• Головна
  • Кіровоградська «Зірка» програла «Сталі»
09:15, 15 вересня 2014 р.

Кіровоградська «Зірка» програла «Сталі»

Чергову гру чемпіонату України серед команд першої ліги «Зірка» провела на полі одного з лідерів – дніпродзержинської «Сталі».

Якщо уважний вболівальник ретельно вивчив турнірну таблицю першої ліги перед звітним туром, то безумовно, матч дніпродзержинських та кіровоградських футболістів був центральним поєдинком туру. Історія взаємовідносин команд налічувала всього три поєдинки, кожен з яких пройшов у запеклій боротьбі. Варто згадати, що дві гри відбулися в рамках чемпіонату України, коли «Зірка» здобула перемогу в другій лізі в сезоні 2008/09 років якраз у боротьбі проти «Сталі», а наступного сезону відбулася кубкова гра. Баланс ігор був за «Сталлю», але це аж ніяк не вплинуло на настрій нашої команди, яка провела чудову серію з трьох переможних поєдинків з загальною різницею 11-1.

«Зірка», яка завдяки цій серії підтягнулася до чільної трійки, розпочала гру в атаках. Вже до 10-ої хвилини кіровоградці мали в своєму активі і кутовий, і штрафний, але обидва стандарти гості змарнували. Наші земляки нарощували свою перевагу. В центрі поля діями «Зірки» керував Рожок, який спочатку намагався пробити з дальньої відстані, а потім створив справді гольовий момент. Не дивлячись на те, що Сергій перебував у кутку штрафного майданчику спиною до воріт Вітіва, йому вдалася оригінальна передача п’яткою до штрафного майданчика, яка відразу стала гольовим моментом. Як Ігор Загальський не влучив у ворота – важко сказати. Але попади Ігор у кут воріт – голкіпер був би безсилий.

В середині першого тайму гра загострилася, і почала переходити в більш жорсткий стиль. В результаті вже до 28-ї хвилини на полі відбулися три заміни. І якщо заміна Дністряна була викликана скоріше тактичними перебудовами Мазяра у грі своєї команди, то «Зірка» втратила через травми двох провідних захисників – Допілку та Мостового. В результаті на полі з’явилися Бочкур і Сокуренко. Звичайно, такі перебудови не могли не вплинути на саму гру. Декілька хвилин «Зірка» «адаптувалася», а потім знову пішла вперед. Якщо вираховувати володіння м’ячем, то, безумовно, «Зірка» переважала свого опонента вдвічі. Але перевага – то не голи. «Сталь» оборонялася, сподіваючись на гру на контратаках. Всі ці плани господарів міг ще до перерви зламати Андрій Бацула. За п’ять хвилин до кінця тайму Григорій Баранець накрутив захисників на правому фланзі і видав чудову передачу в центр штрафного майданчика, де Бацула пробивав у дотик. Вітів тільки супроводжував м’яч поглядом, але той підло стукнувся об стійку воріт та вискочив в поле. Здавалося, що після цього епізоду команди дограють перший тайм, але коли вже закінчувалася друга компенсована арбітром хвилина, і гравці подумками були в роздягальні, з далекої відстані вирішив пробити Кучеров. Стадіон ахнув, але Козаченко кінчиками пальців зумів перевести м’яч на кутовий. Арбітр Михайло Митровський відразу дав свисток про закінчення тайму.

Звичайно, в перерві головного тренера «Зірки» Анатолія Бузніка хвилювало питання, як підсилити напад команди, адже дві вимушені заміни захисників суттєво змінили плани наставника «Зірки». Але вже через п’ять хвилин після початку ці коригування набули нового сенсу – «Зірка» програвала 0:2. Спочатку помилку Акименка використав наш земляк Антон Котляр, який продерся правим флангом нападу і видав передачу, яку Максим Каленчук чітко реалізував. Цікаво, що ця комбінація наче під копірку повторила епізод першого тайму за участю Григорія Баранця та Андрія Бацули, але тоді це для нас це була лише стійка.

