Кіровоградське подружжя Миколи та Лариси Онул вже потрапило до міжнародного реєстру політичних репресій

26 грудня у прес-центрі Кіровоградської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» відбулась прес-конференція, на якій підбивалися підсумки політичного життя у Кіровограді, протягом року, що минає. Безпосереднім ініціатором публічного обговорення та головним доповідачем на зустрічі із журналістами виступила генеральний директор корпорації «ХХІ століття» Лариса Онул.

За кількістю епізодів, що загрожують значним фінансовим та репутаційним втратам членам Кіровоградської обласної організації «УДАРу», подружжя Миколи та Лариси Онул вже потрапило до міжнародного реєстру політичних репресій. Про це, зокрема, пані Лариса наголосила у ході прес-конференції «Проти опозиції у Кіровограді застосовують масштабні політичні репресії», що відбулась в інформагенції УНІАН ще в середині листопада. Причина – активна підтримка ними опозиційних сил та відмова надалі фінансувати програму «Центральний регіон-2015», яка перетворилась на зручну, а головне – безкоштовну платформу для планування свого нового іміджевого старту висуванця із Донеччини Сергія Ларіна. Однак зараз, переконана Лариса Онул, конфлікт із владою сягнув своєї критичної межі. На межі безробіття опинилося близько трьох сотень найманих робітників ТОВ «АПК «Ніка», здійснюються спроби відібрати наявні фінансові активи бізнесменів.

Нагадаємо, особливо пильний інтерес з боку державних структур родина Онулів почала відчувати на собі з настанням літа, після свого виходу із Партії регіонів. Виконавчий комітет Кіровської районної в місті Кіровограді ради, з ініціативи голови ради Олександра Рацула ухвалює рішення про усунення Віталія Бєлова, директора КП «Кіровоградський дендропарк імені 50-річчя Жовтня», від виконання службових обов’язків. Офіційна підстава – відсутність звітної документації про господарську діяльність. Слід зазначити, що на посаду директора Бєлова призначено рішенням сесії Кіровської районної ради. Одним із засновників КП «Кіровоградський дендропарк імені 50-річчя Жовтня» так само є Кіровська районна рада. Відповідно, звітувати Віталій мав саме раді, і аж ніяк не виконавчому комітету. Тим часом на майданчиках провладних ЗМІ розробляється низка інформаційних приводів та «качок», головна мета яких – дестабілізувати обстановку всередині колективу «Дендропарку» та зародити у городян недовіру до людей, що ось уже понад 15 років вдало господарюють у дендропарку. Так, наприклад, санітарна обрізка дерев (обов’язково має бути проведена раз на 1,5-2 роки) видається за їхнє безконтрольне вирубування, а паркінг, поряд із обгородженою зеленою зоною, - самовільне захоплення площі, призначеної для висаджування квітників. Наприкінці листопада вишукується ще одна «зачіпка»: група начебто колишніх працівників дендропарку агітує своїх колег вийти на мітинг «проти кидків на гроші». Зважаючи на те, що акцію планувалося провести на спільній із кіровоградським Євромайданом локації і всупереч постанові адмінсуду про заборону мирних зібрань, справжні працівники корпорації цей заклик проігнорували.

Паралельно, нібито через необхідність перевірок працівниками пожежної інспекції та несанкціоноване розміщення нового торгівельного об’єкту, у фокус адміністративного пресингу потрапляє і ринок «Європейський».

Цьогорічна осінь, як відомо, відзначилася небувалою тиснявою в автобусах та маршрутках. У рамках запровадження транспортної реформи з мережі вилучено близько десяти найбільш «ходових» маршрутів, які зв’язували між собою різні кінці Кіровограда і його передмістя. Таким чином, на ринок пасажироперевезень було розподілено між п`ятьма фірмами, власники яких наближені до Партії регіонів. Кіровоградська міська організація партії «УДАР Віталія Кличка» розпочинає кампанію із збору підписів за скасування нового покращення від Володимира Каніщева (перзам Кіровоградського міського голови – Авт.). Хід у відповідь – незаконний демонтаж сіті-лайтів із символікою партії та погрози літнім жінкам, що прийшли на мітинг біля будівлі міськради.

14 листопада 2013 року запам’ятався кіровоградцям як повернення у «шалені» 90-і. З 6-ої години ранку одночасно розпочаті обшуки за адресами кількох осіб, що так чи інакше мають стосунок до бізнесу чи родини Онулів. Спецпризначенці безцеремонно нівечать вхідні двері у помешканні Бєлова, відбирають ігрові комп’ютери дітей та гроші на лікування батьків подружньої пари підприємців. На 60 діб за звинуваченнями у підробці документів та вимаганні грошей під варту взято депутата Кіровоградської міської ради від «УДАРу» Віталія Бєлова, а його помічника, - студента юридичного вищу Максима Лупандіна, - домашній арешт. Названа обставина ставить хрест як на подальшому навчанні так і на кар’єрі хлопця. Обшуки за участі камуфльованих вояків відбуваються й в офісних приміщеннях дендропарку.

Однак, не зважаючи розпал майданного руху і загальну атмосферу настороженого чекання на зміни, репресивний ресурс адмінмашини себе не вичерпав. Новий позов до суду, за наслідком якого арештовано майно підприємців (близько 10 млн. кг зерна кукурудзи) і блоковано роботу на елеваторі ТОВ «АПК «Ніка», був сфальшований на підставі несплачених боргів найманого працівника, директора елеватора Анатолія Болокана, кредитній спілці «Провесінь». Ухвалою Кіровоградського обласного апеляційного суду арешт з майна був знятий, проте спецпризначенці у масках, власне як і працівники слідчо-оперетивної групи, цю обставину ігнорують. Дорогу до зернового сховища з одного боку перегороджено насипом піску, з іншого – глибокою траншеєю, пробито шини ніківської вантажівки; працівників, що обслуговують об’єкт, вже кілька діб поспіль не пускають на свої робочі місця.

Ввечері 23-го та вранці 24 грудня міліціятів підмінили працівники обласного управління Міністерства доходів та зборів. Одразу після закінчення робочого дня, на телефон Валентини Яремчук, директора ТОВ «Композиція» (що об`єднує в собі ТЦ «Міх», ресторан «Арка» та ін.), надійшло кілька повідомлень від абонентів із різних кінців міста. Адміністратор кафе «Mix» розповіла про групу осіб, що збираються здійснити фактичну перевірку закладу. Своїх службових посвідчень вони не показали, проте поводились досить вільно, розкуто, і криками довели дівчину до сліз. Одночасно на появу директора чекали й у кафе «Арка» (територія дендропарку). Наступного дня на порозі головного офісу корпорації «ХХІ століття» з’явилося близько 15 візитерів із податкової міліції, які вимагали документацію вже по шести об’єктах. Як і в попередньому епізоді, жодного посвідчення показано не було, а на запитання журналістів про мету своїх відвідин відповіли, що просто «прийшли погуляти». Нагадаємо, відповідно до норми закону, позапланова перевірка виконується після обов’язкового попередження сторони, яку ревізують, – рівно за місяць і у формі офіційного листа на юридичну адресу або вручення його копії підприємцю.

25 грудня, близько 11-ої години ранку, кілька чоловіків у цивільному розпочали обхід дворів мешканців села Обознівка, що під Кіровоградом. Незнайомих цікавили подробиці укладання договорів оренди земельних паїв ТОВ «АПК «Ніка». Серед іншого питали, чи не чинився на селян психологічний тиск. Традиційно жодного службового посвідчення до ознайомлення запропоновано не було; на руках правоохоронців – тільки доручення, підписане кимсь із керівництва обласного управління МВС. Кого ж саме – не уточнили. Тим часом історія транспортної блокади на елеваторі починає обростати новими подробицями. Вивезенню зерна київського власника із сховища цього разу перешкоджає бригада тітушок та охоронців «Трістар». Вони погрожують працівникам підприємства, юристу, який приїхав захистити інтереси свого клієнта, і навіть правоохоронцям. Ситуацію не вдалося розв’язати і через приїзд заступника начальника УВС області Дмитра Селезньова. Ігноруючи всі дозвільні документи, посадовець радить звернутися до прокуратури.

Вочевидь, група сильних й ініціативних керманичів, якими є подружжя Онулів, на сьогодні є чи не єдиною у місті силою, спроможною гідно виступити проти моноліту влади регіоналів. Створенні десятки й тисячі нових робочих місць, а також повернуті до життя із довгих років розрухи об’єкти, що перебували на балансі міського бюджету, тільки зайвий раз це підтверджують. Відтак, зважаючи на провал власних реформ та «покращень», реабілітувати себе в очах виборців та однопартійців вищих рангів, теперішнє керівництво береться саме шляхом репресій.

КОРПОРАЦІЯ «ХХІ СТОЛІТТЯ»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
102 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Силовикам, которые в “деле Вилкула” подвергали пыткам свидетелей, фальсифицировали материалы и пытались вывести землю из государственной собственности, грозит от 8 до 12 лет тюрьмы, - написал на своей странице в Фейсбук адвокат Вилкула Олег Бабич Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул подал в СБУ, Нацполицию, ДБР и ГПУ заявления о действиях организованной преступной группировки из числа работников генеральной прокуратуры и прокуратуры Днепропетровской...
Общество
З метою підготовки транспортних засобів та аварійно-рятувального обладнання до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із ризиками осінньо-зимового періоду, протягом жовтня в усіх підпорядкованих Управлінню ДСНС в області пожежно-рятувальних підрозділах пройшли перевірочні марші техніки з підвищеною прохідністю. 18 жовтня було здійснено марш техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Кіровоградській об...
Общество
Міський голова Кропивницького Андрій Райкович та начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко проінспектували дитячі садочки ДНЗ №62 і №68, щоб перевірити температурний режим у групах дошкільного навчального закладу. Оскільки в обласному центрі опалювальний сезон ще не розпочався, а приміщення навчальних закладів уже встигли охолонути, батьки дітей почали висловлювати хвилювання, що малюки у групах мерзнуть. Щоб переконатись у тому, що температ...
Криминал
Повідомлення про подію надійшло до Олександрійського відділу поліції 14 жовтня. В одному з районів міста чоловік спричинив смертельні поранення іншому місцевому мешканцю. Поліцейські затримали особу за підозрою у скоєнні вбивства. В результаті проведених слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили, що місцевий мешканець, перебуваючи у дворі свого будинку, під час сварки здійснив два постріли у бік 56-річного сусіда. Отримані поранення виявилися для по...
Общество
У віторок, 16 жовтня, у міській раді Кропивницького завершився конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання № 35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, позашкільний центр Кіровоградської міської ради Кіровоградської області». Як повідомили в управлінні освіти міської ради, на конкурс заявилися двоє претендентів. Із них комісія обрала переможця за найбільшою кількістю набраних балів. В результа...
Новости компаний
Одни из самых низких цен на одежду в Украине были выявлены 16 октября 2018 г. в интернет-магазине Time of Style. Приводим цены на популярные категории осенне-зимнего ассортимента: Мужские куртки - от 189 грн. Мужские рубашки - от 29 грн. Мужские брюки - от 99 грн. Мужские свитера - от 79 грн. Женские джинсы - от 149 грн. Женские спортивные штаны - от 69 грн. Женские куртки - от 239 грн. Платья - от 229 грн. Женские свитера (гольфы, джемперы, худи, свитшоты...
Политические новости
«С обвинений против Луценко вчера в Раде фактически началась президентская кампания Вилкула», - отметила политический эксперт Анне Быкова, комментируя итоги голосования в парламенте, который отказался снимать неприкосновенность с Вилкула по сфабрикованному ГПУ делу. «Представление ГПУ на Вилкула свидетельствует о том, что власть его рассматривает как опасного конкурента на предстоящих президентских выборах. И то, с какой поспешностью и топорностью это пред...
Криминал
Працівниками кримінальної поліції області спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції із залученням спецпідрозіділів КОРД та роти поліції особливого призначення під час проведених заходів було вилучено з обігу зброю, набої та наркотичні засоби.  Також за місцем мешкання одного з фігурантів поліцейські виявили записи «чорної бухгалтерії» злодійського «общака».  Вилучене нині направлено для проведення експертиз.
Политические новости
Прохождение во второй тур президентских выборов нового политика и активное обсуждение в обществе его кандидатуры означает позитивный сценарий развития ситуации в Украине. При этом «новый»  не означает «молодой». Так считают в партии «Основа». В эфире телеканала NewsOne об этом говорил глава политисполкома партии Владимир Полочанинов. Он считает, что публичные дискуссии о том, кто из кандидатов в президенты Украины попадет во второй тур, означают обсуждение...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: