В Украине хотят сажать на 10 лет за двойное гражданство

Верховной Раде предлагают ввести уголовную ответственность за сокрытие второго гражданства.

Соответствующий законопроект о внесении изменений в Уголовный кодекс Украины 7 февраля зарегистрировали народные депутаты от фракции "Батьківщина" Александр Бригинец, Леонид Емец и Андрей Павловский.

В пояснительной записке к документу отмечается, что данная законодательная инициатива вносится "с целью повышения уровня национальной безопасности и сохранения суверенитета Украины, недопущения влияния иностранных государств на внутреннюю и внешнюю политику Украины, сохранение государственной тайны".

В оппозиции напоминают, что согласно законодательству Украины, граждане Украины не имеют права быть гражданами другого государства.

"Недавний скандал с возможным двойным гражданством некоторых высокопоставленных чиновников: Н.Азарова, А.Клюева и других, а также информация о том, что многие граждане в определенных регионах, кроме украинских паспортов, имеют еще и русские или румынские, делают проблему двойного гражданства чрезвычайно актуальной. Представьте себе, чиновники, которые имеют доступ к государственной тайне, которые руководят страной, является не гражданами Украины, а гражданами другого государства. Не являются гражданами Украины, поскольку украинская Конституция не допускае, чтобы гражданин Украины был еще и гражданином другой страны. Но проблема в том, что запрет двойного гражданства провозглашен в Конституции, но никакой ответственности за двойное гражданство не предусмотрено. И мы эту ситуацию решили исправить", - прокомментировал законодательную инициативу в своем Facebook Александр Бригинец.

Нардепы предлагают добавить в УК Украины дополнительную статью, в которой предусмотрено наказание в виде лишения свободы гражданина Украины в случае нарушения им обязанности по уведомлению о получении иностранного гражданства (подданства).

"В зависимости от степени злоупотребления двойным гражданством, предусмотрен штраф в размере ста необлагаемых минимумов доходов граждан (один необлагаемый минимум составляет 17 гривен. - Ред.) или лишение свободы на срок от трех до десяти лет", - отмечается в пояснительной записке.

"Наименьшая степень ответственности предусматривается для рядовых граждан, которые, имея незаконное двойное гражданство, не пользуются своим голосом на выборах. А наибольшая - для чиновников, имеющих доступ к государственной тайне", - добавляет Бригинец.

В "Батьківщині" считают, что принятие законопроекта позволит уменьшить количество лиц, имеющих двойное гражданство.

obozrevatel
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
МОЗ у Кіровоградській області доводить до відома стосовно ситуації захворювань на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної ради, пише 0522. Всього: 2398 позитивних результатів; проведено тестувань - 58118; одужали - 1205; летальних випадків - 90. За минулу добу: 90 позитивних результатів; проведено тестувань - 642; одужали - 22; летальних випадків - 5.
Новини компаній
В непростий час пандемії коронавірусу та сезонного грипу, як ніколи варто думати про власне здоров’я та дбати про зміцнення імунітету. Адже здорова імунна система – це запорука відмінного самопочуття, енергії та гарного настрою. Вітаргін  - чудовий засіб для зміцнення імунітету, який допоможе Вам відновити природний захист Вашого організму. Гель з бурої морської водорості Вітаргін ефективно очищує організм, насичує його корисними речовинами та нормалізує о...
Екологія
Штормове попередження на Кіровоградщині! Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. За інформацією Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, у період з ночі до першої половини дня 30 жовтня по м. Кропивницькому та по Кіровоградській області очікується туман. Видимість буде обмежена: 200-500 м.
Кримінал
Вчора Кропивницький відділ поліції отримав повідомлення про те, що член комісії однієї з дільниць доставив до ТВК 2 примірники протоколу підрахунку голосів не опечатані належним чином.Інформацію за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Правоохоронці встановлюють усі обставини події. Нагадаємо, у день виборів поліцейські розпочали два кримінальних провадження та склали чотири адміністративні протоколи за повідомленнями про порушення...
Суспільство
КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів. Про це повідомляє пресслужба НАЗК, пише 0522. Конституційний Суд України позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений. КСУ фактично заблокував реалізацію результатів мі...
Суспільство
МВС та гендерна політика: підтримка необхідна. Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Кіровоградській області, пише 0522. Сьогодні Україна отримала новий Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Уряд підписав відповідний документ на період до 2025 року. Даний план МВС дав змогу виконати наступні дії: - посилено інституційну спроможність з метою впровадження гендерного орієнтованого наскрізного підходу у діяльніс...
Карантин
МОЗ у Кіровоградській області доводить до відома стосовно ситуації захворювань на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної ради, пише 0522. Всього: 2308 позитивних результатів; проведено тестувань - 57476; одужали - 706; летальних випадків - 85. За минулу добу: 96 позитивних результатів; проведено тестувань - 1185; одужали - 24; летальних випадків - 1 ( 68-річний чоловік із смт Завалля Гайворонського району).
Вибори
Результати виборчого марофону - 2020 підраховані. Ще 25 жовтня громадяни зробили свій вибір на користь тієї чи іншої політичної сили. На жаль, офіційних даних, опрацьованих на 100%, досі не оприлюднено. Вашій увазі пропонуємо останні результати на цей час. Зазначений рейтинг партій та кількість депутатів, які будуть представляти їх інтереси в міській раді: Пропозиція - 19,78% (9 осіб) Слуга народу - 12,37% (6 осіб) Європейська солідарність - 12,15% (6 осіб...
Суспільство
В аптеках Кропивницького очікують на поставки сезонної вакцини від грипу Про це повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, пише 0522. Станом на сьогодні у Кропивницькому ще немає у широкій доступності вакцин від грипу. Як повідомили в повідомили в управлінні охорони здоров'я міської ради  з посиланням на інформацію керівників місцевих аптечних закладів,  аптеки поки отримують вакцини в дуже малій кількості. Наприкінці минулого тижня в аптечній мереж...