• Головна
  • На Кіровоградщині виявлено 174 технічно несправних автобуси
13:15, 11 липня 2014 р.

На Кіровоградщині виявлено 174 технічно несправних автобуси

У Державтоінспекції обговорили заходи з профілактики аварійності на пасажирському автомобільному транспорті та результати перевірок суб’єктів господарювання.

10 липня 2014 року в приміщенні УДАІ УМВС України в Кіровоградській області відбувся круглий стіл для представників засобів масової інформації. Круглий стіл був присвячений вирішенню проблемних питань у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та профілактичним заходам «Автобус – 2014».

На початку зустрічі заступник начальника УДАІ УМВС підполковник міліції Тарасенко Олег Іванович розповів про стан аварійності на дорогах нашої області, нерозкриті дорожньо-транспортні пригоди та заходи, які проводить Державтоінспекція для попередження та усунення аварій.

Основну увагу Олег Іванович звернув на проблеми порушення Правил дорожнього руху пасажироперевізниками. Ні для кого не секрет, що стан пасажироперевезень в області знаходиться не на найкращому рівні. Серед водіїв автобусів нормою стало перевищення швидкісних режимів, перевезення пасажирів понад встановлену норму, порушення правил зупинки та стоянки, відхилення від маршруту руху, керування у нетверезому стані та інші.

Зокрема, з початку профілактичних заходів «Автобус - 2014» 20 травня 2014 року, працівниками ДАІ області перевірено 215 суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів автотранспортом на підставі виданих ліцензій. За результатами обстежень видано 184 приписи на усунення виявлених недоліків.

Оглянуто 2125 автобусів, що використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів. Виявлено 174 технічно несправних автобуси. Складено 1049 протоколів про адміністративні правопорушення стосовно водіїв автобусів. Зокрема 94 факти перевищення швидкості руху, 245 випадків перевезення пасажирів понад встановлену кількість, 6 фактів керування водієм автобусом без ліцензійної картки, 12 фактів перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм, 205 фактів відхилення від визначеного маршруту, 9 фактів зберігання автобусів, що використовуються для перевезення пасажирів на комерційній основі поза встановленими місцями їх стоянки, 9 фактів порушень під час перевезення організованих груп дітей, 2 факти здійснення перевезень пасажирів з 22.00 до 06.00 у режимі нерегулярних перевезень автобусами, не обладнаним тахографом. Задокументовано також 11 фактів керування автобусами в стані сп’яніння.

Робота ДАІ з пасажироперевізниками не припиняється ніколи. Постійно проводяться виступи працівників ДАІ в установах, організаціях, автотранспортних підприємствах та профілактичні заходи на пасажирському автотранспорті. Завданням таких профілактичних заходів є профілактика дорожньо-транспортного травматизму та аварійності серед водіїв пасажирського транспорту та посилення роботи щодо зміцнення транспортної дисципліни серед водіїв, котрі перевозять людей, особливо наймолодших учасників дорожнього руху. Проте щоб досягти більш позитивних результатів у роботі, необхідна консолідація сил як державних органів так і громадських організацій. Причому співпраця працівників ДАІ, громадського активу та представників засобів масової інформації повинна бути постійною.

Олег Іванович наголосив, що за період проведення операції «Автобус» на території м. Кіровограда та Кіровоградської області зареєстровано 3 дорожньо-транспортні пригоди за участю автобусів та 1 автопригода з матеріальними збитками з вини водія автобуса. Позитивом проведення працівниками ДАІ профілактичних заходів на території Кіровоградської області є те, що з початку операції «Автобус» не зареєстровано жодної ДТП з вини водія автобуса внаслідок якої загинули або отримали тілесні ушкодження громадяни.

У засіданні круглого столу взяв також участь Барбінов Євген Олексійович, старший інспектор відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи УДАІ УМВС. Він розповів про нові зразки бланків свідоцтв про реєстрацію та посвідчень водія. Наразі Центри з надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, працюють з новими програмними комплексами. Введення нової бланкової продукції забезпечить більш якісний захист документів, практично унеможливить їх підробку й у рази збільшить термін їх використання. Крім того, вартість нового бланку посвідчення водія суттєво знизиться.

Представників засобів масової інформації інформації цікавили різноманітні запитання, що стосувалися кадрових змін у Державтоінспекції, присутність працівників ДАІ у зоні АТО, результати боротьби з корупцією, деталі найбільш резонансних ДТП на території області та інші.

На закінчення зустрічі Олег Тарасенко подякував представникам засобів масової інформації та висловив сподівання на активну співпрацю. Тільки спільними зусиллями можна змінити ситуацію на краще. Широке висвітлення у засобах масової інформації результатів роботи ДАІ в ході профілактичних заходів, основних причин скоєння ДТП та заходів по їх уникненню або принаймні мінімізації тяжкості наслідків, обов’язково принесе позитивний результат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...