• Головна
  • Бобринецька школа-інтернат: одужання можливе?
10:10, 8 квітня 2014 р.

Бобринецька школа-інтернат: одужання можливе?

Директор департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА Ельза Лещенко знову відвідала Бобринецьку спеціалізовану школу-інтернат задля того, аби розібратися в ситуації, що призвела до збурення та розколу колективу закладу. Разом з нею вдруге приїхала туди й перший заступник голови обласної ради Людмила Салоїд.

В актовій залі навчально-виховного закладу за присутності журналістів пристрасті вирували протягом трьох з половиною годин. Окрім фактів, наведених у декількох попередніх листах працівників трудового колективу, на поверхню спливли й нові. Серед них – тютюнопаління як педагогів (за словами Ельзи Лещенко, законом це заборонено робити на території навчальних закладів), так і учнів, "мандри" школярів до крамниць, посадові порушення вихователів і медперсоналу (іноді у вигляді "розбірок"). А викривати названі до цього і на зустрічі недоліки та сигналізувати раніше, казали працівники закладу, вони не наважувалися через системний і тотальний тиск з боку директора школи-інтернату. Та й до 24 лютого атмосфера в країні була іншою.

Підсумком спілкування освітян з керівником обласної освітянської галузі та одним з керівників області стало те, що більшу частину написаного в листах та заявах вони визнали справедливою критикою та в присутності членів колективу вказали його керівникові Олені Павленко на допущені нею порушення законодавства та неправомірні дії. Колектив же відверто висловився за зміну свого керівника та заявив, що в школі-інтернаті є гідна кандидатура на цю посаду, якій довіряють. Якщо представники влади дослухаються до працівників закладу, то вони назвуть цю кандидатуру.

Під час зустрічі, підсумовуючи почуте, перший заступник голови обласної ради Людмила Салоїд зазначила, що за десять днів після її попереднього візиту до Бобринця Олена Павленко не зробила ніяких висновків і навіть не здійснила спроби поліпшити ситуацію, що склалася в колективі. Саме тому, на її думку, ще до появи перевіряльників з прокуратури та фінінспекції директорові ватро написати заяву за власним бажанням і "з гідністю залишити займану посаду".

Особисті враження. Як на мене, то директор департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА Ельза Лещенко є досвідченим керівником освітянської галузі, що володіє ситуацією та перебуває "на своєму місці"– на відміну від керівника бобринецького освітнього закладу. Саме це дає надію на справедливе, хоч і трохи запізніле вирішення гучного трудового конфлікту в середовиші бобринецьких освітян. І трохи про неприємне. На початку зустрічі, здається, з подачі директора школи-інтернату, шановна Ельза Володимирівна спробувала завадити представникам незалежної профспілки "Трудова солідарність", яких запросили члени трудового колективу, бути присутніми на зборах. Пояснюючи це тим, що в колективі немає її членів. А як же трудова солідарність? Та варто додати, що (до честі керівника та представників профспілки) спроба конфлікту не переросла в неприпустиме протистояння й увійшла в мирне русло.
Анатолій Авдєєв

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...