• Головна
  • УСБУ в Кіровоградській області звітує про результати роботи за ІІ квартал 2014 року
08:30, 16 липня 2014 р.

УСБУ в Кіровоградській області звітує про результати роботи за ІІ квартал 2014 року

У другому кварталі 2014 року Управлінням СБ України в Кіровоградській області розпочато 5 кримінальних проваджень, складено 25 адміністративних протоколів у сфері боротьби з корупцією та 9 у сфері захисту державної таємниці.

Іншими правоохоронними органами за матеріалами Управління розпочато 80 кримінальних проваджень. До державного бюджету контролюючими органами за матеріалами УСБУ повернуто 5 млн. грн. та майже 1 млн. грн. – до державного сектору економіки. Трьом іноземцям заборонено в'їзд на територію України в зв'язку з їх протиправною діяльністю на шкоду державній безпеці.

На виконання вимог антикорупційного законодавства вживаються заходи з виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності корумпованих посадовців у владних структурах, судових і правоохоронних органах, які, зловживаючи службовим становищем, завдають значної шкоди державним інтересам, правам і свободам громадян України.

Так, за матеріалами відділу БКОЗ Управління «на гарячому» затримано посадовця Головного Управління Держземагенства Кіровоградщини, який вимагав та одержав від керівника місцевого фермерського господарства 20 тис. грн. за оформлення технічної документації на земельну ділянку.

Викрито протиправну діяльність працівника одного з райвідділів УМВС України в Кіровоградській області, який систематично збував наркотичні засоби. Двох співробітників міліції, які займали відповідальне становище, затримано за хабарництво.

Покарано і колишнього керівника апарату Петрівського районного суду Кіровоградської області, який підробляв рішення судової інстанції. Вироком суду йому призначено покарання у вигляді обмеження волі строком на 3 роки.

УСБУ налаштовано на прямий діалог з неурядовими організаціями, громадськими активістами з питань протидії корупції, викриття корупційних схем, кадрових призначень.

З метою своєчасного реагування на сигнали від населення, щодо можливих терористичних проявів, в Управлінні цілодобово чергують оперативно-слідчі групи. Внаслідок функціонування даної схеми та реалізації спільних з органами внутрішніх справ планових заходів, вилучено 15 одиниць вогнепальної зброї (в т.ч. 3 – автоматичної), близько 3 тисяч боєприпасів (з них 10 мін та 140 гранат), а також більше 20 кг вибухівки.

У результаті роботи з викриття та припинення деструктивних проявів на території Кіровоградщини, викрито та затримано громадянина України, який розповсюджував в мережі Інтернет антидержавницькі матеріали і пропагував ідеї сепаратизму та екстремізму. Вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.109 Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під домашнім арештом.

Попереджено спробу сепаратистського угрупування «Кіберберкут» спотворити інформацію на офіційному сайті одного з державних органів області. Розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», керівництво Управління СБ України в Кіровоградській області постійно вживає заходів щодо удосконалення організації особистого прийому та розгляду письмових звернень громадян. Уважно вивчаються питання, з якими громадяни звертаються до правоохоронного органу спеціального призначення, здійснюється відповідне реагування. Якщо питання не належить до компетенції СБ України, співробітники управління роз’яснюють громадянам, до якого органу влади або правоохоронного органу необхідно звертатися з порушених питань.

Діє «телефон довіри», призначений для звернення громадян на конфіденційній основі. На цій телефонній лінії чергують досвідчені співробітники СБУ, які передають отриману інформацію безпосередньо до оперативних підрозділів або ж проводять роз’яснювальну роботу з приводу визначення органу влади.

Загалом протягом ІІ кварталу 2014 року до Управління надійшло 73 письмових звернення громадян, 25 громадян прийнято на особистому прийомі.

Управління СБ України в Кіровоградській області сподівається на подальшу плідну співпрацю з інститутами громадянського суспільства на таких напрямах як удосконалення правового регулювання у сфері національної безпеки та залучення суспільства до профілактики злочинності у сфері відповідальності вітчизняної спецслужби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СБУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...