У Кіровограді проведено семінар з працівниками закладів культури

27 серпня на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області було проведено навчальний семінар з керівництвом та працівниками департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації та представниками закладів культури обласного центру і Кіровоградського району.

Тему семінару «Дії керівництва та працівників закладів культури у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та під час воєнних дій, спрямовані на збереження життя і здоров’я персоналу, матеріальних і культурних цінностей» підказало саме життя, адже сьогодні такі питання є надзвичайно важливими для кожної сфери людської діяльності. Необхідною передумовою конструктивного їх вирішення, у першу чергу, є підвищення рівня поінформованості з питань цивільного захисту посадових осіб та працівників органів управління і суб’єктів господарювання, вироблення єдиного розуміння положень нормативно-правових документів, які регламентують діяльність у сфері цивільного захисту, що, насамперед, і ставили собі за мету організатори заходу.

За програмою семінару учасники заходу мали можливість познайомитися з положеннями Кодексу цивільного захисту, як головного документу, що регламентує діяльності у сфері цивільного захисту в Україні, засвоїти порядок організації навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях. Поряд з тим, працівниками Центру надані практичні рекомендації щодо проведення на об’єктах господарювання спеціальних об’єктових навчань, тренувань з цивільного захисту, метою яких є відпрацювання практичних умінь і навичок дій персоналу в умовах надзвичайної ситуації з урахуванням специфіки роботи закладів культури, зокрема, бібліотек, музеїв тощо. Також слухачам семінару було доведено інформацію з питань евакуації населення, матеріальних і культурних цінностей у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та під час воєнних дій.

Прес-службою Управління ДСНС України у Кіровоградській області були підготовлені та розповсюджені матеріали з інформацією застережного характеру та щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій. Серед видів друкованої продукції, запропонованої учасникам семінару, буди листівки з питань безпеки життєдіяльності, пам’ятки для населення, брошури для юнацтва та підлітків «Що треба знати юнацтву в непростий час» та дорожні карти для людей, внутрішньо переміщених в межах країни та вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб. Крім того, серед фахівців галузі культури було проведено вивчення громадської думки щодо діяльності пожежно-рятувальної служби.

По завершенні виступів основних доповідачів у рамках круглого столу відбулося бурхливе обговорення проблемних питань, пов’язаних з евакуацією культурних та історичних цінностей з метою їх збереження у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та під воєнних дій. У ході обміну думками та на основі досвіду закладів культури в у нашій області та в інших регіонах країни у здійсненні практичних кроків реалізації завдань щодо збереження культурного надбання було намічено шляхи подальшої роботи у зазначеному напрямку.

Слід сказати, що простих відповідей на запитання, що виникали у ході обговорення, мабуть, немає, оскільки конструктивне вирішення існуючих проблем в частині збереження нашої історико-культурної спадщини не під силу одному відомству чи органу управління. Досягти поставленої мети можливо лише завдяки консолідації сил та на засадах компромісу, толерантності та взаємодовіри.

Управління ДСНС та НМЦ ЦЗ та БЖД області

семінар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Кропивницькому вшанували пам’ять жертв Геноциду вiрмен, який стався в 1915 роцi. Представники вiрменської общини зiбралися бiля пам’ятника Хачкар на вулицi Михайлiвська. Вони поклали до пам’ятника квiти. Про це повідомляє канал "Кіровоград". За словами прес-секретарки вiрменської спiлки України в областi Марiї Турлюк, зiбрались 80 людей. За словами патрульного полiцiї Сергiя Череднiченка, учасникiв було бiльше 60.
Суспільство
Фахiвцi Кропивницького мiськрайвiддiлу У ДСНС в областi провели рейди мiсцевими православними церквами, щоб впевнитись у тому, що пiд час Великоднiх богослужiнь вiряни будуть у безпецi. Про це повідомили в УДСНС в області. Фахiвцi Служби порятунку нагадали служителям релiгiйних споруд, що примiщення повиннi своєчасно очищатися вiд горючого смiття i постiйно утримуватися в чистотi. Пiдсвiчники та iншi пристрої, у яких використовується вiдкритий вогонь, не...
Кримінал
Пiд час патрулювання вулиць Кропивницького полiцейськi через лiнiю «102» отримали повiдомлення про те, що робiтник впiймав чоловiка, який хотiв проникнути до чужого автомобiля. Про це повідомили в патрульній поліції Кіровоградщини. Подiя сталася вчора, близько 16-ї години, бiля мiського дендропарку. На мiсцi подiї заявник повiдомив патрульним, що, працюючи неподалiк, помiтив, як невiдомий причаївся позаду автомобiля ВАЗ, чим викликав у нього пiдозру. Коли...
Суспільство
На Лелекiвцi, в районi «Тюльпану», соснову лiсосмугу мiстяни поступово перетворюють на смiтник. Про це на свої сторiнцi у Facebook написав Вiктор Панiшко, повiдомляє CBN. Начальник спецiнспекцiї мiста Андрiй Максюта зазначив, що на дану ситуацiю служба вiдреагувала, невдовзi смiття приберуть. «Наша служба на це вiдреагувала. Зараз дуже багато скарг, а приставити до кожної лiсосмуги людину, яка буде це завжди контролювати – неможливо», – зазначив вiн. Начал...
Суспільство
Вночі 25 квітня по місту та області очікують заморозки на поверхні ґрунту. Про повідомили в прес-службу управління ДСНС області. Заморозки очікуються на поверхні ґрунту 0-3º градусів.
Кримінал
Управлiння оперативного реагування спiльно з державним iнспектором Кiровоградрибоохорони викрили рибалку з 36 кг риби на понад 13 тис. грн збиткiв. Про це повідомили в прес-службi Кiровоградрибоохорони областi. 24 квiтня поблизу Кременчуцької ГЕС iнспектори зафiксували порушення правил рибальства. Затримали порушника, який з човна за допомогою шести сiток (460 метрiв) виловив 36 кг риби (плiтка – 123 шт., лящ – 12 шт. та плоскирка – 41 шт.). Збитки склали...
Кримінал
Спiвробiтники податкової мiлiцiї областi викрили та припинили дiяльнiсть мiжрегiонального конвертацiйного центру, який дiяв на територiї на територiї Кiровоградської та Київської областей. Про це повiдомили в прес-службi ГУ ДФС областi. Група людей розробила та впровадила в дiяльнiсть злочиннi схеми, основною метою яких було надати послуги в мiнiмiзацiї податкових зобов’язань для подальшого ухилення вiд сплати податкiв та переведення безготiвкових грошей у...
Суспільство
У Кропивницькому під час випробовування тепломережі прорвало трубу в мікрорайоні Ковалівка на проспекті Перемоги. Випробування проводили під більш високим, ніж зазвичай, тиском. Це робили для того, аби виявити слабкі місця. Детальніше – у сюжеті каналу «Кіровоград».
Суспільство
Одноразову матерiальну допомогу з мiського бюджету виплатять шiстдесяти кропивничанам - учасникам АТО та Операцiї об’єднаних сил. Про це повiдомляє мiська рада. Кошти для виплати у сумi 180 тисяч гривень передбачили на виконання заходiв з реалiзацiї Комплексної програми пiдтримки учасникiв антитерористичної операцiї, операцiї Об‘єднаних сил в схiдних областях України та членiв їх сiмей на 2017-2019 роки. Також виконавчий комiтет погодив рiшення про надання...