Андрій Ніколаєнко: Моє завдання, як голови облдержадміністрації – максимально забезпечити спокій на ввіреній мені території

Голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко дав інтерв'ю журналісту Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії Дмитру Кобцю з приводу останніх подій в Україні і в області.

Розмова розпочалася із питання, що стосується загалом ситуації в країні, і тих надзвичайних умов, за яких зараз працює обласна державна адміністрація і КОДТРК.

Андрій Ніколаєнко пояснив, що протягом 2-х місяців в Україні в цілому ситуація була напруженою і складною, у деяких регіонах, особливо у столиці, вона була найбільш напруженою, але зовсім іншою.

- Буквально, починаючи з 20-х чисел січня, після прийняття Верховною Радою низки законів, відбулася нова хвиля ескалації протистояння. І на превеликий жаль, опозиція і ті, хто себе декларує представниками великої кількості народу, закликали саме до захоплення влади на місцях. На думку опозиційних сил, облоги центру Києва було замало, і тому їм потрібно було продемонструвати, що в Україні максимальна кількість регіонів знаходиться під їхнім контролем. На території західних областей це вдалося довести доволі швидко. Ми бачили, як це відбувалось у Львові, де практично не було супротиву, але ми бачили як це відбувалося і у сусідній Вінниці, або Черкасах, зазначив Андрій Ніколаєнко.

- Я детально проаналізував інформацію, що у мене була, і сьогодні, незважаючи на те, що окремі Інтернет-ресурси, громадські діячі, опозиціонери звинувачують мене особисто у тому, що я переоцінив ситуацію, нагнітав обстановку тим, що закликав всіх не піддаватися на провокації і проводити мирні мітинги, що ми даремно укріплювали будівлю адміністрації. Я впевнений, що саме завдяки цим заходам вдалося утримати ситуацію, хай не на 100%, але тут, у нас, не повторилися ті події, що відбувалися в інших регіонах. Я не хотів би, щоб наші жителі, а особливо ті, хто приїздить нібито допомагати, а насправді їм ставили завдання будь-якою ціною "взяти" Кіровоград, щоб ці люди призвели до сутичок із правоохоронцями, щоб були побиті шибки, щоб літали фаєри. Тому така ситуація з приміщенням, - прокоментував він умови, за яких наразі працює ОДА.

Торкнувся Андрій Ніколаєнко і подій на площі Кірова обласного центру минулої неділі, де зібралися одразу два мітинги, протилежні за своїм ідеологічним спрямуванням і де постраждало 2 людей.

- Дійсно, на площі були представники 2-х мітингів. І радикально налаштованих людей вистачало і з одної, і з іншої частини мітингуючих.

Андрій Ніколаєнко засудив використання будь-яких засобів, що можна використовувати як зброю: "Я засуджую застосування будь-яких спецзасобів, чи то молотків, чи палиць, чи вил, з якими деякі прийшли на мирний мітинг із закритими обличчями, помарковані стрічками різного кольору – і особи ці зараз встановлюються спеціальними службами".

- Я впевнений, що кіровоградці в черговий раз продемонстрували, що можуть бути толерантними. Адже, коли почалися сутички, і учасники мітингу, і лідери обох сторін кинулися поміж цими хлопцями, розбороняючи їх. Тому я думаю, що це й була максимальна точка кипіння на кіровоградському майдані і щиро сподіваюся, що до цього ми більше не повернемось.

Розповів голова ОДА і про свою недільну зустріч із керівниками опозиційних сил, які мітингували на площі ім. Кірова. Опозиціонери дивувалися, чому стоїть на площі і провладний мітинг, чому забарикадовані вікна, чому таке потужне зібрання їхніх опонентів. На що отримали відповідь голови ОДА, про неконтрольованість тих людей, яких вони самі зібрали: "Я сказав, що, якби був впевнений на 100%, що вони повністю контролюють тих людей, яких привели, то ми би просто сіли поговорили, домовилися б і все було б, як 2 місяці тому. Але і на кіровоградському, як і на київському євро майдані, є люди, які повністю опозиційними лідерами не контролюються. Ми поговорили в неділю. І я постійно підтримую діалог із опозицією. Але на жаль, того дня на площі були люди, з якими неможливо домовлятись, вони не мають уповноваженого представника, це радикально налаштовані люди", - зазначив Андрій Ніколаєнко.

