• Головна
  • Які питання найбільше турбують жителів області
15:45, 5 серпня 2014 р.

Які питання найбільше турбують жителів області

Керівник апарату обласної державної адміністрації Василь Смаглюк проінформував на апаратній нараді про роботу обласного контактного центру протягом липня та проаналізував тематику звернень громадян.

Він повідомив, що минулого місяця на адресу обласного контактного центру надійшла рекордна кількість звернень від жителів Кіровоградщини – 1529, що на 430 звернень більше, ніж у червні поточного року. 730 звернень направлено на розгляд до структурних підрозділів обласної державної адміністрації, міських виконавчих комітетів та райдержадміністрацій. По 790 зверненнях громадянам надано інформаційно-роз’яснювальну допомогу операторами "гарячої лінії" голови облдержадміністрації та працівниками юридичної служби апарату ОДА.
Разом з тим Василь Смаглюк зазначив, що із загального числа порушених жителями області питань лише 64 вирішено позитивно, тобто всього лиш 8,8%. Тому керівник апарату облдержадміністрації звернувся до голів РДА, керівників органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів ОДА з проханням посилити роботу щодо звернень, які надходять з "гарячої лінії" голови обласної державної адміністрації.
Перебувають на розгляді та на контролі 444 звернення громадян, є сподівання, що вони будуть вирішені позитивно.
Що ж турбує мешканців Кіровоградщини, судячи з аналізу їхніх дзвінків та повідомлень до обласного контактного центру?
Найбільше питань стосуються сфери житлово-комунального господарства, у т.ч. оплати комунальних послуг, незадовільного стану комунальних закладів та територіальних об’єктів комунального господарства (таких звернень 202). На другій позиції питання соціального захисту населення та пенсійного забезпечення. Багато громадян просять роз’яснити зміни в законодавстві щодо надання соціальних пільг та гарантій деяким категоріям громадян (145 звернень). На третьому місці (66 звернень) – питання, що стосуються транспорту і зв’язку, зокрема незадовільного стану доріг та проблем зі зв’язком у сільській місцевості.
Зменшилась кількість скарг (22) на дії місцевих посадовців. Не було у липні й повідомлень про факти корупції.
Щодо територіальності звернень, то традиційно найбільше їх надійшло від жителів міста Кіровограда (378). Серед районів лідерами по запитах є Добровеличківський і Новоукраїнський (74 та 87 звернень відповідно), серед міст обласного підпорядкування – Світловодськ (75 звернень). Найменше зверталися у липні до обласного контактного центру мешканці Компаніївського (10 звернень), Вільшанського (6) та Знам’янського (4) районів.

Окремо Василь Смаглюк наголосив на такому факті: протягом двох тижнів (з 14 по 25 липня) масово надходили звернення від мешканців міста Помічної Добровеличківського району (загалом їх нараховується 11 – як колективних, так і індивідуальних). Помічнянці стурбовані й обурені тим, що тариф на водопостачання та водовідведення в їхньому місті складає 30 гривень за кубометр (води та стоків) і просять пояснити правомірність встановлення такої великої плати. За інформацією заявників, зазначені рахунки виставляє підприємство, що підпорядковане Знам’янському відділенню Одеської залізниці. У зв’язку з цим Василь Смаглюк звернувся до керівництва Добровеличківського району з проханням розібратися в даній ситуації і вжити відповідних заходів.
Окрім того, він наголосив, що протягом липня було багато звернень щодо роз’яснення внесених до законодавства змін, які стосуються надання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Зважаючи на велику кількість дзвінків, департаменту соціального захисту населення ОДА необхідно посилити і, можливо, урізноманітнити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з цього питання.
Безумовно, особлива увага приділяється зверненням від громадян, які переселилися до нашого регіону з Автономної Республіки Крим та Донецької і Луганської областей. У липні на "гарячу лінію" голови ОДА надійшло 27 таких звернень від 65 осіб, у т.ч. 22 дітей.
Питання, що піднімалися переселенцями, стосуються організації їх тимчасового проживання та реєстрації, налагодження пенсійних та соціальних виплат, вирішення інших соціально-побутових проблем.
Водночас на "гарячу лінію" надходила інформація від небайдужих мешканців Кіровоградщини, котрі готові надати тимчасовий притулок кримчанам та жителям східних областей і пропонують свої помешкання для проживання. Всього таких звернень у липні надійшло десять, всі вони взяті на контроль і враховуються в роботі обласного штабу з питань розміщення та розв’язання соціально-побутових проблем громадян, які прибули з Автономної Республіки Крим та зони проведення АТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...