• Головна
  • Окремі показники одноразового вибіркового опитування домогосподарств щодо стану здоров’я кіровоградців
13:40, 15 березня 2014 р.

Окремі показники одноразового вибіркового опитування домогосподарств щодо стану здоров’я кіровоградців

З метою дослідження питань, пов’язаних із доступністю для населення послуг охорони здоров’я та лікарських препаратів, а також отримання інформації щодо самооцінки та рівня захворюваності, органами державної статистики у жовтні 2013р. проведене щорічне вибіркове опитування членів домогосподарств, які приймали участь в обстеженні умов їхнього життя.

Підсумки опитування, розповсюджені на всі домогосподарства області, свідчать, що 57% (у 2012р. – 56%) оцінювало стан свого здоров’я як “добрий”, 35% осіб вважали стан свого здоров’я “задовільним” (36%), 8% – “поганим” (9%).

Більше ніж чотири з кожних п’яти осіб, які перенесли захворювання, зазначили їхні негативні довготермінові наслідки: зокрема 4% осіб відчули вплив на повсяк-денну працездатність (у 2012р. – 2%), 85% – на життєву активність (84%), тобто можливість займатися фізичною працею, відвідувати культурні заклади, вести активний спосіб життя.

Із загальної кількості опитаних осіб 33%, як і у 2012р. мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільш поширеними були гіпертонія та серцеві захворювання – про наявність однієї з цих хвороб повідомили відповідно 42% та 18% осіб, які мають хронічні захворювання. Серед осіб, які мають проблеми зі здоров’ям, 14% хворіють на артроз або артрит (у т.ч. ревматоїдний), 13% – остеохондроз, по 10% – мають відповідно захворювання з груп хронічного бронхіту, емфіземи легенів та хронічного гепатиту, жовчокам’яної хвороби, холециститу, холангіту, цирозу печінки.

За даними опитування, частка домогосподарств, у яких хто-небудь потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, порівняно з 2012р. збільшилася на 8,9 в.п. і становила майже 100%. Повідомили, що протягом 2013р. зверталися за медичною допомогою, як і в 2012р., 71% опитаних осіб. Серед них 97% зазначили, що зверталися до поліклініки (крім стоматолога), 10% – до стоматолога в державні медичній установі та 7% – до приватного стоматолога, по 2% – до швидкої медичної допомоги та платної медичної установи або лікаря з приватною практикою (крім стоматолога).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...