та ситуації на водних об’єктах у зимовий період 2013-2014 років Управлінням ДСНС України в області уточнено перелік місць підлідного вилову риби на території області. Аварійно-рятувальну техніку підвищеної прохідності забезпечено необхідним оснащенням для рятування людей на водних об’єктах, а саме: пристрої для рятування людей на кризі, дерев’яні багри, рятувальні круги, рятувальні жилети, рятувальні мотузки. З особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів проведено додаткові інструктажі щодо безпечного проведення рятувальних робіт на водних об’єктах.

Проте, наскільки б оперативно не діяли рятувальники, правила безпеки на льоду, перш за все, потрібно пам’ятати самим жителям області. Коротко правила нагадав Микола Леськів: він порадив перш ніж ступити на лід, потрібно дізнатися про товщину льоду на водоймі. Не рекомендується на невеликій ділянці пробивати багато лунок, відстань між ними має бути 5-6 метрів. Також не можна стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м. Не завадить також, якщо у кишені буде мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час та поодинці. А напередодні зимових канікул рятувальники закликають пильнувати своїх дітей, не дозволяти їм без нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Для того, щоб унеможливити ускладнення ситуації на дорогах під час погіршення погодних умов затверджено План взаємодії Управління ДСНС України у Кіровоградській області зі Службою автомобільних доріг у Кіровоградській області та дочірнім підприємством “Кіровоградський облавтодор“ згідно з яким відпрацьовано всі питання по залученню сил та засобів, обміну інформацією.

На території Кіровоградської області на автомобільних дорогах міжнародного, національного та регіонального значення визначено 38 окремих ділянок, довжиною 56 км, де прогнозується утворення транспортних заторів. У разі необхідності Управління ДСНС України в області може забезпечити 3 пересувних та 2 мобільних пункти обігріву.

Продовжуючи тему безпеки взимку, прес-секретар начальника У ДСНС в області зазначив, що Новий Рік та Різдво як завжди видаються неспокійними. Не став виключенням і початок 2013 року. Так, лише за перші 10 днів січня на території області виникло 24 пожежі, на яких загинуло 7 осіб. Основна причина зазначених вогневих випадків – необережне поводження з вогнем та порушення елементарних правил пожежної безпеки.

Тому, з метою запобігання пожежам під час святкування Нового 2014 року та Різдвяних свят громадянам слід пам’ятати та дотримуватись найпростіших правил пожежної безпеки, а саме: ялинку слід встановлювати на стійкій основі, а іграшки рівномірно на ній розподіляти, щоб вона не могла перекинутися; не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою; слід купувати гірлянди і подібні освітлювальні прикраси у магазині, де на них є відповідні документи і стандарти, що засвідчують якість; у разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, блимання лампочок, іскріння тощо) її необхідно терміново вимкнути та викинути. При купівлі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежну пропитку або виготовлені з не горючого матеріалу (ця інформація вказується на упаковці)

Крім цього практичні поради щодо якості та застосування новорічної піротехніки надав продавець-консультант магазину Віталій Тернавський. Який порадив купувати піротехніку лише у спеціалізованих магазинах. При покупці необхідно перевірити цілісність пакування, фітиль теж повинен бути схованим. Також перевіряється наявність інструкції та дата виготовлення і технічні характеристики. Щоб застосувати феєрверк, його необхідно міцно закріпити. Майданчик для феєрверка повинен бути розташований на відстані не менше 50 метрів від житлових будинків, над ним не повинно бути гілок дерев, ліній електропередач та інших перешкод. І пам’ятайте, що підпалювати феєрверк краще з відстані витягнутої руки.

На завершення прес-конференції жителям області побажали святкувати Новий рік без надзвичайних подій, а також здійснити у 2014 році усі найзаповітніші задуми.

Прес-служба У ДСНС в області

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
9 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В проекте госбюджета на 2019 год предусмотрено 55,1 млрд грн субвенции местным бюджетам на предоставление субсидий. Монетизация субсидий на оплату жилищно-коммунальных услуг в 2019 году будет проходить в три этапа. Соответствующее решение было принято 11 октября на заседании межведомственной рабочей группы по подготовке предложений по монетизации субсидий, сообщила пресс-служба Министерства экономического развития и торговли Украины. "Первый этап должен на...
Новости компаний
Это праздник, с которым важно поздравить не только военнослужащих, но и мужчин разных профессий. Ведь каждый из них – защитник своей семьи, близких, любимых и родных людей. Сделайте приятный подарок мужу, брату, сыну. Не забудьте оказать внимание и проявить заботу любимому мужчине. Выбирайте полезный и оригинальный подарок, который запомниться на долго. Но не забудьте о начальнике, а также преподнесите подарок учителю в школе или преподавателю в вузе. Они...
Происшествия
9 жовтня о 22:21 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу автомобіля ВАЗ-21099 на вул. Центральній с. Тишківка Добровеличківського району. Травмованих та загиблих немає. Силами вогнеборців о 22:31 пожежу було локалізовано та о 22:45 – ліквідовано. До гасіння пожежі залучались 4 чоловіка особового складу, 1 одиниця техніки 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Добровеличківка та місцева пожежна команда с. Тишківка. Причину пожежі...
Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул на своей странице в Facebook написал: «Я продолжу бороться не только за себя, но и за всех, над кем издевается власть. На заседании регламентного комитета депутаты получили исчерпывающие доказательства того, что обвинения против меня сфальсифицированы, что это просто попытка власти расчистить поле перед выборами. Причина одна – я ни при каких условиях не буду договариваться». Оппозиционер подчеркнул: «Власть превр...
Общество
Агентство недвижимости "Городское бюро недвижимости" предоставляет услуги по купле, продаже, аренде недвижимого имущества и осуществляет другие операции с недвижимостью. Совершает полное сопровождение сделок: от поиска нужного объекта до регистрации в приобретенном жилье нового собственника. Гарантирует чистоту сделки. Также предоставляет информационные и консультационные услуги на рынке недвижимости. Телефоны для справок: 095-758-43-51, 099-917-74-14. Доб...
Происшествия
8 жовтня о 14:11 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу комбайна на полі біля с. Мар’янівка Бобринецького району. На місці події з’ясувалось, що займання виникло у відсіку соломотряса комбайну «CASE». Рятувальниками 24-ї Державної пожежно-рятувальної частини о 14:57 пожежу було ліквідовано. О 21:10 біля с. Седнівка Устинівського району виникла пожежа пожнивних залишків на полі та вогонь пошкодив зовнішнє покриття на комбайні «JOHN DEERE...
Общество
У зв’язку із проведенням технічних налаштувань та модернізації програмного забезпечення диспетчерської КП «Електротранс», у Кропивницькому із 17 жовтня буде здійснено демонтаж електронних табло, які інформують про час прибуття електротранспорту на центральних зупинках «Готель Київ» та «Головпоштамт». Як повідомили в управлінні розвитку транспорту та зв’язку міської ради, орієнтовною датою монтажу оновлених електронних табло є перша декада листопада 2018 ро...
Новости компаний
Недоглядели… Какие вопросы нужно себе задать сегодня и что нужно сделать, чтобы потом не было мучительно больно, от этой простой и одновременно жестокой мысли «Недоглядели….» Ежедневно в голове заботливого родителя кружится рой вопросов требующих ответов: · Посещает ли мой ребенок школу? · Не прогуливает ли уроки? · Как с ним общаются учителя? · Не обижают ли старшие по возрасту? · Где и с кем он проводит время после школы? · Чему его учит этот репетитор и...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: