• Головна
  • Рятувальники області на сто відсотків готові до реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами у природних екосистемах
10:15, 8 травня 2014 р.

Рятувальники області на сто відсотків готові до реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами у природних екосистемах

7 травня в обласному Управлінні ДСНС відбулася спільна прес-конференція за участі начальника Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології Олени Юрченко, першого заступника начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства-головного лісничого Олега Середюка та прес-секретаря начальника У ДСНС полковника служби цивільного захисту Миколи Леськіва. Рятувальники організували прес-конференцію для інформування громадськості про вжиті заходи із запобігання пожежам у житловому секторі та у природних екосистемах області, а також щодо небезпеки виявлення застарілих боєприпасів, окремо зупинилися і на прогнозі погодних умов на найближчий період.

Управлінням ДСНС України в області встановлено постійний контроль за виконанням заходів з недопущення пожеж, зменшення загиблих і травмованих на них. Тож рятувальники проводять роз’яснювальну роботу у тісній взаємодії з депутатами місцевих рад, дільничними інспекторами міліції, соціальними працівниками, представниками громадських організацій та інших зацікавлених відомчих установ.

Як повідомив Микола Леськів, станом на 7 травня на території області кількість пожеж збільшилась на 28,4% (456 проти 355 за аналогічний період 2013 року). На пожежах протягом зазначеного періоду загинули 33 особи, всі пожежі із смертельними наслідками виникли у житловому секторі. 63,1% всіх пожеж виникли у приватних домоволодіннях та житлових будинках громадян. Основними причинами виникнення пожеж по області є: необережне поводження з вогнем (51,3% від загальної кількості); порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення (11,2%); порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок (17,7%).

За ініціативи Управління 28 лютого нинішнього року підготовлено доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації «Про заходи щодо попередження пожеж, загибелі та травмуванню людей на них», відповідно до якого місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування створили робочі групи з відпрацювання населених пунктів з питань профілактики виникнення пожеж, організували відпрацювання приватного житлового сектору з оформленням відповідних актів. На виконання рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районні державні адміністрації та міськвиконкоми повинні у першу чергу проводити роз’яснювальну роботу щодо запобігання пожежам серед людей, які опинились у складних життєвих обставинах. Крім того, перед початком опалювального сезону представники місцевої влади повинні оглянути житло таких мешканців та надати допомогу в усуненні виявлених порушень, а у місцевому бюджеті необхідно передбачати виділення коштів на виготовлення наочної агітації з питань дотримання правил пожежної безпеки у побуті і громадських місцях та забезпечувати її постійне розповсюдження серед населення.

Рятувальниками спільно з працівниками соціальних служб та представниками органів місцевого самоврядування з початку року проінструктовано більше 6 тисяч громадян. Для профілактики виникнення пожеж широко використовуються можливості засобів масової інформації, зовнішньої соціальної реклами та проводяться громадські заходи з дітьми та молоддю.

Запобігають рятувальники та працівники управління лісового господарства області і пожежам у природних екосистемах. Як повідомив Олег Середюк, на території області загальна площа лісів складає 125,5 тис. га, з яких хвойних лісових насаджень 7,1 тис. га. Такі лісові масиви перебувають у віданні 8 лісових господарств Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства. Лісових пожеж у 2014 році не виникало. На базі 31 лісництва створено команди пожежогасіння. Під час рейдів лісівниками притягнуто до адміністративної відповідальності 3 осіб.

Щоб перевірити взаємодію між підрозділами рятувальники та лісівники вже провели спільні навчання з практичним відпрацюванням дій на базі Крилівського лісництва ДП «Світловодський лісгосп». Микола Леськів також повідомив, що пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС України у Кіровоградській області на 100 відсотків готові до дій за призначенням щодо реагування на надзвичайні ситуації та події, пов’язані з пожежами у природних екосистемах.

Пожежно-рятувальна служба області має для цього технічне оснащення – 56 одиниць пожежної техніки та 215 чоловік особового складу пожежно-рятувальних підрозділів області, які перебувають на цілодобовому чергуванні. У разі ускладнення обстановки для підсилення можуть додатково залучатись 240 чол. особового складу та 54 одиниці техніки. У разі залучення пожежної авіації для гасіння лісових пожеж на території області визначено 114 місць посадки, а також природні та штучні водойми для забору води пожежними вертольотами. Така авіація ДСНС, зокрема, вертольоти Мі-8 дислокуються в Ужгороді, Одесі, Харкові та Ніжині. Також рятувальниками забезпечено готовність до гасіння лісових пожеж пожежно-рятувальних автомобілів підвищеної прохідності з великим запасом води, інженерної та спеціальної техніки. Також на території області діє 141 місцева пожежна команда, які можуть надавати допомогу як підрозділам У ДСНС, так і лісового господарства під час гасіння лісових пожеж.

Прогноз погоди на найближчий період теж не сприяє виникненню лісових пожеж. Олена Юрченко повідомила, що у найближчі десять днів на мешканців Кіровоградщини чекає нестійка, проте тепла погода. 8 та 9 травня буде тепло та без опадів, а вже впродовж двох наступних днів можливі опади помірного характеру та місцями грози. 12 – 13 травня пройде без опадів, а 14 та 16 – можливі невеликі дощі.

Про небезпеку виявлення застарілих боєприпасів навесні попередив кіровоградців Микола Леськів, адже тривають сезонні польові роботи та розпочався сезон відпочинку, тож натрапити на подібну знахідку може будь-хто. У разі виявлення предмету, схожого на боєприпас, рятувальники радять не чіпати його, оскільки металічна оболонка протягом 70 років піддавалася корозії та впливу зовнішніх факторів. А дальність розльоту осколків становить від 500 до 850 метрів. Тож знешкоджувати такі вибухонебезпечні предмети мають тільки фахівці аварійно-рятувального загону спецпризначення. Під час проведення розмінування вони діють високопрофесійно, завдяки досвіду та оснащенню. Вже протягом нинішнього року саперами У ДСНС знешкоджено понад 1280 боєприпасів. Найбільший арсенал (349 ВНП та 862 набої) знищено протягом трьох днів у Петрівському районі. Також прес-секретар начальника У ДСНС зауважив, що батькам необхідно дбати про безпеку дітей, аби допитливість у разі виявлення боєприпасу не обернулася загрозою для життя.

На завершення прес-конференції всі учасники відповіли на запитання представників обласних засобів масової інформації.

Прес-служба У ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...