Не встигли футболісти «Зірки» отямитися, довелося неприємну процедуру виконувати вдруге. Мироненко наважився на удар метрів з тридцяти, і м’яч немов ядро влучив у поперечину, відскочив у лінію воріт та вилетів у поле. Виникла цікава ситуація, коли футболісти «Сталі» підняли руки вгору. радіючи забитому м’ячу, футболісти «Зірки» зупинилися, воротар нашої команди Дмитро Козаченко перебував на траві після стрибку за м’ячем, і у футбол грав лише кращий бомбардир другої ліги минулого сезону Станіслав Куліш. Схоже, він єдиний хто знав, що гра йде до свистка. В результаті його удар головою і досяг мети. 2:0.

Ось такого перебігу точно ніхто не очікував, особливо кіровоградці. «Зірка» масовано кинулася в напад, але м’яч вперто не йшов у ворота. Той же Рожок дивом не дотягнувся до м’яча після кутового на дальній стійці воріт «Сталі». Бузнік кинув у бій Бориса Баранця та Івана Рудницького. «Сталь» всією командою відійшла до свого штрафного майданчику і надалі грала лише на контратаках. «Зірка» ж володіла територіальною та ігровою перевагою, але… впевнено програвала. Нарешті на 75-ій хвилині матчу заміна головного тренера «Зірки» зіграла свою роль: Рудницький поборовся за м’яч у штрафному майданчику господарів і зіграв на Бацулу. Удар останнього був гарматним і, головне, точним: м’яч влетів практично у дальню дев’ятку воріт сталеварів. Знову гра набула для «Зірки» сенсу, і команда ринулася відіграватися. І вже через п’ять хвилин тільки диво допомогло «Сталі». Штрафний удар після гри рукою виконував Рудницький. Але й тут доля була на боці господарів – поперечина!

«Зірка» продовжувала йти вперед до останньої хвилини, але було помітно, що сили наших земляків залишали. Тож 5 доданих хвилин пройшли в атаках гостей і контратаках господарів. Фінальний свисток зафіксував перемогу «Сталі». А «Зірка» чекає свого наступного суперника, яким буде добре відома чернігівська «Десна». Матч відбудеться 20 вересня о 17.00. на стадіоні «Зірка».

«Сталь» (Дніпродзержинськ) – «Зірка» (Кіровоград) – 2:1 (0:0).

13 вересня 2014 року (субота). Дніпродзержинськ. Стадіон «Металург». Початок о 16:00. 1300 глядачів. + 25 С. Перша ліга. 8-й тур.

Арбітр: Митровський Михайло (Ужгород).

Асистенти арбітра: Гарлач Ігор (Ужгород), Наскалов Сергій (Мукачеве).

4-й арбітр: Козиряцький Максим (Запоріжжя).

Спостерігач арбітражу: Амбросімов Євген (Одеса).

«Сталь»: 1. Вітів Ігор, 91. Карасюк Роман, 3. Адамюк Володимир, 4. Кравченко Антон, 21. Платунов Сергій, 11. Єрмаченко Олександр (7. Шутов Олег, 46; 18. Бринько Олександр, 78), 6. Каленчук Максим (к/к) (14. Плешаков Юрій, 88), 15. Кучеров Валерій, 17. Котляр Антон, 23. Дністрян Віталій (13. Мироненко Роман, 24), 9. Куліш Станіслав. Запасні: 30. Попович Єгор, 20. Яскович Олександр, 2. Чаус Костянтин. Головний тренер: Мазяр Володимир.

«Зірка»: 72. Козаченко Дмитро, 2. Допілка Олег (13. Сокуренко Віталій, 28), 4. Мостовий Андрій (5. Бочкур Роман, 26), 9. Щедрий Артем, 11. Бацула Андрій, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор (16. Баранець Борис, 53), 22. Баранець Григорій, 29. Рожок Сергій (к/к) (7. Рудницький Іван, 61), 50. Акименко Олександр, 55. Чередніченко Ігор. Запасні: 33. Поштаренко Павло, 23. Крамар Антон, 77. Чичиков Олексій. Головний тренер: Бузнік Анатолій.

Голи: 1:0, Каленчук Максим (49); 2:0, Куліш Станіслав (50); 2:1 Бацула Андрій (75).

Попередження: Каленчук Максим (13), Кравченко Антон (34), Рожок Сергій (44), Рудницький Іван (72), Баранець Григорій (86).