• Головна
  • Про переселенців на Кіровоградщині дбають як матеріально, так і духовно
13:23, 20 липня 2014 р.

Про переселенців на Кіровоградщині дбають як матеріально, так і духовно

Вперше вирішувати проблеми, яких у своїй новітній історії не знала наша держава – справа надскладна. Але вивчивши питання вдається переконатися, що на сьогодні у Кіровоградській області проводиться колосальна робота щодо влаштування та розміщення переселенців, які продовжують прибувати зі Східного регіону держави, де наразі триває антитерористична операція.

Про результати таких заходів йшлося на брифінгу за участі заступника голови обласної державної адміністрації Віти Атаманчук та заступника начальника Управління ДСНС Ігоря Парфьонова, які очолюють обласний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням переселенців. Відповідно опікуються питаннями переселенців та координують їх розв’язання на Кіровоградщині обласна адміністрація та Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Робота у єдиному штабі дає необхідні позитивні результати.

Зараз на території області тимчасово проживають 266 громадян з Криму та понад 880 з Донецької та Луганської областей. 56 сімей (151 особа) з цього числа мешкають у гуртожитках навчальних закладів, готелях, пансіонатах обласного центру, Світловодська, Новоукраїнського району та Олександрії. З обласного бюджету оплачується проживання та харчування переселенців, які проживають у зазначених закладах. Решта людей, які тимчасово перебралися на Кіровоградщину, проживають у родичів та друзів.

Подбав обласний штаб і про влаштування дітей до дитячих садків, шкіл, вищих навчальних закладів. Наразі 15 людей вдалося працевлаштувати.

Значно поліпшило роботу з переселенцями і створення волонтерського центру. Благодійними організаціями «Червоний Хрест», «Наша родина», «Армія спасіння», «Щаслива родина» надано декілька холодильників, телевізорів, меблі та проводиться збір речей щоденного вжитку для переселенців. Волонтерів залучили до роботи з переселенцями і через те, що з громадськими активістами люди краще йдуть на контакт. В Кіровограді встановлено і намет для благодійної та психологічної допомоги переселенцям. Екстрену психологічну допомогу отримали майже 200 людей. Така робота триває у цілодобовому режимі. Рятувальники і вночі зустрічають з авто- та залізничних вокзалів та розміщують переселенців.

Засвідчили гарні результати роботи і представники місії ОБСЄ, які перевірили умови життя донеччан та луганчан у Кіровограді та Світловодську. Спостерігач місії навіть висловила думку, що навряд чи у її рідній Польщі змогли б так зорганізуватися.

Під час брифінгу Ігор Парфьонов повідомив, що робоча група при обласному штабі працює в цілодобовому режимі. На всю інформацію, що надходить за номером «101», який визначено єдиним номером виклику щодо усіх питань переміщених осіб, миттєво реагує робоча група. Важлива і допомога волонтерів та соціально активного бізнесу. Також Ігор Вікторович через ЗМІ звернувся до перевізників, які могли б надати допомогу з перевезення людей від вокзалів до місць тимчасового проживання.

Заступник голови ОДА зазначила, що усі люди, які прибувають до нашої області повинні реєструватися, адже це дасть змогу державним структурам надати їм своєчасну допомогу та закликала звертатися з питаннями щодо переселення за телефоном «101» та запевнила, що так допомога надійде у стислі строки. Підсумовуючи сказане, Віта Атаманчук зазначила, що на початку кампанії з переселення проблеми були, але зараз все поставлено на рейки та вирішується спільними зусиллями.

Прес-служба У ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...