• Головна
  • Нова інвестиційна політика в області передбачає зміну підходів до залучення інвестицій
09:15, 29 січня 2014 р.

Нова інвестиційна політика в області передбачає зміну підходів до залучення інвестицій

За останні пару років Кіровоградщина значно поліпшила свої показники по залученню інвестицій. Збільшилися і суми залучених коштів, і кількість реалізованих інвестиційних проектів.

Як повідомляє директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ніна Рахуба, упродовж 3 останніх років реалізовано 247 інвестиційних проектів, протягом 2011 – 2012 років залучено 8 млрд. грн. інвестиційних коштів. Сформовано перелік інвестиційних проектів і на нинішній рік – їх трохи більше восьми десятків, визначено і орієнтовну суму, що потрібна для їх реалізації – більше 3,5 млрд. грн. Але попри всі позитивні напрацювання у цьому напрямку, яких області вже вдалося досягти, голова ОДА Андрій Ніколаєнко залишається незадоволеним загальним станом інвестиційної політики в регіоні – недопрацювань більш ніж достатньо, - констатує він. Саме тому голова ОДА вимагає і від обласних чиновників, і від керівників територій нової інвестиційної політики, що передбачає зміну підходів до залучення інвестицій. По-перше, це стосується якнайшвидшого подолання перешкод в інвестиційній сфері. В цьому напрямку інвестиційної привабливості для області має додати і якісно налагоджена робота дозвільних центрів – на що вказує перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов. Тим більше, що зауважень по лінії оформлення земельних ділянок і видачі дозволів на ведення будівництво, які пов’язані із реалізацією інвестиційних проектів, вистачає. Андрій Ніколаєнко наголошує, що і Президент України владі на місцях за ключове завдання визначає якнайшвидше подолання проблем в інвестиційній сфері.

Пріоритетним напрямком нової інвестиційної політики Андрій Ніколаєнко виокремлює створення індустріальних парків – це ті локалізовані місцевості, що мають бути максимально підготовлені для входження інвестора і в плані офіційної дозвільної документації, і в плані наявної там інфраструктури. Першою ластівкою такого парку мав стати колишній військовий аеродром у Канатовому, що на території Кіровоградського району, але через задовгу процедуру щодо передачі об’єкта із державної форми власності у комунальну - цей процес затягнувся. Але це не привід розслаблятися. Андрій Ніколаєнко наголошує - в області достатньо інвестиційно привабливих майданчиків, головне, щоб керівники територій це розуміли і могли правильно скористатися наявним потенціалом, на який почасти просто не зважають.

Серед топових напрямків по залученню інвестицій керівник області називає сільське господарство, переробну промисловість, машинобудування, не меншу роль він відводить і курортно-рекреаційному напрямку. Щоб потенційний інвестор міг зорієнтуватися і отримати необхідну інформацію та підтримку з боку влади в області працюють над створенням інвестиційного порталу. А окрім цього, Андрій Ніколаєнко наголошує, що інвестиціями мають займатися не просто чиновники, а ефективні менеджери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...