В Кіровоградській області відроджують буровугільний комплекс

Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Чернявський відвідав Костянтинівський буровугільний розріз, де розпочато відновлювальні роботи.

На Костянтинівському буровугільному розрізі цими днями було розпочато роботи з відкачування технічної води з кар’єру, який було затоплено ґрунтовими водами внаслідок призупинення виробництва у 2010-му році.

2512130603

На сьогодні за допомогою потужного насоса у цілодобовому режимі щогодини із вугільного кар’єра відкачується більше 500 кубічних метрів води. Всього, за розрахунками спеціалістів, тут нараховується до 10 мільйонів кубів води, отже цей процес буде довготривалим і може зайняти не один місяць – орієнтовно до двох років.

Як відзначили фахівці підприємства, з технічної точки зору осушити вугільний кар’єр можна протягом кількох місяців, але цей варіант є вкрай небезпечним, адже внаслідок потужного гідроудару у кар’єрі можуть розпочатися деструктивні процеси, що призведуть до втрати вугленосного шару.

Саме тому перший етап буде випробувальним та займатиме близько чотирьох місяців. За цей час спеціалісти мають вивчити стан берегоукріплення, дослідити стан вуглевидобувної техніки, провести початкові ремонтні та електротехнічні роботи.

На сьогодні кар’єр затоплено на глибину до 30 метрів, тому у найближчий перспективі планується збільшити кількість насосів до 3-х одиниць. Всього ж на цих роботах задіяні 26 спеціалістів. Варто також відзначити, що це новостворені робочі місця.

Олександр Чернявський відзначив, що це гарна новина, адже вперше за останні роки розпочато практичні кроки у напрямку відродження такого потужного підприємства, а це у перспективі, відновлення виробництва, залучення інвестицій, створення нових робочих місць та збільшення надходжень до обласного та місцевих бюджетів.

– Для області це підприємство є об’єктом стратегічного значення, про його важливість для нашої держави говорить той факт, що це питання знаходиться на особистому контролі у Президента, – відзначив посадовець.

Велику роботу у цьому напрямку також було проведено головою обласної державної адміністрації Андрієм Ніколаєнком, це перемовини з інвестором, вирішення питання щодо погашення боргів перед працівниками підприємства.

Олександр Чернявський висловив сподівання, що з початком робіт на Костянтинівському буровугільному розрізі також з’явиться можливість реалізувати в області низку амбітних інноваційних проектів, зокрема, з переробки бурового вугілля на газ, або ж будівництва потужної теплоелектростанції, що працюватиме на цьому виді палива. На разі ці питання вже обговорюються з потенційними інвесторами.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Полезные советы
12:00, 22 мая
Новости компаний
10:56, 20 мая
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua