Доля Центрального скверу Кіровограда вирішуватиметься у Верховному Суді

Кіровоградська міська рада оскаржить недавню постанову Вищого господарського суду України, відповідно до якої Центральний сквер має залишитися в оренді у ТОВ «Укрсфера». Про це повідомив начальник юридичного управління ради Олег Колюка.

Нагадаємо, рішення про передачу цієї ділянки в 49-літню оренду вищезгаданому товариству ухвалила у 2004 році міська рада четвертого скликання, а уклала відповідний договір у 2006-му рада п’ятого скликання. Згідно з тим договором, орендодавець зобов’язався створити у Центральному сквері однойменний комплекс.
 Сплило ще кілька років, а ніщо в цій місцині не вказувало на те, що вона опинилася в хазяйських руках. Центральний сквер занепадав усе більше – руйнувалася тротуарна плитка, лавочки втрачали своє призначення, а стихійна торгівля там, навпаки, розквітла буйним цвітом. Теперішня, обрана восени 2010 року, міська влада намагалася знайти управу на недобросовісного орендаря.
 – Ми не раз зверталися до адміністрації ТОВ «Укрсфера» з вимогами використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням, утримувати її в належному санітарному стані, дбати про її благоустрій, – розповів Олег Колюка. – Пропонували й розірвати договір оренди. Та орендар нічого не робив для приведення території у належний стан, нашу ж пропозицію розірвати договір оренди не прийняв. Тому в березні 2013 року рада звернулася до господарського суду області з позовом про розірвання договору оренди цієї ділянки. У позові робився наголос на тому, що земельна ділянка використовується не за призначенням. На підтвердження цього ми наводили численні аргументи, в тому числі висновок міської комісії про жахливий стан скверу. Суд не спростував наших доводів про нецільове використання орендованої ділянки, але вказав, що це відбувається без участі орендаря, що він непричетний до негативних явищ на цій території. І суд дійшов висновку про – далі цитую – «про недоведення позивачем наявності правових підстав для розірвання договору оренди». З цим висновком місцевого господарського суду, на жаль, погодилися Дніпропетровський апеляційний та Вищий, до яких ми зверталися із апеляційною та касаційною скаргами. Та на цьому судовий розгляд даної справи не закінчено. Ми готуємо заяву до Верховного Суду України про перегляд постанови Вищого господарського. У ній ми посилатимемося на постанову Вищого господарського суду в аналогічному провадженні, відповідно до якої бездіяльність суб’єкта господарювання на орендованій ділянці є її нецільовим використанням.
 

За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua