• Головна
  • На Кіровоградщини 31 посадовця притягнули до відповідальності за порушення прав інвалідів
13:46, 17 квітня 2014 р.

На Кіровоградщини 31 посадовця притягнули до відповідальності за порушення прав інвалідів

За результатами перевірок, проведених прокуратурою Кіровоградської області, встановлено суттєві порушення законодавства у сфері захисту прав інвалідів.

Так, у ході перевірки діяльності управління соціального захисту населення Добровеличківської РДА встановлено, що 17 інвалідів війни, які перебувають на обліку для санаторно-курортного лікування та мають право на позачергове забезпечення путівками, протягом кількох років не отримували їх, в той час як ними забезпечувалися особи загального захворювання.

Наразі, за поданням прокуратури Добровеличківського району вказані порушення законодавства усунуто, права 17-ти інвалідів війни на санаторно-курортне лікування поновлено, 3 посадових осіб управління притягнуто до відповідальності.

Також, поточного року органи прокуратури Кіровоградщини реагували на порушення законів у сфері захисту прав інвалідів в діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, якими не вжито вичерпних заходів до створення безперешкодного доступу інвалідів до жилих, громадських, виробничих будинків та споруд, громадського транспорту.

Прокурорські перевірки засвідчили і про наявність порушень вимог чинного законодавства в діяльності територіальних центрів соціального обслуговування громадян, працівники яких нерідко не виконують зобов’язання за договором соціального обслуговування інвалідів.

Також мають місце факти порушення чинного законодавства в діяльності психоневрологічних інтернатів регіону щодо захисту цивільних, майнових та житлових прав та інтересів підопічних.
Кожен випадок порушення законодавства у сфері захисту прав інвалідів мав відповідну правову оцінку та принципову реакцію з боку органів прокуратури.

Загалом за порушення у сфері захисту прав осіб, які потребують державної підтримки та допомоги, у поточному році внесено 45 документів прокурорського реагування. Наразі, за результатами розгляду 43 з них 31 посадову особу притягнуто до відповідальності. Інші подання перебувають на розгляді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...