• Головна
  • Протягом минулого року в обласному перинатальному центрі народилося 1760 дітей
10:20, 6 лютого 2014 р.

Протягом минулого року в обласному перинатальному центрі народилося 1760 дітей

Про це під час засідання опікунської ради з питань функціонування обласного перинатального центру повідомив директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Олег Рибальченко.

Директор профільного департаменту повідомив, що за минулий рік до обласного перинатального центру було прийнято 2849 жінок зі складною акушерською патологією. За цей час прийнято 1693 пологів, з них – 235 передчасних. У перинатальному центрі у минулому році народилося 1760 дітей. з них – 67 двієнь.

Також у палаті інтенсивної терапії новонароджених було проліковано 210 дітей, зних – 165 дітей недоношених.

Як відзначив Олег Рибальченко, уся медична допомога вагітним, породіллям та новонародженим у перинатальному центрі надавалася виключно за рахунок коштів обласного бюджету, зокрема було організовано безкоштовне та повноцінне харчування для пацієнток Центру.

З цією метою з обласного бюджету було виділено кошти, зокрема, на медикаменти – 3 млн. грн. (використано майже 2,6 млн. грн.). На безкоштовне харчування було виділено 357 тис. грн. (фактично використано 353 тис. грн.).

Торкнувшись витратних статей на нинішній рік, то за словами посадовця, в обласному бюджеті передбачені кошти, на медикаменти – 1,2 млн. грн. та на харчування 357 тис. грн. Проте ці цифри протягом року переглядатимуться з метою їх збільшення.

Головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва відзначила, що на сьогодні Кіровоградський обласний перинатальний центр є у державі єдиним медичним закладом такого типу, де у повному обсязі надається безкоштовна медична допомога за рахунок стовідсоткового фінансування з обласного бюджету.

Торкнувшись проблемних питань обласного перинатального центру, Лариса Андреєва відзначила, що на сьогодні заклад гостро потребує сучасної дихальної апаратури, бракує також апарату УЗД, адже наявна апаратура швидко зношується. Ціна питання – близько 4-х млн. грн.

Заступник голови облдержадміністрації Галина Пастиух відзначила, що обласний перинатальний центр нарівні з обласною лікарнею та дитячою обласною лікарнею є одним зі стратегічних об’єктів області, і доручила профільному департаменту детально вивчити питання стосовно придбання для перинатального центру зазначеної медичної техніки.

Також під час наради було заслухано керівників територій та головних лікарів районних ЦРЛ, де минулого та на початку нинішнього років трапилися випадки смертей серед новонароджених – Новоархангельського, Добровеличківського, Петрівського та Ульяновського районів.
Переважна кількість летальних випадків, як виявилося, пов’язана з вродженими патологіями у новонароджених, несумісними з життям.

Проте Галина Пастух наголосила головним лікарям ЦРЛ на необхідності вжити дієвих заходів щодо зменшення летальних випадків серед новонароджених, поставитися відповідальніше до виконання своїх професійних обов’язків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...