Кіровоградське подружжя Миколи та Лариси Онул вже потрапило до міжнародного реєстру політичних репресій

26 грудня у прес-центрі Кіровоградської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» відбулась прес-конференція, на якій підбивалися підсумки політичного життя у Кіровограді, протягом року, що минає. Безпосереднім ініціатором публічного обговорення та головним доповідачем на зустрічі із журналістами виступила генеральний директор корпорації «ХХІ століття» Лариса Онул.

За кількістю епізодів, що загрожують значним фінансовим та репутаційним втратам членам Кіровоградської обласної організації «УДАРу», подружжя Миколи та Лариси Онул вже потрапило до міжнародного реєстру політичних репресій. Про це, зокрема, пані Лариса наголосила у ході прес-конференції «Проти опозиції у Кіровограді застосовують масштабні політичні репресії», що відбулась в інформагенції УНІАН ще в середині листопада. Причина – активна підтримка ними опозиційних сил та відмова надалі фінансувати програму «Центральний регіон-2015», яка перетворилась на зручну, а головне – безкоштовну платформу для планування свого нового іміджевого старту висуванця із Донеччини Сергія Ларіна. Однак зараз, переконана Лариса Онул, конфлікт із владою сягнув своєї критичної межі. На межі безробіття опинилося близько трьох сотень найманих робітників ТОВ «АПК «Ніка», здійснюються спроби відібрати наявні фінансові активи бізнесменів.

Нагадаємо, особливо пильний інтерес з боку державних структур родина Онулів почала відчувати на собі з настанням літа, після свого виходу із Партії регіонів. Виконавчий комітет Кіровської районної в місті Кіровограді ради, з ініціативи голови ради Олександра Рацула ухвалює рішення про усунення Віталія Бєлова, директора КП «Кіровоградський дендропарк імені 50-річчя Жовтня», від виконання службових обов’язків. Офіційна підстава – відсутність звітної документації про господарську діяльність. Слід зазначити, що на посаду директора Бєлова призначено рішенням сесії Кіровської районної ради. Одним із засновників КП «Кіровоградський дендропарк імені 50-річчя Жовтня» так само є Кіровська районна рада. Відповідно, звітувати Віталій мав саме раді, і аж ніяк не виконавчому комітету. Тим часом на майданчиках провладних ЗМІ розробляється низка інформаційних приводів та «качок», головна мета яких – дестабілізувати обстановку всередині колективу «Дендропарку» та зародити у городян недовіру до людей, що ось уже понад 15 років вдало господарюють у дендропарку. Так, наприклад, санітарна обрізка дерев (обов’язково має бути проведена раз на 1,5-2 роки) видається за їхнє безконтрольне вирубування, а паркінг, поряд із обгородженою зеленою зоною, - самовільне захоплення площі, призначеної для висаджування квітників. Наприкінці листопада вишукується ще одна «зачіпка»: група начебто колишніх працівників дендропарку агітує своїх колег вийти на мітинг «проти кидків на гроші». Зважаючи на те, що акцію планувалося провести на спільній із кіровоградським Євромайданом локації і всупереч постанові адмінсуду про заборону мирних зібрань, справжні працівники корпорації цей заклик проігнорували.

Паралельно, нібито через необхідність перевірок працівниками пожежної інспекції та несанкціоноване розміщення нового торгівельного об’єкту, у фокус адміністративного пресингу потрапляє і ринок «Європейський».

Цьогорічна осінь, як відомо, відзначилася небувалою тиснявою в автобусах та маршрутках. У рамках запровадження транспортної реформи з мережі вилучено близько десяти найбільш «ходових» маршрутів, які зв’язували між собою різні кінці Кіровограда і його передмістя. Таким чином, на ринок пасажироперевезень було розподілено між п`ятьма фірмами, власники яких наближені до Партії регіонів. Кіровоградська міська організація партії «УДАР Віталія Кличка» розпочинає кампанію із збору підписів за скасування нового покращення від Володимира Каніщева (перзам Кіровоградського міського голови – Авт.). Хід у відповідь – незаконний демонтаж сіті-лайтів із символікою партії та погрози літнім жінкам, що прийшли на мітинг біля будівлі міськради.

14 листопада 2013 року запам’ятався кіровоградцям як повернення у «шалені» 90-і. З 6-ої години ранку одночасно розпочаті обшуки за адресами кількох осіб, що так чи інакше мають стосунок до бізнесу чи родини Онулів. Спецпризначенці безцеремонно нівечать вхідні двері у помешканні Бєлова, відбирають ігрові комп’ютери дітей та гроші на лікування батьків подружньої пари підприємців. На 60 діб за звинуваченнями у підробці документів та вимаганні грошей під варту взято депутата Кіровоградської міської ради від «УДАРу» Віталія Бєлова, а його помічника, - студента юридичного вищу Максима Лупандіна, - домашній арешт. Названа обставина ставить хрест як на подальшому навчанні так і на кар’єрі хлопця. Обшуки за участі камуфльованих вояків відбуваються й в офісних приміщеннях дендропарку.

Однак, не зважаючи розпал майданного руху і загальну атмосферу настороженого чекання на зміни, репресивний ресурс адмінмашини себе не вичерпав. Новий позов до суду, за наслідком якого арештовано майно підприємців (близько 10 млн. кг зерна кукурудзи) і блоковано роботу на елеваторі ТОВ «АПК «Ніка», був сфальшований на підставі несплачених боргів найманого працівника, директора елеватора Анатолія Болокана, кредитній спілці «Провесінь». Ухвалою Кіровоградського обласного апеляційного суду арешт з майна був знятий, проте спецпризначенці у масках, власне як і працівники слідчо-оперетивної групи, цю обставину ігнорують. Дорогу до зернового сховища з одного боку перегороджено насипом піску, з іншого – глибокою траншеєю, пробито шини ніківської вантажівки; працівників, що обслуговують об’єкт, вже кілька діб поспіль не пускають на свої робочі місця.

Ввечері 23-го та вранці 24 грудня міліціятів підмінили працівники обласного управління Міністерства доходів та зборів. Одразу після закінчення робочого дня, на телефон Валентини Яремчук, директора ТОВ «Композиція» (що об`єднує в собі ТЦ «Міх», ресторан «Арка» та ін.), надійшло кілька повідомлень від абонентів із різних кінців міста. Адміністратор кафе «Mix» розповіла про групу осіб, що збираються здійснити фактичну перевірку закладу. Своїх службових посвідчень вони не показали, проте поводились досить вільно, розкуто, і криками довели дівчину до сліз. Одночасно на появу директора чекали й у кафе «Арка» (територія дендропарку). Наступного дня на порозі головного офісу корпорації «ХХІ століття» з’явилося близько 15 візитерів із податкової міліції, які вимагали документацію вже по шести об’єктах. Як і в попередньому епізоді, жодного посвідчення показано не було, а на запитання журналістів про мету своїх відвідин відповіли, що просто «прийшли погуляти». Нагадаємо, відповідно до норми закону, позапланова перевірка виконується після обов’язкового попередження сторони, яку ревізують, – рівно за місяць і у формі офіційного листа на юридичну адресу або вручення його копії підприємцю.

25 грудня, близько 11-ої години ранку, кілька чоловіків у цивільному розпочали обхід дворів мешканців села Обознівка, що під Кіровоградом. Незнайомих цікавили подробиці укладання договорів оренди земельних паїв ТОВ «АПК «Ніка». Серед іншого питали, чи не чинився на селян психологічний тиск. Традиційно жодного службового посвідчення до ознайомлення запропоновано не було; на руках правоохоронців – тільки доручення, підписане кимсь із керівництва обласного управління МВС. Кого ж саме – не уточнили. Тим часом історія транспортної блокади на елеваторі починає обростати новими подробицями. Вивезенню зерна київського власника із сховища цього разу перешкоджає бригада тітушок та охоронців «Трістар». Вони погрожують працівникам підприємства, юристу, який приїхав захистити інтереси свого клієнта, і навіть правоохоронцям. Ситуацію не вдалося розв’язати і через приїзд заступника начальника УВС області Дмитра Селезньова. Ігноруючи всі дозвільні документи, посадовець радить звернутися до прокуратури.

Вочевидь, група сильних й ініціативних керманичів, якими є подружжя Онулів, на сьогодні є чи не єдиною у місті силою, спроможною гідно виступити проти моноліту влади регіоналів. Створенні десятки й тисячі нових робочих місць, а також повернуті до життя із довгих років розрухи об’єкти, що перебували на балансі міського бюджету, тільки зайвий раз це підтверджують. Відтак, зважаючи на провал власних реформ та «покращень», реабілітувати себе в очах виборців та однопартійців вищих рангів, теперішнє керівництво береться саме шляхом репресій.

КОРПОРАЦІЯ «ХХІ СТОЛІТТЯ»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
102 просмотра в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Компромисс между политиками, между регионами и странами–соседями Украины станет основой для урегулирования ситуации на Донбассе, для вывода Украины из политического и экономического кризиса. Об этом в эфире телеканала NewsOne говорил лидер политической партии «Основа», народный депутат Украины Сергей Тарута, презентуя программу «5 шагов в компромиссу». «Тема компромиссов очень важная. Мы предлагаем 5 основных шагов к компромиссу, которые действительно пере...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул прокомментировал на странице в Facebook решение суда об отмене постановления Кабмина №780 от 11.10.2016. Оппозиционер отметил, что «Кабмином была установлена заниженная, не соответствующая реальности потребительская корзина, на основании которой определяется прожиточный минимум» и потребовал, чтобы прожиточный минимум был пересчитан в соответствии с реальным ростом тарифов и цен. 7 августа Киевский апел...
Промо
Есть два способа продать машину: через посредника и самостоятельно. В первом случае вы теряете 20-30% от стоимости, во втором — тратите много усилий и времени. Оптимальным вариантом, при наличии хотя бы небольшого запаса времени, будет самостоятельная продажа. 1. Подготовка машины к продаже Именно от товарного вида зависит насколько быстро вы найдете покупателя и какой будет итоговая цена продажи. Гораздо выгоднее немного потратиться на устранение бросающи...
Новости компаний
10 серпня у м. Мала Виска Маловисківського району відбудеться аграрне свято «Київстар Фест» Київстар вирушив у національний тур містами України, щоб особисто розказати малим фермерам про можливості мобільного додатку m-Agri*. Програмою туру буде охоплено 10 міст з 8 областей: Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької. «Ми розробили унікальний додаток для малих фермерів і тепер хочемо розпові...
Политические новости
Существующая система государственного управления неэффективна, парламент занимается законодательным спамом, и единственный способ перезагрузить систему – выборы по новым правилам. Об этом в эфире одного из телеканалов заявил глава политической партии «Основа» Андрей Николаенко. «На этот парламент возлагались большие надежды. Он пришел на постмайдановской волне, и во многом сформирован новыми людьми, но оказался наименее эффективным. Не зря об этом парламен...
Новости компаний
По данным статистики, более 50% выпускников бакалаврата в 2018 году не смогли сдать ВНО для поступления в магистратуру. И это не удивительно. Ведь, если на 1 курс поступают, в основном, выпускники школ, то в магистратуру, чаще, специалисты со стажем и опытом работы. Поскольку, именно наличие диплома магистра, зачастую, является одним из условий дальнейшего продвижения по карьерной лестнице. Сдача ВНО для них (например, иностранного языка), является достато...
Криминал
Під час відпрацювання прилеглої до місця злочину території наряд поліції охорони помітив хлопців, які почали тікати при появі поліцейського автомобіля. Підлітки переносили рюкзаки, у яких знаходились інструменти та майже 30 метрів кабелю. Напередодні, близько опівночі, наряд поліції охорони отримав повідомлення про спрацювання сигналізації цілісності повітряної лінії телефонного кабелю підприємства зв’язку у приватному секторі на околиці міста. Прибувши за...
Политические новости
На обласній конференції РУХУ НОВИХ СИЛ Кіровоградської області народний депутат Юрій Дерев’янко презентував свою президентську програму побудови неоекономіки, цифрової держави, прямої демократії та припинення війни. Делегати конференції одноголосно проголосували за підтримку кандидатури Дерев’янка на президентські вибори. "Ми, як їхали з Кривого Рогу в Кропивницький, — там на дорозі ями по коліна, люди полем об"їжджають, бо по цій дорозі не можливо їхати....
Общество
За підсумками першого півріччя 2018 року платниками Кропивницької ОДПІ сплачено до Державного бюджету 67,7млн.грн. військового збору, проти аналогічного періоду минулого року внесок на обороноздатність зріс на 14,6млн.грн. або 2,7 відсотка. Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Укр...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua