Олександр Петік про засідання координаційної ради правоохоронних органів області

На базі обласної прокуратури відбулося засідання координаційної ради правоохоронних органів області за участі представників громадськості та журналістів. Обговорювалося єдине питання – про стан додержання правоохоронними органами вимог законодавства України у сфері охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю та корупцією на території області.

Стан охорони громадського правопорядку і викорінення корупції під час наради обговорювали крізь призму останніх подій в державі. Питання відновлення довіри людей до влади і до правоохоронних органів зокрема, ключове порядку денного будь-якої наради подібного формату. Винятком не стало і сьогоднішнє засідання. Про завдання, які ставлять перед правоохоронними органами реалії останніх місяців життя країни говорив виконуючий обов’язки прокурора області Сергій Жолонко. Одним із перших він виділив недопущення поширення закликів, як це трапилося у східних та південних регіонах, спрямованих на порушення територіальної цілісності держави. Варто відзначити, що в цьому напрямку правоохоронні органи ведуть активну роботу. Про це говорив і начальник управління СБУ в області Олександр Седельников, зокрема, за його словами, під пильною увагою і працівників СБУ, і міліції перебувають як проросійські організації, які діють в області, так і окремі громадяни, які приїхали з Російської Федерації. Як результат – на Кіровоградщині не допущено проявів сепаратиських настроїв, що відзначили всі виступаючі керівники правоохоронних органів, безумовно, заслуга в цьому є і громади.

Як наголосив Сергій Жолонко, перед правоохоронними органами стоїть завдання виконувати свої обов’язки суворо в межах законодавства з одного боку толерантно, а з іншого – жорстко реагувати на правопорушення, притягуючи злочинців до відповідальності: "Суспільство вимагає від нас результатів роботи і ми повинні їх показати", - сказав він.

Серед питань, які обговорювалися під час наради – випадки втручання у роботу правоохоронних органів громадських організацій чи окремих громадян, такі приклади є і на Кіровоградщині. Офіційна позиція – факти тиску на суддів є неприпустими, необхідно працювати і на попередження випадків, коли злочинці видають себе за представників самооборони.

Інша важлива тематична складова наради стосувалась завдань щодо запобігання і подолання проявів корупції.

Про роботу прокуратури в цьому напрямку інформував заступник прокурора області Микола Салюк.

- З початку року розпочато 7 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення. Але це результат роботи обласного апарату. Прокурори на місцях, керівники районних відділів міліції практично самоусунулися від організації та проведення такої роботи. Від початку року складено та направлено в суди 38 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення: 21 – органами внутрішніх справ, 17 – органами СБУ. Лише прокурори Голованівського, Добровеличківського, Новгородківського, Новоархангельського, Ульяновського, Устинівського районів виявили адміністративні корупційні правопорушення, – повідомив він. Інформація, як-то кажуть, говорить сама за себе.

Негативна оцінка від виконуючого обов’язки прокурора в області дісталася УБОЗу УМВС в області за якість роботи по боротьбі з корупцією.

Висновок єдиний, до того ж не новий – боротися з корупцією необхідно, об’єднавши зусилля і правоохоронних органів, і влади, і громади. Питання боротьби із проявами хабарництва набуває особливого значення – наголошує Сергій Жолонко. "Ми відкриті до людей, які можуть звертатися із заявами з приводу корупції. Кожному сигналу чи публікації у ЗМІ надаватиметься належна правова оцінка", - запевнив виконуючий обов’язки прокурора області.

Без критики на адресу правоохоронних органів під час наради не обійшлося, звучала вона і з уст представників влади, зокрема, голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, і від представників громадськості, зокрема, адвоката регіонального осередку ВО "Майдан" Геннадія Нікішова.

Але варто відзначити, що обласна прокуратура не забуває про справи, пов’язані із найбільш резонансними подіями в обласному центрі за час існування євромайдану. Так, виконуючий обов’язки головного прокурора області поцікавився у прокурора міста Кіровоград Дмитра Титора на якому етапі перебуває справа, пов’язана із так званими "тітушками", що були присутні на мітингу в обласному центрі 26 січня. Дмитро Титор запевнив, що вже наступного тижня кіровоградська прокуратура зможе проінформувати громадськість про проведену роботу по цій справі. "Напрацювання є, і є встановлені особи", - сказав він.

З приводу порушених під час наради тем висловився і голова облдержадміністрації Олександр Петік. Він подякував правоохоронним органам області за виконувану ними роботу: "Хоча довіра до влади і зменшилася, але все ж вона є, за це спасибі громаді, а також і правоохоронним органам, адже в умовах, коли у вашу роботу втручалися, ви залишалися вірними присязі, ви залишилися на посту".

Що стосується поточної ситуації Олександр Петік зазначає, що зараз надається можливість кожному, чи-то представнику влади, чи правоохоронних органів, продовжувати виконувати свої обов’язки, налагодивши при цьому нормальну комунікацію із громадянським суспільством в рамках Конституції України і державної нормативно-правової бази.

- Я впевнений, що мета людей в погонах, присутніх тут, не посадити громадянина за грати, не підвищити статистику упійманих за корупцію, а, можливо, попередити про відповідальність того, хто стоїть на межі порушення закону і вчинення злочину, - зауважив Олександр Петік.

- Сьогоднішня розмова із залученням представників ЗМІ – це відновлення хорошої традиції проведення профілактично-роз'яснювальної роботи. Завдання, які лежать на наших плечах разом із представниками громадських організацій, засобів масової інформації, громадянського суспільства – спільно втримати ситуацію в області, і можливо, тоді ми й почуємо оцінку від громади, що рівень корупції вдалося знизити, - вважає голова облдержадміністрації.

Олександр Петік
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
65 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Общество
Місто Кропивницький має свою магію: перед його днем народження зазвичай збуваються найпотаємніші мрії. Помічники міського голови Кропивницького Андрія Райковича виконали одне з таких великих дитячих бажань. Вони вручили маленькій кропивничанці Настусі омріяні роликові ковзани. Про них дівчинка мріяла дуже давно, і під час зустрічі з очільником міста розповіла йому про своє бажання навчитися кататися на ковзанах. І ось, напередодні Дня міста дівчинка отрима...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: