• Головна
  • На Кіровоградщині сумна статистика цьогорічного купального сезону
10:00, 21 липня 2014 р.

На Кіровоградщині сумна статистика цьогорічного купального сезону

12 загиблих на водоймах області, 4 втрачених дитячих життів – така сумна статистика цьогорічного купального сезону. Головною причиною нещасних випадків залишається необережне поводження на водоймах. Щоб запобігти трагедіям на воді й нагадати громадянам , рятувальники області провели виїзний брифінг на Новомиколаївському пляжі, що у Кіровограді, у якому взяли участь також працівники аварійно-рятувальної служби оперативного реагування області та медичної служби Управління ДСНС.

Під час брифінгу Микола Леськів, речник Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Кіровоградщини, поінформував представників засобів масової інформації про те, що у травні органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки було перевірено місця масового відпочинку на воді, розташовані на території області. Таких місць у нашій області органами виконавчої влади та місцевого самоврядування офіційно визначено лише 27, у той час як територією Кіровоградщини протікає більше чотирьохсот річок (у тому числі – Південний Буг та Дніпро), є майже три тисячі ставків та більше вісімдесяти водосховищ.

«Вимогам Правил охорони життя на водних об’єктах відповідають 25 місць відпочинку. - Зазначає Микола Леськів. - У Петрівському районі – 12, в Олександрії – 4, у Новоархангельському районі – 3, у Гайворонському, Олександрійському, Олександрівському та Маловисківському - по 1. До переліку увійшли також 7 об’єктів, які використовуються дитячими оздоровчими таборами. До цього часу триває процес паспортизації пляжів у Вільшанському та Онуфріївському районах».

У містах Кіровограді та Світловодську, Бобринецькому, Голованівському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Компаніївському, Новгородківському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Ульяновському та Устинівському районах не визначено жодного місця відпочинку на воді, не проводиться робота по обстеженню дна акваторій та не оформлюються відповідні паспорти на них, незважаючи на те, що стихійні місця відпочинку є майже у кожному населеному пункті названих районів.

До тепер невирішеним залишається питання подання органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, крім Новоархангельської РДА, до територіальних підрозділів ДСНС України та аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області затверджених копій карт-схем земельних ділянок та водного простору, придатних для організації пляжів, які повинні подаватися щороку до 1 квітня.

Також Микола Леськів звернув увагу представників мас-медіа та громадськості на недостатнє фінансування програм рятування людей на воді, передбачене у додатках до районних (міських) програм запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру. У районних та міських бюджетах не передбачаються кошти на підготовку місць масового відпочинку на водних об’єктах - вони облаштовуються лише за коштом дитячих таборів, баз відпочинку, які їх використовують. Крім того, не перевіряється виконання умов договорів з орендарями водойм щодо дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах. У минулому та поточному році не розірвано жодного відповідного договору, що свідчить про відсутність принципової позиції місцевого керівництва з даного питання.

Далі учасники брифінгу побачили майстер-клас, як потрібно діяти, коли на ваших очах починає тонути людина. Водолази показали декілька способів захвату «умовного потерпілого», транспортування його до берега та надання першої допомоги. Фахівці-водолази уточнили, що під час порятунку захоплювати потерпілого потрібно тільки з-за спини – за шию, під руки, за волосся, - щоб людина у шоковому стані не втопила свого рятівника.

Начальник медичної служби Управління підполковник служби цивільного захисту Віталій Кушнарьов, супроводжуючи свої дії детальними поясненнями, навчив присутніх найпростішим заходам реанімації потопельника. При цьому, Віталій Кушнарьов зауважив, що навіть у випадку вдалої реанімації, людині все одно потрібна кваліфікована допомога лікарів.

DSC_0050

Завершуючи зустріч із журналістами, рятувальники закликали усіх суворо дотримуватись правил безпеки.

Прес-служба У ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградщина #рятувальники #потопельники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...