• Головна
  • Страхове відшкодування за авто, яке потрапило в ДТП, не оподатковується
08:30, 9 липня 2014 р.

Страхове відшкодування за авто, яке потрапило в ДТП, не оподатковується

У разі настання страхового випадку із автомобілем, під заставу якого фізичною особою отримано у банку кредит,  виплата страхового відшкодування здійснюється страховою компанією такому банку. Якщо останній спрямовує ці кошти на рахунок погашення кредиту фізичної особи, отриманого під такий автомобіль, то сума відшкодування не включається до складу оподатковуваного доходу фізичної особи - позичальника.

При цьому, сума страхового відшкодування не повинна перевищувати вартість застрахованого майна. У разі перевищення із суми такого „надлишку” утримується та сплачується до бюджету податок на доходи фізичних осіб.

Про суму здійснених виплат податкові агенти повідомляють контролюючі органи у складі податкової звітності за відповідний період.

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які виплачуються банку - вигодонабувачу при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем), та спрямуються банком на погашення кредиту, затвердженій наказом Міндоходів України від 02.06.2014 №325 .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Страховка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...