Обласна лікарня – це обличчя медицини Кіровоградської області

Перша робоча поїздка голови облдержадміністрації у новому 2014 році відбулася вчора і спрямована вона була до обласної лікарні.

Модернізація головного лікувального закладу області не втрачає своєї пріоритетності для обласної влади. Сьогодні офіційно завершився черговий етап ремонтних робіт – а саме повністю оновлено приймальне та стерилізаційне відділення на що витрачено 1158,0 тис. грн. і 1051,0 тис. грн. відповідно. Ремонтні роботи проводились за кошти державного бюджету. Загалом протягом 2012 – 2013 років в обласній лікарні виконано роботи на суму більше 4 млн. грн. Влітку минулого року завершилось облаштування діагностичного центру та експрес-лабораторії.

Такі суттєві капіталовкладення у загальний розвиток лікарні передбачають урочисте відкриття реконструйованих відділень, проте, як наголошує голова ОДА, він свідомо відмовляється від подібних заходів, адже урочистого відкриття, на його думку, заслуговують лише новозбудовані об’єкти. А тому сьогоднішня робоча поїздка для голови ОДА мала на меті перевірити якість виконаних робіт. Побаченим Андрій Ніколаєнко лишився задоволений. Він сам згадав, скільки було скептиків серед медичного персоналу лікарні, які не сприймали серйозно обіцяні владою майбутні ремонти. А наразі є їх реальне втілення – це не просто відремонтовані приміщення, а належні умови праці для самих лікарів.

- Я дуже позитивно оцінюю будь-яку реконструкцію, зміни на краще. І приємно, що сьогодні ми бачимо результат запланованого 2-3 роки тому. Ми бачимо, що спільними зусиллями можна реалізувати плани, в які не вірили не лише лікарі, а й чиновники, - ділився згодом своїми враженнями Андрій Ніколаєнко із журналістами.

Але спершу Андрій Ніколаєнко разом із головним лікарем обласної лікарні Ларисою Андреєвою оглянув приймальне відділення. Нарешті тут з'явилась окрема оглядова для пацієнтів із гнійними захворюваннями шкіри. Облаштовано і кімнату гігієни для ургентних пацієнтів. Взагалі, серйозне за площею і вагомістю приймальне відділення обласної лікарні зі згнившого, темного, розтрощеного стало світлим, ошатним, комфортним приміщенням.

Заглянув Андрій Ніколаєнко і до відділення інтенсивної терапії, на базі якого хворі на ниркову недостатність проходять процедуру гемодіалізу. Суттєві зміни на краще вже у недалекому майбутньому чекатимуть і на них. Адже за підтримки голови облдержадміністрації в області стартувала безпрецедентна благодійна акція по збору коштів для облаштування окремої гемодіалізної зали "Разом заради добра".

Андрій Ніколаєнко поспілкувався із пацієнтами гемодіалізного центру, які, скориставшись нагодою, нагадали керівникові області про свої задавнені потреби. А саме - для них не втрачають актуальності питання стосовно відшкодування вартісних медпрепаратів і витрачених коштів на проїзд, адже багато кому із них в обласний центр з районів на гемодіаліз доводиться їздити по декілька разів на тиждень. З усіма цими проблемами Андрій Ніколаєнко добре ознайомлений, він запевнив людей, що тримає їх вирішення на постійному особистому контролі. Зрозуміло, що 100-відсоткових відшкодувань влада гарантувати не може, почасти для цього не передбачено навіть законних шляхів, але на часткове відшкодування, а це вже суттєва підтримка, люди можуть розраховувати.

Далі - черга за стерилізаційним відділенням. Тут вже пояснення надавав завідуючий операційно-перев'язувальним відділенням обласної лікарні, Заслужений лікар України Микола Есаулов. Усі учасники умовної екскурсії стерилізаційним відділенням дійшли єдиного висновку – це справжнє серце усієї лікарні, адже від того, наскільки якісно знезаражено медичний інструментарій, також залежить кінцевий результат операції, які в лікарні за рік проводять десятки тисяч. Лише за день тут стерилізують по п’ять а то і більше сотень інструментів, медичних халатів та інших матеріалів, що використовуються під час оперативних втручань. Протягом року тут стерилізують 85 тисяч метрів марлевого матеріалу.

Сьогоднішнє стерилізаційне відділення із тим, що було тут лише кілька років тому, не порівняти, це абсолютно інше приміщення і справа не лише у ремонті, встановлено нову систему вентиляції, нові медичні автоклави, проте, за словами Миколи Есаулова, потребу в цих пристроях повністю іще не закрито. Не закриває це питання особисто для себе і голова ОДА.

Загалом, незважаючи на те, що комплекс робіт по обласній лікарні за два останні роки, якщо порівнювати із попередніми, виконано колосальний, патронат обласної влади за цим закладом не припиниться. Проте у спілкуванні із журналістами Андрій Ніколаєнко не заперечував той факт, що пріоритети по обласних лікувальних закладах дещо змістяться у бік дитячої обласної лікарні, адже голова ОДА рішуче налаштований дотримуватися проголошеного ним курсу, що стосується захисту інтересів дітей усієї області.

- Чи можна зараз говорити що ми абсолютно задоволені виконаним комплексом робіт по обласній лікарні? Ні. Тому що іще є багато роботи, яка накопичувалася роками, - зазначає Андрій Ніколаєнко.
Ремонту потребує і поліклінічне відділення, яке голова ОДА також оглянув, старт повноцінних робіт там також не за горами. Хоча вже зараз там відремонтовано дах, який протікав, далі черга за робочими приміщеннями.

- Ми багато зробили для обласної лікарні для дорослих, іще багато чого і залишилось зробити. І ми продовжуватимемо те, що розпочали. Але проголошені принципи моєї роботи я не змінюватиму – пріоритет за дітьми. І дитяча обласна лікарня це також той об’єкт, що потребує пильної уваги. Там вже змінено головного лікаря. Якщо він візьметься за роботу так активно, енергійно, як це робить головний лікар обласної Лариса Андреєва, то я переконаний, що позитивний досвід модернізації обласної лікарні ми зможемо повторити і на прикладі дитячої, - наголошує Андрій Ніколаєнко.

22 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua