14:33, 10 лютого 2014 р.
Небезпечна ситуація з греблею Кіровоградської ТЕЦ (фото)
Гребля Кіровоградської ТЕЦ потребує на обстеження.
Процес експлуатації будь яких інженерно-технічних споруд визначається і регламентується нормативно-технічними актами. Адже такі об’єкти як гребля Кіровоградської ТЕЦ є дуже важливими і потребують на підвищену увагу до себе.
Проектування та будівництво греблі здійснювалось на початку ХХ сторіччя. І прийнятими на той час прискореними темпами була побудована і здана на службу народному господарству у 1932 році. Термін експлуатації гідровузла складає більше 80 років.
Відповідно до вказівок Міністерства палива та енергетики України (1 п.3.16 та 2 п. 7.1.1.1) всі напірні гідротехнічні споруди які знаходяться в експлуатації більше 25 років, незалежно від їх стану повинні піддаватися обстеженню і багатофакторному дослідженню з врахуванням процесів "старіння", та оцінкою їх міцності, стійкості і експлуатаційної надійності із залученням спеціалізованих організацій.
Крім того, на таких об'єктах повинні вестися паспорти технічного стану споруд - вказівки Міністерства палива і енергетики України (2. п.7.1.2.19), а також керівних документів МНС України (3 п.1.4).
Керуючись вищезгаданими положеннями і враховуючи, що останнє обстеження комісією Міненерго гідротехнічних споруд Кіровоградської ТЕЦ проводилося у 1983 році, підприємство в 2008 році провело обстеження водозливної греблі, надводної її частини (перший етап), уклавши договір з ПАТ «Укргідропроект». Перший етап дозволив замінити три шандори які вже були в аварійному стані. Другим етапом передбачалося провести обстеження підводної частини греблі, але через брак коштів ці роботи не було виконано. Для виконання цього обстеження та проведення повної паспортизації греблі, необхідні кошти в сумі 200,0 тис.грн.
Усвідомлюючи всю важливість питання нормального і безпечного функціонування греблі Кіровоградської ТЕЦ, «Теплоенергетик», як комунальне підприємство, звернулося до міської влади з проханням про виділення необхідних коштів з місцевого бюджету. Методом візуального обстеження було помічено, що крізь тіло греблі почала просочуватися вода, а також відбувається часткове руйнування тіла греблі, яка підпирає об'єм води водосховища місткістю 4,16 млн.м³. Повне обстеження та паспортизація греблі дозволить запланувати необхідні заходи по ремонту тіла греблі та збереження її в робочому стані. При її руйнуванні наслідки можуть бути катастрофічними для мешканців м. Кіровограда.
Важливим фактором в питанні підтримання безпечного стану важливих гідротехнічних споруд є розуміння і підтримка відповідних заходів владою. Так, на тому тижні, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Чернявського відбулася нараду щодо забезпечення безперебійної роботи систем зливової каналізації, дренажних систем, природних і штучних дренажів для відведення талої та дощової води населених пунктів.
У нараді взяли участь начальник обласного центру з гідрометеорології, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради міста Кіровоград, директор комерційного підприємства "Кіровоград-Універсал 2005", начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградського міськвиконкому, директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, комерційний директор обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград".
За результатами засідання, зокрема, виконавчому комітету Кіровоградської міської ради рекомендовано провести технічний огляд мереж для відведення поверхневих, стічних вод, зливової каналізації та дренажних систем; вжити заходів щодо очищення мереж зливової каналізації, дренажних систем, природних і штучних дренажів для відведення талої та дощової води в населених пунктах.
Така увага з боку керівництва області і міста до питань безпечного утримання та функціонування інженерно технічних споруд під час танення снігу, дозволяє з впевненістю сподіватись на позитивне вирішення питання виділення з Кіровоградського бюджету 200 тис. грн. необхідних для проведення обстеження підводної частини греблі Кіровоградської ТЕЦ. Адже влада повністю усвідомлює всю важливість цього питання і є відповідальною за територіальну громаду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
20:15
6 листопада
18:18
6 листопада
Оголошення
16:42, 2 листопада
16:39, 28 жовтня
11:14, 26 жовтня
live comments feed...