• Головна
  • Олександр Петік зустрівся із міжнародними спостерігачами місії ОБСЄ
17:00, 3 квітня 2014 р.

Олександр Петік зустрівся із міжнародними спостерігачами місії ОБСЄ

На Кіровоградщину прибули спостерігачі місії ОБСЄ. Працюватимуть вони в області протягом 2-х місяців, спостерігаючи за організацією та проведенням позачергових виборів Президента України.

Зустріч голови ОДА із міжнародними спостерігачами проходила у вільному форматі. Олександр Петік ознайомив гостей із соціально-економічними особливостями області, говорив він також і про себе.

Олександр Петік зауважив, що на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації його призначено коаліційним рішенням партій, які взяли на себе відповідальність за ситуацію в країні, це зокрема, "Батьківщина", "Удар" і "Свобода". Наразі головне завдання голови облдержадміністрації якраз і стосується позачергових президентських виборів, Олександр Петік наголошує, що він, як керівник області, зобов’язаний забезпечити проведення вільних і демократичних виборів у повній відповідності до українського законодавства і Конституції на ввіреній йому території. Себе Олександр Петік вважає певною мірою експертом виборчого процесу, оскільки має досвід депутатства в Республіці Комі СССР, куди через так звану "заборону на професії" потрапив після навчання в університеті. Тричі він обирався і депутатом Київської міської ради за мажоритарною системою. При проведенні виборів за ключові завдання голови ОДА Олександр Петік окрім контролю за виконанням законів, визначає також координацію правоохоронних органів щодо забезпечення порядку, недопущення випадків порушень виборчого законодавства, матеріально-технічний супровід для виборчих комісій на місцях.

Окрему увагу Олександр Петік приділив майбутньому реформуванню системи місцевого самоврядування. Він нагадав, що з поверненням до Конституції 2004 року, Уряд повертається і до передбаченої нею реформи у сфері місцевого самоврядування, де більше повноважень надається саме владі на місцях. Вказав Олександр Петік і на заяву віце-прем'єр-міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана щодо ліквідації обласних державних адміністрацій і створення замість них префектур.

Повертаючись до основної теми зустрічі голова ОДА підкреслив, що Кіровоградщина у цьому процесі цікава тим, що в мініатюрі репрезентує волевиявлення на виборчих дільницях всієї України, що підтверджує вже не одна виборча кампанія. Що стосується ймовірних проблемних ситуацій в області під час підготовки і проведення позачергових президентських виборів, вирішуватимуться вони у процесі їх виникнення. Олександр Петік домовився із міжнародними спостерігачами, що зустрічатиметься з ними і надалі. Наступним пунктом, який відвідають представники місії ОБСЄ буде Олександрія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олександр Петік #ОБСЄ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...