При цьому він підкреслив: "Моє завдання, як голови облдержадміністрації – максимально забезпечити спокій на ввіреній мені території. Я жалію за кожною пролитою краплиною крові, але впевнений, що без проведених превентивних заходів, ситуація в області могла б скластися набагато гірше".

Не оминув увагою голова ОДА й резонансні арешти місцевих прихильників євромайдану: "Запитання про арешти складне, тому що й сама ситуація дуже складна. Важко провести межу, де радикаліст, а де просто активно симпатизуюча людина чи політичний романтик".

Іще більший резонанс має арешт викладача КДПУ ім. В.Винниченка Олександра Ратушняка, зрозуміло, що не прокоментувати цю ситуацію голова ОДА також не міг.

- Я, як керівник області, і як людина, не дуже спокійно сприйняв звістку про обрання запобіжної міри до викладача педуніверситету Ратушняка, але при цьому я не схильний спрощувати ситуацію. Я, звісно, не так добре знаю його, як керівники вишу – вони звернулись до мене з тим, що готові взяти його на поруки, мені особисто телефонував нардеп Березкін, який також готовий бути поручителем для Ратушняка. Але я сказав: Я – не суд. Подавайте документи до суду. Апеляційний суд розгляне цю справу. Я відчув реакцію кіровоградської спільноти, тому щиро сподіваюся, що апеляційний суд уважніше розгляне цю ситуацію.

- Що стосується осіб, яких запрошують для надання свідчень – все це відбувається у рамках нині діючих законів. Верховна Рада вчора ухвалила рішення про відміну більшої частини законів, прийнятих 16 січня. Я сподіваюся, що це зніме градус напруги і активності як правоохоронних органів, так і активістів майдану. І закон про амністію, я також щиро сподіваюсь, що буде проголосований.

Стосовно арештів активістів місцевого євромайдану - Андрій Ніколаєнко навів доволі показовий приклад: "Коли правоохоронці затримали активістів так званого мирного мітингу, які окрім всього – неповнолітні і мали при собі маски, фаєри – це молодики, які асоціюють себе із ультрас футбольного клубу "Зірка". Ті хлопці, яких увечері ж і відпустили, бо неповнолітні, вже наступного дня прийшли знову на мітинг – з такою ж роллю... Тому і батькам необхідно дивитися за своїми дітьми. Бо потім, якщо комусь із них розіб’ють голову, то відповідальність перекладатимуть на мене особисто".

Андрій Ніколаєнко висловив сподівання, що протестні настрої поволі вщухатимуть і в Києві, і тим більше в області: "Я багато спілкуюся із громадськими діячами – з опозиційними теж, і з журналістами, і відчуваю, що градус напруги у суспільстві спадає. Ескалація конфлікту починалася з певних подій у Києві. Ми таких підстав давати не будемо".

- Я вже мав розмову із керівниками силового блоку про те, що потрібно згортати всі ці оборонні редути. Я не боюсь кіровоградців – мені є їм що сказати - чи захоплень, я переживаю, щоб ніхто не спровокував міліцію до дій. Я не проти мирних мітингів, але хочу бути впевненим, що вони контрольовані тими, хто їх скликає.

Андрій Ніколаєнко вкотре наголосив, що завжди готовий до діалогу із опозицією: "Я думаю, що після того, як буде проголосований закон про амністію і його підпише Президент – градус напруги у суспільстві іще більше понизиться. Сьогодні влада демонструє готовність до перемовин. Я підтвердив це і керівникам опозиційних партій, і нардепам – я готовий з ними зустрічатись і домовлятись".

Серед нагальних потреб на рівні області Андрій Ніколаєнко виділив необхідність спокійного проведення сесії обласної ради: "Я сподіваюсь, що сесія, де прийматиметься бюджет області, пройде спокійно. Тому що політика політикою, але й бюджетні процеси в країні не повинні припинятися. Процес голосування має проходити за допомогою електронної системи, без рук, щоб була впевненість у законності рішення. І я закликав лідерів опозиції разом убезпечити всіх від проявів радикалізму. Ми, як влада, радикальних речей роботи не будемо", - підсумував Андрій Ніколаєнко.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
21 просмотр в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Працівниками кримінальної поліції області спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції із залученням спецпідрозіділів КОРД та роти поліції особливого призначення під час проведених заходів було вилучено з обігу зброю, набої та наркотичні засоби.  Також за місцем мешкання одного з фігурантів поліцейські виявили записи «чорної бухгалтерії» злодійського «общака».  Вилучене нині направлено для проведення експертиз.
Политические новости
Прохождение во второй тур президентских выборов нового политика и активное обсуждение в обществе его кандидатуры означает позитивный сценарий развития ситуации в Украине. При этом «новый»  не означает «молодой». Так считают в партии «Основа». В эфире телеканала NewsOne об этом говорил глава политисполкома партии Владимир Полочанинов. Он считает, что публичные дискуссии о том, кто из кандидатов в президенты Украины попадет во второй тур, означают обсуждение...
Новости компаний
Одни из самых низких цен на одежду в Украине были выявлены 16 октября 2018 г. в интернет-магазине Time of Style. Приводим цены на популярные категории осенне-зимнего ассортимента: Мужские куртки - от 189 грн. Мужские рубашки - от 29 грн. Мужские брюки - от 99 грн. Мужские свитера - от 79 грн. Женские джинсы - от 149 грн. Женские спортивные штаны - от 69 грн. Женские куртки - от 239 грн. Платья - от 229 грн. Женские свитера (гольфы, джемперы, худи, свитшоты...
Происшествия
15 жовтня о 10:43 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автодорозі с. Нерубайка – с. Підвисоке Новоархангельського району сталась дорожньо-транспортна пригода та потрібна допомога автомобілю, що перекинувся. Травмованих та загиблих немає. Рятувальники 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Новоархангельськ поставили автомобіль «ГАЗЕЛЬ» на колеса.
Политические новости
Депутаты Верховной Рады не поддержали снятие депутатской неприкосновенности  с нардепа Александра Вилкула. За набралось только 137 голосов. Александр Вилкул так прокомментировал итоги голосования парламенте: «Даже изначально негативно против меня настроенным членам регламентного комитета и всем депутатам, присутствующим в зале, от других политических партий стало ясно, что дело на 100% сфальсифицировано. Нет не то, что состава, нет события преступления. В...
Общество
В проекте госбюджета на 2019 год предусмотрено 55,1 млрд грн субвенции местным бюджетам на предоставление субсидий. Монетизация субсидий на оплату жилищно-коммунальных услуг в 2019 году будет проходить в три этапа. Соответствующее решение было принято 11 октября на заседании межведомственной рабочей группы по подготовке предложений по монетизации субсидий, сообщила пресс-служба Министерства экономического развития и торговли Украины. "Первый этап должен на...
Новости компаний
Это праздник, с которым важно поздравить не только военнослужащих, но и мужчин разных профессий. Ведь каждый из них – защитник своей семьи, близких, любимых и родных людей. Сделайте приятный подарок мужу, брату, сыну. Не забудьте оказать внимание и проявить заботу любимому мужчине. Выбирайте полезный и оригинальный подарок, который запомниться на долго. Но не забудьте о начальнике, а также преподнесите подарок учителю в школе или преподавателю в вузе. Они...
Происшествия
9 жовтня о 22:21 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу автомобіля ВАЗ-21099 на вул. Центральній с. Тишківка Добровеличківського району. Травмованих та загиблих немає. Силами вогнеборців о 22:31 пожежу було локалізовано та о 22:45 – ліквідовано. До гасіння пожежі залучались 4 чоловіка особового складу, 1 одиниця техніки 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Добровеличківка та місцева пожежна команда с. Тишківка. Причину пожежі...
Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: