• Головна
  • У Кіровограді відкрито виставку робіт вихованців арт – студії «Колаж» (фото)
12:17, 13 лютого 2014 р.

У Кіровограді відкрито виставку робіт вихованців арт – студії «Колаж» (фото)

12 лютого 2014 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку робіт вихованців арт – студії «Колаж» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості.

Кіровоградський ОЦДЮТ – це творча лабораторія сучасного позашкілля. На базі закладу постійно здійснюється дослідно – експериментальна, пошукова та практична діяльність. В ЦДЮТ працюють 50 гуртків, в яких навчаються близько 3 тисяч дітей і молоді. Вихованці студій образотворчого та декоративно - прикладного мистецтва «Писанка», «Соняшник» неодноразово демонстрували свою майстерність в стінах Кіровоградського обласного художнього музею. А тепер вперше свою творчість демонструють учні арт – студії «Колаж». Основу експозиції складають твори виконані в техніці «колаж».

Довідково:

«Колаж» походить від французького слова, яке буквально означає «наклеювання». Колаж - це технічний прийом в образотворчому мистецтві, коли на будь-яку основу наклеюються самі різні за кольором і фактурою шматочки матеріалів. У графічних колажах зазвичай використовуються вирізані картинки, папір різного кольору і фактури, а також тканина, фольга та інше – все залежить лише від фантазії виконавця. До того ж техніка колажу дозволяє змішувати наклеювання і безпосередньо «роботу руками» - тобто ліпка пензлем, пером та інше. До речі, може здатися, що колаж це відносно новомодне віяння. Аж ніяк! Ще в стародавньому Китаї були поширені композиції з кольорового паперу і сухого листя і квітів.  У 20 - ті роки ХХ століття техніка колажу стала дуже популярною і досягла свого розквіту. Багато художників (починаючи з Пікассо) використовували газетні листи, етикетки, тощо для більшої виразності та достовірності.

Справжні витвори мистецтва презентовані на виставці. Відвідувачі зможуть побачити безліч цікавих творів, виготовлених руками дітей: шахові фігури, різноманітні вироби у жанрі абстракції та навіть у жанрі фентезі. Виставка вражає своїм тематичним різноманіттям та іскрометною дитячою фантазією.

Арт – студію «Колаж» створено у 2011 році. У студії викладаються основи мистецтва колажу, квілінгу та комп’ютерної графіки. Вихованці віком від 10 до 21 року навчаються створювати різні композиції з природних та штучних матеріалів. Програма роботи студії спрямована на розвиток абстрактного творчого мислення у дітей, які мріють стати дизайнерами, вміють креативно підходити до роботи, генерувати ідеї, мають посидючість та працьовитість.

Починаючи з часу заснування студії роботи учасників брали активну участь у Всеукраїнських та обласних виставках, конкурсах та фестивалях. Серед здобутків – нагородження дипломами:

- два диплома переможця II ступеня за участь у виставці - конкурсі

«Знай і люби свій край», 2012р.

- два диплома переможця I ступеня за участь у виставці - конкурсі

«Знай і люби свій край», 2013р.

Колектив Арт - студії «Колаж» також неодноразово був відзначений багатьма дипломами, почесними грамотами, подяками за участь у обласних конкурсах, виставках та проведення майстер-класів.

Керівник Арт - студії - Гончаренко Ірина Володимирівна, досвідчений дизайнер та професійний художник. Вона неодноразово приймала участь у пленерах та тематичних виставках організованих обласним художнім музеєм. Ірина Володимирівна віртуозно володіє традиційними живописними прийомами в композиції, рисунку, колористиці, опанувала різні техніки декоративно – ужиткового мистецтва. А тепер щедро ділиться своїм досвідом та передає знання улюбленим вихованцям.

Не одне покоління дітей виросло у стінах ЦДЮТ. Саме тут вони отримали основи майбутньої професії.

Переконані, що гуртківці і надалі радуватимуть всіх нас своїм багатогранним таланом і творчими здобутками.
IMG_0471
IMG_0473
IMG_0474
IMG_0480
IMG_0511

IMG_0540
IMG_0659
Валентина Ноженко – головний зберігач фондів Кіровоградського

обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
live comments feed...