• Головна
  • Олександр Петік: Наше завдання – зберегти правопорядок і стабільність на Кіровоградщині
13:45, 8 липня 2014 р.

Олександр Петік: Наше завдання – зберегти правопорядок і стабільність на Кіровоградщині

Олександр Петік відзначив, що останні події, внаслідок яких українськими військовими було звільнено від сепаратистів Слов’янськ та інші населенні пункти на Сході України, вселяють велику надію на якнайшвидше розв’язання збройного конфлікту та встановлення миру у цьому регіоні.

Саме з тим, щоб підтримати мешканців звільненого від терористів Слов’янська, у неділю о 8-ї годині ранку за підтримки усіх територій Кіровоградщини було сформовано та відправлено у звільнене місто гуманітарний вантаж вагою у 13,5 тонн. За словами очільника області, того ж дня о 19-ї годині вантаж з харчами та предметами першої необхідності прибув до Слов’янська.

Проте не всі новини останніх днів є приємними. Зокрема, Олександр Петік повідомив що того ж дня групою в 50 добре озброєних бойовиків було здійснено спробу захоплення одного з місцевих агропідприємств у селі Покотилово Новоархангельського району. Захопники видавали себе за бійців батальону територіальної оборони "Азов", що під час перевірки виявилося неправдою.

За словами голови облдержадміністрації, саме завдяки активній протидії бойовикам з боку місцевих жителів та високопрофесійним діям кіровоградських правоохоронців спробу рейдерського захоплення було зупинено, усю зброю вилучено, а захопників заарештовано. На сьогодні шістьох з них доправлено для слідчих дій до Кіровограда, решта проходитиме по справі в якості свідків.

Олександр Петік відзначив, що в області останнім часом усе частіше з’являються люди, які прикриваючись відомими революційними брендами та, начебто, участю у бойових діях у зоні АТО, намагаються вчиняти протиправні дії, займаються відвертим грабунком, рейдерством, зокрема, як в Покотилово. – Наше першочергове завдання – не допустити у подальшому збройного протистояння на території області, адже зброя є не лише у рейдерів, а також і у аграріїв, – відзначив голова ОДА. У зв’язку із наявністю подібних дій він доручив найближчим часом провести окрему нараду із силовиками.

Крім того, Олександр Петік подякував правоохоронцям за професійні дії, які довели, що на Кіровоградщині панує законність.

Торкнувшись питання забезпечення правопорядку на території області, очільник області повідомив, що у вівторок заплановане засідання обласного антитерористичного центру. – Для нашого регіону це питання є надзвичайно важливим, адже щонайменше 143 об’єкти стратегічного значення, зокрема, мости, підприємства, нафтобази, потребують підвищеного захисту від терористичних актів, а це, у свою чергу, збереження життя та здоров’я мирних громадян, збереження стабільності у регіоні, – зазначив Олександр Петік.

На переконання голови облдержадміністрації, на сьогодні назріла гостра потреба у реформуванні судової системи. – Найближчим часом ми проаналізуємо практику застосування законодавства на території області. Вже сьогодні виникає багато запитань до суддів. Чому, наприклад, затримуються на 60 діб арешту громадяни, які скоїли незначні правопорушення, а чому тих, хто вчинив дії зі зброєю в руках, відпускають на поруки під чесне слово, – запитав очільник області.

Судді судять від імені суспільства, і вони не можуть бути поза суспільством, в той же час вони мають бути захищені від тиску. Сподіваюсь, що вже найближчим часом, як це практикується у країнах Європи, суддів первинної ланки обиратимуть громади, і в той, чи інший спосіб отримуватимуть оцінку з боку громадян. Тому Президент України Петро Порошенко ініціював відповідну редакцію закону, за яким відбуватиметься відбір на посади суддів кожні п’ять років, адже служити вони мають виключно народу України, – відзначив Олександр Петік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...