• Головна
  • У Кіровоградській області припинено діяльність міжрегіонального „конвертаційного” центру
16:29, 17 квітня 2014 р.

У Кіровоградській області припинено діяльність міжрегіонального „конвертаційного” центру

Працівниками оперативного управління ГУ Міндоходів у Кіровоградській області припинено діяльність міжрегіонального „конвертаційного” центру, який надавав послуги підприємствам Львівської, Київської, Харківської, Волинської, Закарпатської областей та м.Києва з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Кіровоградськими міндоходівцями встановлено, що громадянин П., придбавши у мешканця Кіровоградської області фермерське господарство, що знаходилось на спеціальному режимі оподаткування ПДВ, як сільгоспвиробник, відобразив у деклараціях з ПДВ постачання сільськогосподарської продукції власного виробництва СГ, зареєстрованому як платник податків у Київській області на суму близько 500 млн. грн., чим фактично сформував зазначеному підприємству податковий кредит з податку на додану вартість в сумі близько 80 млн. грн. Фактично громадянин П. фермерським господарством не займався, землі які рахуються за ФГ, площею лише 650 га, оброблював колишній власник власними силами та коштами.

Протягом 2013-2014 рр. аналогічним чином сформовано податковий кредит з ПДВ, на суму близько 99 млн. грн., суб’єктам господарювання Хмельницької області.

Подальшими заходами, оперативним шляхом задокументовано групу осіб у складі організатора, бухгалтера та 8 учасників, які шляхом використання ФГ та створення фіктивних суб’єктів господарювання на території Київської області та м. Хмельницький надавали послуги з незаконного формування податкового кредиту.

За матеріалами оперативного управління ГУ Міндоходів у Кіровоградській області, за фактом створення фіктивних підприємств та ухилення від сплати податків, слідчим управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області до ЄРДР внесено кримінальні провадження за ч. 1 ст. 205 та ч. 3 ст. 212 КК України.

– Діяльність «конвертаційного центру» полягала у тому, що громадянин Я., з метою надання послуг по незаконному формуванню податкового кредиту з ПДВ,за грошову винагороду ряду реально діючих суб'єктів господарської діяльності України,використовуючи спеціальний режим оподаткування фермерських господарств, за допомогою 10 «транзитних» підприємств, які зареєстровані спільниками громадянина Я. і, які повністю розуміли свою роль в схемі, надавали послуги по мінімізації податкових зобов'язань перед бюджетом в особливо великих розмірах, шляхом видачі підроблених документів, по нібито здійсненим фінансово-господарським операціям, – зазначив начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Олександр Пісний.

Встановлено 67 суб`єктів господарювання-користувачів послуг „конвертаційного центру”.Загальний обіг „проконвертованих” коштів з використанням реквізитів вказаних суб’єктів господарювання склав близько 170 млн. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...