• Головна
  • У Кіровограді немає жодного пляжу із оформленим санітарним паспортом
10:46, 8 серпня 2014 р.

У Кіровограді немає жодного пляжу із оформленим санітарним паспортом

Спека. Люди все більше прагнуть врятуватися від неї, відпочиваючи біля різних водойм, часто не замислюючись навіть, яка небезпека може на них там очікувати.

Про ризики відпочинку на водоймах і профілактику відповідних захворювань йшлося сьогодні під час прес-конференції директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олександра Ковтунова, заступника головного державного санітарного лікаря м. Кіровограда, Кіровоградського, Знам’янського та Олександрівського районів Віктора Заброди, завідувача інфекційним відділенням №1 КЗ "Центральна міська лікарня м. Кіровограда" Віктора Мандзія.

Враховуючи той факт, що з початку липня ускладнилася ситуація щодо поширення лептоспірозу, саме про цю хворобу і говорили найбільше під час прес-конференції.

Як повідомив Віктор Заброда, в області уже зафіксовано 2 летальних випадки захворювань на лептоспіроз, іще 5 осіб отримують лікування. Відтак, за перше півріччя поточного року в області на лептоспіроз захворіло сім осіб, для порівняння за увесь минулий рік – 10.

Зважаючи на те, що основний шлях передачі збудників лептоспірозу – це водний шлях (97,7%), та й багатьох інших захворювань, дерожсанепідслужба в межах визначених повноважень намагається максимально перевіряти стан водойм у місцях масового відпочинку людей.

Віктор Заброда повідомив, що в області є лише 10 пляжів, які відповідають вимогам санітарно-гігієнічних норм і мають оформлені санітарні паспорти. Це 4 пляжі в Олександрії, по 2 у Маловисківському і Новоархангельському районах, і по 1 у Світловодську та Гайвороні. Кіровограда серед цього переліку немає. Жоден з пляжів обласного центру, які офіційно функціонували раніше, санітарного паспорта наразі не має – наголосив Віктор Заброда. Навіть ті, що перебувають в оренді і на перший погляд належним чином благоустроєні. Як пояснив Олександр Ковтунов, щоб заборонити діяльність підприємства, яке орендує пляж, необхідне рішення суду. Контролюючі функції держсанепідемслужби у цьому плані обмежені законодавством. Для того, щоб була реакція відповідних інстанцій, мають бути скарги від населення, а їх немає.

Більш детально про лептоспіроз – умови зараження, поширення і протікання хвороби розповів Віктор Мандзій. Лептоспіроз – це складна і по-справжньому страшна хвороба. Стрімко розвивається, має незворотні наслідки для організму, особливо страждають нирки і печінка. Зараження відбувається при споживанні сирої води, купанні у заражених водоймах, особливо зі стоячою водою, при роботі на заливних луках, полях зрошення, у місцях звалищ, при догляді за домашніми тваринами, споживанні інфікованих продуктів. Як професійне захворювання лептоспіроз можливий у тваринників, ветеринарних працівників, працівників комунального господарства і шахтарів, які мають контакт з водою. Основними переносниками інфекції вважають щурів, навіть домашні декоративні гризуни можуть призвести до виникнення захворювання у своїх господарів – подібні випадки були зафіксовані навіть на Кіровоградщині, зокрема у Вільшанському районі.

Перелічив Віктор Мандзій і основні симптоми хвороби. Він зазначив, що захворювання починається гостро, різко підвищується температура до 40 °C. Сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м'язах (особливо литкових), у попереку. Характерний зовнішній вигляд хворої людини: обличчя червоне і набрякле, відмічається лихоманковий блиск очей, кон'юнктивіт, іноді виникають носові кровотечі. В окремих хворих можлива поява жовтяниці.

Найбільш сприятливий період поширення лептоспірозу – теплий період року, починаючи з травня і аж до жовтня.

Для того щоб уникнути захворювань на лептоспіроз, чи будь-яку іншу подібну інфекційну хворобу, епідеміологи та інфекціоністи радять проводити у домогосподарствах ветеринарно-санітарні заходи і виявляти хворих тварин, не купатися у незнайомих водоймах, особливо заболочених, зі стоячою водою, близько біля яких випасають худобу, і при найменших проявах хвороби якнайшвидше звертатися до лікаря, адже кожна згаяна хвилина без належної медичної допомоги може вартувати життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спека #пляжі #кіровоград
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...