• Головна
  • Кіровоградці, жити у „цивільному” шлюбі дорого
08:28, 28 березня 2014 р.

Кіровоградці, жити у „цивільному” шлюбі дорого

Насамперед це стосується правил оподаткування доходів громадян. Саме перебування у шлюбі дозволяє користуватися пільгами, що передбачені для подружжя при отриманні спадщини та дарунку. А свідченням того, що особи є подружжям, є штамп у паспорті та свідоцтво про одруження.

Так, об’єкти спадщини чи подарунки, що отримуються членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою, тобто нічого сплачувати не потрібно. Податковий кодекс України передбачає, що до цієї категорії належать батьки, чоловік або дружина та діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. При цьому Сімейний кодекс зазначає, що проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя.
Таким чином, перебуваючи у фактичних шлюбних відносинах (у народі їх називають „цивільним шлюбом”), ви змушені будете заплатити податок у розмірі 5 відсотків від вартості успадкованої чи подарованої власності. Прості математичні дії підказують, що набагато дешевше оформити стосунки офіційно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шлюб
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...