Олександр Петік про засідання координаційної ради правоохоронних органів області

На базі обласної прокуратури відбулося засідання координаційної ради правоохоронних органів області за участі представників громадськості та журналістів. Обговорювалося єдине питання – про стан додержання правоохоронними органами вимог законодавства України у сфері охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю та корупцією на території області.

Стан охорони громадського правопорядку і викорінення корупції під час наради обговорювали крізь призму останніх подій в державі. Питання відновлення довіри людей до влади і до правоохоронних органів зокрема, ключове порядку денного будь-якої наради подібного формату. Винятком не стало і сьогоднішнє засідання. Про завдання, які ставлять перед правоохоронними органами реалії останніх місяців життя країни говорив виконуючий обов’язки прокурора області Сергій Жолонко. Одним із перших він виділив недопущення поширення закликів, як це трапилося у східних та південних регіонах, спрямованих на порушення територіальної цілісності держави. Варто відзначити, що в цьому напрямку правоохоронні органи ведуть активну роботу. Про це говорив і начальник управління СБУ в області Олександр Седельников, зокрема, за його словами, під пильною увагою і працівників СБУ, і міліції перебувають як проросійські організації, які діють в області, так і окремі громадяни, які приїхали з Російської Федерації. Як результат – на Кіровоградщині не допущено проявів сепаратиських настроїв, що відзначили всі виступаючі керівники правоохоронних органів, безумовно, заслуга в цьому є і громади.

Як наголосив Сергій Жолонко, перед правоохоронними органами стоїть завдання виконувати свої обов’язки суворо в межах законодавства з одного боку толерантно, а з іншого – жорстко реагувати на правопорушення, притягуючи злочинців до відповідальності: "Суспільство вимагає від нас результатів роботи і ми повинні їх показати", - сказав він.

Серед питань, які обговорювалися під час наради – випадки втручання у роботу правоохоронних органів громадських організацій чи окремих громадян, такі приклади є і на Кіровоградщині. Офіційна позиція – факти тиску на суддів є неприпустими, необхідно працювати і на попередження випадків, коли злочинці видають себе за представників самооборони.

Інша важлива тематична складова наради стосувалась завдань щодо запобігання і подолання проявів корупції.

Про роботу прокуратури в цьому напрямку інформував заступник прокурора області Микола Салюк.

- З початку року розпочато 7 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення. Але це результат роботи обласного апарату. Прокурори на місцях, керівники районних відділів міліції практично самоусунулися від організації та проведення такої роботи. Від початку року складено та направлено в суди 38 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення: 21 – органами внутрішніх справ, 17 – органами СБУ. Лише прокурори Голованівського, Добровеличківського, Новгородківського, Новоархангельського, Ульяновського, Устинівського районів виявили адміністративні корупційні правопорушення, – повідомив він. Інформація, як-то кажуть, говорить сама за себе.

Негативна оцінка від виконуючого обов’язки прокурора в області дісталася УБОЗу УМВС в області за якість роботи по боротьбі з корупцією.

Висновок єдиний, до того ж не новий – боротися з корупцією необхідно, об’єднавши зусилля і правоохоронних органів, і влади, і громади. Питання боротьби із проявами хабарництва набуває особливого значення – наголошує Сергій Жолонко. "Ми відкриті до людей, які можуть звертатися із заявами з приводу корупції. Кожному сигналу чи публікації у ЗМІ надаватиметься належна правова оцінка", - запевнив виконуючий обов’язки прокурора області.

Без критики на адресу правоохоронних органів під час наради не обійшлося, звучала вона і з уст представників влади, зокрема, голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, і від представників громадськості, зокрема, адвоката регіонального осередку ВО "Майдан" Геннадія Нікішова.

Але варто відзначити, що обласна прокуратура не забуває про справи, пов’язані із найбільш резонансними подіями в обласному центрі за час існування євромайдану. Так, виконуючий обов’язки головного прокурора області поцікавився у прокурора міста Кіровоград Дмитра Титора на якому етапі перебуває справа, пов’язана із так званими "тітушками", що були присутні на мітингу в обласному центрі 26 січня. Дмитро Титор запевнив, що вже наступного тижня кіровоградська прокуратура зможе проінформувати громадськість про проведену роботу по цій справі. "Напрацювання є, і є встановлені особи", - сказав він.

З приводу порушених під час наради тем висловився і голова облдержадміністрації Олександр Петік. Він подякував правоохоронним органам області за виконувану ними роботу: "Хоча довіра до влади і зменшилася, але все ж вона є, за це спасибі громаді, а також і правоохоронним органам, адже в умовах, коли у вашу роботу втручалися, ви залишалися вірними присязі, ви залишилися на посту".

Що стосується поточної ситуації Олександр Петік зазначає, що зараз надається можливість кожному, чи-то представнику влади, чи правоохоронних органів, продовжувати виконувати свої обов’язки, налагодивши при цьому нормальну комунікацію із громадянським суспільством в рамках Конституції України і державної нормативно-правової бази.

- Я впевнений, що мета людей в погонах, присутніх тут, не посадити громадянина за грати, не підвищити статистику упійманих за корупцію, а, можливо, попередити про відповідальність того, хто стоїть на межі порушення закону і вчинення злочину, - зауважив Олександр Петік.

- Сьогоднішня розмова із залученням представників ЗМІ – це відновлення хорошої традиції проведення профілактично-роз'яснювальної роботи. Завдання, які лежать на наших плечах разом із представниками громадських організацій, засобів масової інформації, громадянського суспільства – спільно втримати ситуацію в області, і можливо, тоді ми й почуємо оцінку від громади, що рівень корупції вдалося знизити, - вважає голова облдержадміністрації.

Олександр Петік
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
65 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
В Олександрiї протягом доби лiквiдували 2 пожежi у житловому секторi, пiд час яких загинуло двоє осiб. Про це повiдомляє прес-служба УДСНС в областi. 15 лютого, о 22:53, до Служби порятунку "101" надiйшло повiдомлення про пожежу на територiї приватного домоволодiння по вул. Фермерськiй с. Протопопiвка Олександрiйського району. На момент прибуття пожежно-рятувального пiдроздiлу на мiсце подiї горiло 32 м2 покрiвлi лiтньої кухнi. Пiд час гасiння пожежi рятув...
Кримінал
Спiвробiтники обласного Управлiння СБУ пiд процесуальним керiвництвом вiйськової прокуратури викрили на системних хабарах головного спецiалiста Олександрiйського мiськвiддiлу Державної мiграцiйної служби України в Кiровоградськiй областi. Про це повiдомляє прес-група УСБУ в Кiровоградськiй областi. Оперативники спецслужби встановили, що працiвниця УДМС вимагала вiд мiсцевих мешканцiв грошовi кошти за виготовлення у найкоротший термiн паспортiв громадянина...
Суспільство
Студенти Олександрiйського коледжу Бiлоцеркiвського Нацiонального аграрного унiверситету влаштували жартiвливе весiлля на День закоханих. Про це повiдомляють "Олександрiйськi новини". "Одруженi" давали жартiвливi обiцянки. Проте на думку дiвчат i хлопцiв, цi "заручини" дали можливiсть їм особисто вiдчути, що таке серйознi вiдносини. На згадку про захiд, "одруженi" навiть отримали "свiдоцтва". Пояснили, чому вони вирiшили органiзувати таке жартiвливе весiлл...
Кримінал
Три мобiльних телефони не потрапили до рук засуджених ДУ "Кропивницька виправна колонiя (№ 6)". Про це повiдомляє прес-служба установи. 13 лютого, близько 19 години 45 хвилин до чергової частини державної установи "Кропивницька виправна колонiя (№6)" вiд чатового поста №1 надiйшла доповiдь про те, що в районi 8-ї дiлянки охороняємого периметру було помiчено перекид невiдомого предмету, пiсля чого на мiсце подiї було направлено чергову змiну вiддiлу нагляду...
Суспільство
Сьогоднi, 15 лютого, Україна вшановує учасникiв бойових дiй на територiї iнших держав, мужнiх воїнiв, яким довелось нести нелегку вiйськову службу пiд час локальних вiйн, що вирували у рiзних країнах свiту. Про це повiдомляє прес-служба мiськради. 15 лютого 1989 року - знакова дата, яка стала об’єднуючим символом мужностi й честi для всiх воїнiв-iнтернацiоналiстiв. 30 рокiв тому остання колона радянських вiйськ залишила опалений жахливою десятирiчною вiйно...
Суспільство
В Олександрiвськiй ЗОШ №1 запрацювала ресурсна кiмната. Про це повiдомляє прес-служба ОДА. На облаштування ресурсної кiмнати з рiзних джерел фiнансування було профiнансовано 891 тис. грн. З них: на ремонт та облаштування 513 тис. грн з мiсцевого бюджету. З робочим вiзитом у закладi побували голова Олександрiвської РДА Ольга Борота та голова районної ради Григорiй Гончаренко. Вони ознайомилися iз органiзацiєю роботи з особливими дiтьми, завiтали на корекцi...
Кримінал
Спiвробiтники Служби безпеки України викрили на хабарi заступника начальника вiддiлу кадрiв однiєї iз вiйськових частин Нацiональної гвардiї, що дислокується на територiї Кiровоградської областi. Про це повiдомляє прес-група УСБУ в Кiровоградськiй областi. Оперативники спецслужби встановили, що майор вимагав вiд мiсцевого жителя тисячу доларiв США. За вказану суму зловмисник обiцяв вирiшити питання щодо укладання контракту з чоловiком на проходження вiйськ...
Суспільство
Найбiльшi оператори мобiльного зв'язку – "Київстар", Vodafone, Lifecell скасовують деякi тарифнi плани для абонентiв. Про це повiдомляє РБК-Україна з посиланням на повiдомлення компанiй. Зокрема, "Київстар" повiдомив, що з 21 лютого по 15 квiтня припиняють свою дiю деякi тарифи. Мова йде про такi лiнiйки як Безлiм Розмови, Безлiм Соцмережi, Безлiм Вiдео, Максимальний Безлiм та iн. Якщо абонент не змiнить свiй тариф самостiйно, то автоматична змiна вiдбудет...
Суспільство
За останнiй тиждень зареєстрували 13 лабораторно пiдтверджених випадкiв кору на Кiровоградщинi, iз них 7 випадкiв серед дiтей. Про це повiдомляє прес-служба обласного лабораторного центру. На кiр захворiли 7 жителiв з м. Кропивницький, 5 жителiв Кропивницького району та 1 житель Новомиргородського району. Хворi отримують лiкування в iнфекцiйних вiддiленнях закладiв охорони здоров’я за мiсцем проживання. Проводяться епiдрозслiдування та протиепiдемiчнi захо...