14:36, 2 січня 2014 р.

В населення заберуть готівку

В Раді Національного банку України заговорили про нове, більш жорстке обмеження готівкових розрахунків, на яке дехто з наближених до влади фінансистів «чекає з нетерпінням», чого не скажеш про звикле до готівки населення.

 Максимальну суму готівкових розрахунків за товари і послуги в Україні в перспективі можна ще знизити, що позитивно вплине і на підвищення ліквідності банківської системи, і на нові можливості розвитку економіки. Таку думку висловив член Ради НБУ і відомий фінансист Роман Шпек в ефірі каналу БТБ, пише UBR.ua.

 За його словами, завдяки обмеженню регулятором розрахунків готівкою до 150 тис. грн обсяг безготівкових розрахунків у 2013 році продемонстрував дуже високу динаміку зростання. «Динаміка мені подобається. По-перше, безготівкові розрахунки виходять на рівень десь 1 млрд грн цього року (за 11 місяців – десь 964 млн грн). Якщо брати безготівкові операції, то приріст їх склав більше 75%», – зазначив Роман Шпек і додав, що при цьому приріст операцій зі зняття готівки через банкомати приблизно в п’ять разів нижче зазначених показників .

 «Все більше й більше наших громадян використовують картки як можливість розрахунків, і це вселяє надію на те, що ті рішення, які були прийняті, – вони в правильному напрямку. Ці кошти працюють як на користь громадян, так і на підвищення ліквідності банківської системи та на нові можливості для підтримки розвитку економіки», – сказав член Ради НБУ.

 У той же час експерт упевнений в тому, що сектор безготівкових розрахунків має значні перспективи для зростання. «Нам є куди ще рости ... Я з нетерпінням очікую, її (межу готівкових розрахунків – ред.) буде знижено», – підкреслив Роман Шпек, акцентувавши увагу на тому, що в деяких європейських країнах сума готівкових розрахунків обмежена обсягом 2-5 тис. євро. Експерт також додав, що впровадження ефективної системи безготівкових розрахунків тісно пов’язане з детінізацією економіки.

 Як уже повідомлялося, Національний банк України обмежив з 1 вересня 2013 максимальну суму готівкових розрахунків за товари та послуги до 150 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...