• Головна
  • В 2014 році у розвиток електромереж області буде інвестовано 121 мільйон гривень
17:30, 25 лютого 2014 р.

В 2014 році у розвиток електромереж області буде інвестовано 121 мільйон гривень

Ожеледь, поривчастий вітер, сильні снігопади – це не повний перелік «сюрпризів», які готує енергетикам зима. Трапляється так, що погодні умови призводять до техногенних катаклізмів, коли без електропостачання залишаються десятки великих і малих населених пунктів. Цієї зими стихія прокотилася Кримом, Одеською та Херсонською областями. У 2000 році на Кіровоградщині ожеледь і вітер майже повністю знеструмили західну частину області.

Контролювати природні явища неможливо, але готовими до ліквідації їхніх наслідків слід бути завжди. Не варто зайвий раз пояснювати, чого може коштувати не надто оперативне відновлення електропостачання, коли надворі мінус двадцять за Цельсієм. В компанії чудово усвідомлюють це, а тому до переліку планів з підготовки до осінньо-зимового періоду обов‘язково включається цілий комплекс необхідних технічних заходів, в підрозділах формується аварійний запас матеріалів, у тому числі пально-мастильних, узгоджуються організаційні моменти. Зазначимо, що у ліквідації наслідків стихії в Одеській та Херсонській областях приймали активну участь бригади ПАТ «Кіровоградобленерго».

Бути готовими до примх природи це лише половина справи. Товариством проводиться постійна робота з підвищення надійності електромереж. Вчасні та проведені у повному обсязі технічне обслуговування та ремонти енергетичного обладнання значно підвищують його здатність опиратися несприятливим погодним умовам, покращується якість струму.

Роботи на лініях – майже безперервний всесезонний процес, незмінною складовою якого є тимчасові знеструмлення споживачів. Звісно, це викликає цілком зрозумілу негативну реакцію. У людей порушується нормальний розпорядок дня, немає можливості користуватися побутовими приладами. Взимку не працюють системи опалення, в літню спеку вимикаються кондиціонери… Очевидні факти, протиставити яким можна лише один, але надзвичайно вагомий аргумент – надійне електропостачання можна забезпечити лише постійно удосконалюючи електромережі. В сучасних умовах, коли споживання електроенергії постійно зростає, а отже зростає навантаження на мережі, систематичне проведення ряду технічних заходів є життєво необхідним.

Мабуть слід згадати про наболіле, а саме про розчистку трас повітряних ліній електропередачі. Незважаючи на чітко прописані законодавчі норми, які зобов‘язують слідкувати за станом зелених насаджень власників цих насаджень, розчисткою займаються енергетики. Іншого виходу в них немає, оскільки навіть за невеликого вітру гілки дерев, висаджених в охоронних зонах, пошкоджують проводи. Непоодиноким є випадки, коли на лінії падають і ламають опори старі трухляві дерева. Звісно, електропостачання припиняється, лунають нарікання на роботу енергетиків. Лунають вони й тоді, коли бригади обрізають висаджені в охоронних зонах насадження. Бо поки дерево проростає між проводами, воно «нічиє», а варто його почати обрізати, одразу з‘являється власник і висловлює претензії. З упевненістю можна стверджувати, що якби енергетики не розчищали лінії, багатьох невеликих сіл області вже було б не видно за хащами!

Зазначимо, що річні плани розробляються із урахуванням сезонних температур та обов‘язково погоджуються з органами влади. Основні обсяги робіт припадають на теплу пору року. Саме тоді можливі кількаденні знеструмлення у зв‘язку із масштабною реконструкцією якоїсь ділянки ліній. Знову ж таки, якщо є можливість по закінченні робочого дня поновити електропостачання за тимчасовою схемою, енергетики зроблять це. Взимку виконується лише поточне обслуговування обладнання та розчистка трас повітряних ліній, перерви в електропостачанні допускаються максимум на 6-8 годин. За умов значного зниження температури всі планові роботи, які вимагають припинення електропостачання, зупиняються.

Протягом січня 2014 року підрозділами компанії було капітально відремонтовано майже 13 кілометрів повітряних ліній напругою 35-150 кВ, 19 кілометрів ПЛ напругою 0,4-10 кВ, 19 трансформаторних підстанцій, розчищено майже 130 кілометрів трас повітряних ліній. Переважна більшість цих робіт здійснювалася без припинення електропостачання шляхом підключення споживачів за тимчасовою схемою.

Загалом же енергосистема області працює в штатному режимі, проводяться всі планові заходи. Одним із пріоритетних напрямків діяльності залишається покращення роботи зі споживачами. Зокрема, в сервісному центрі ПАТ «Кіровоградобленерго» можна не лише централізовано одержати та сплатити рахунки, оформити всю необхідну для підключення до електромереж документацію та скористатися консультаційними послугами, а й вирішити спірні питання. Всі скарги громадян ретельно розглядаються і робиться все можливе задля усунення недоліків в роботі компанії. Товариство плідно співпрацює з інспекцією Держенергонагляду у Кіровоградській області, територіальним представництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, іншими державними органами.

Сергій Богомільчук,

прес-секретар ПАТ «Кіровоградобленерго».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПАТ «Кіровоградобленерго»
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...