
10:05, 22 квітня 2014 р.
В Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Архітектурні образи»
18 квітня 2014 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Архітектурні образи» до Міжнародного дня пам’яток і історичних місць.
Міжнародний день пам’яток і історичних місць, який відзначається щорічно 18 квітня,запроваджений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО, з метою привернути увагу громадськості до питань захисту і збереження всесвітньої культурної спадщини.
Приємно спостерігати, що у розвинених країнах світу дбайливо ставляться до своїх історико - архітектурних пам’яток, зокрема - до збереження історичних ландшафтів та місцевих краєвидів. Адже кожна країна має свою неповторну історію та культуру, які змінюють її життя, впливаючи на розвиток суспільства. Поглиблений інтерес і турбота про пам’ятки і історичні місця стали характерними прикметами нашого часу. Все більша кількість людей починає розуміти, що не вартий майбутнього той народ, який не цінує свого минулого. Важко переоцінити пізнавальне значення пам’яток історії і культури - архітектурних споруд, створених давньоруськими майстрами, тисячі пам’ятників, обелісків, меморіальних знаків, які нагадують нам про минулі часи. Всі ці пам’ятки мають величезне історико-культурне значення, тому і охороняються державою, яка Конституцією гарантує їх недоторканість.
Культура – це генетична пам'ять народу. Це той духовний зв'язок поколінь, без якого в народу немає майбутнього. Збереження та збагачення культурної спадщини світу – це життєво важлива мета, досягти якої можна тільки об’єднавши зусилля держави, громадськості та меценатів. Без належного догляду та уважної турботи безцінні пам’ятки та визначні місця можуть бути безповоротно втрачені. Зберегти їх для нащадків та майбутнього – ось шляхетна місія та прямий обов’язок сьогоднішнього покоління.
В експозиції представлено живописні та графічні твори із фондового зібраннямузею, які презентують чудові архітектурні пейзажі України та інших країн світу. Автори переважної кількості цих робіт – кіровоградські художники, чия слава сягнула далеко за межі Кіровоградщини.
Експозиція презентує роботи таких видатних майстрів пензля як Петро Оссовський «Псковський Кремль весною» (1987) та «Свята гора» (1987), Петро Покаржевський «Собор Кіжі» (1962), Анатолій Горбенко «Святі місця Флоренції» (1999), Сергій Дрига «Краків» (2005), «Холодний ранок» (1999), «Біле місто» (1999), «Сузір’я дахів» (2001), «Чаклунка ніч», (2005), Леонід Бондар «Обласний художній музей» (2002), Сергій Шишко «Київ. Площа Богдана Хмельницького» (1954), Любов Кир’янова «Вулиця Гоголя. Вечір після дощу» (2002), Леонтій Орлик «Святі місця Розумівки» (2005), Іван Пилипенко «Дальні печери» (2006), Василь Чегодар «Київ сьогодні» (1971), Алла Преображенська «Старий млин. м. Біла Церква» (2010), Олександр Логвинюк «Кафедральний Собор», Сергій Равський «Києво-Печерська лавра», «Видубицький монастир», «Андріївська церква» ІринаКухаренко «Осінь у Розумівці» та ін.
Представлені в експозиції твори мистецтва красномовно засвідчують, що нам є чим пишатись оскільки світова культурна спадщина багата на чисельні пам'ятки культури та історії. А завдяки невтомній праці художників наші нащадки отримують можливість доторкнутися до історичного минулого.
Тож мета даної виставки – в черговий раз нагадати людству про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів.
Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу музею - картинної галереї
Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:35
28 квітня
15:00
28 квітня
14:03
28 квітня
Оголошення
08:00, 24 квітня
11:14, 19 квітня
4
21:51, Вчора
21:21, 23 квітня
live comments feed...