09:23, 22 вересня 2014 р.

Кіровоградська «Зірка» програла «Десні»

В день 260-річчя міста, кіровоградська «Зірка» приймала чернігівську «Десну». На жаль, команда порадувати вболівальників не змогла.

Кіровоград святкував день міста. В цьому році, звичайно, святкування аж ніяк не вписуються в загальну ситуацію в країні, яка до цих пір живе в стані війни. Тож ті нечисленні заходи, які були цього дня, кіровоградці відвідували з задоволенням. Не можна не згадати вранішню подію, коли Максим Березкін відкривав шаховий клуб в Ковалівському парку. Звичайно, підтримка, яку наразі надає Максим Станіславович спорту, величезна – футбол, шахи, легка атлетика… І справа тепер за «невеликим» – позитивним результатом.

Прикро, але цього вечора «Зірка» на себе схожа не була. Навіть у порівнянні з матчем в Дніпродзержинську, коли команда потужно почала і мала забивати, цього святкового вечора наші земляки опинилися у ролі наздоганяючого вже на 6-ій хвилині. Єгор Картушов використав передачу з лівого флангу, яку партнер йому віддав під удар, і метрів з 20-ти потужно пробив. Чомусь Павло Поштаренко присів перед м’ячем, і на табло висвітилося 0:1. Хоча для справедливості треба сказати, що удар вийшов у футболіста «Десни» відмінний. Здавалося, господарі підуть вперед, але вже до 17-ої хвилини «Десна» ще двічі могла відзначитися: спочатку той же Картушов з льоту після подачі з кутового наносив відмінний удар, але Поштаренко опинився цього разу в потрібному місці, а ще через декілька хвилин Микола Агапов продерся лівим флангом і з гострого кута намагався пробити, але не попав у рамку воріт.

Після цього «Зірка» поступово почала перехоплювати ініціативу. Відчувалося, що команда хоче реабілітуватися за поразку від «Сталі». Кіровоградці пішли вперед, а «Десна» чітко вирішила відіграти другом номером, адже завдання наразі було вже легшим – гості вигравали. Мабуть що вирішальним моментом у матчі міг стати епізод на 37-ій хвилині за участю Бориса Баранця, який обіграв свого візаві у штрафному майданчику і вийшов на ударну позицію, але був збитий. На диво, свисток арбітра промовчав, хоч цьому, здається, здивувалися навіть футболісти «Десни».

Якби там не було, на перерву команди пішли за мінімальної переваги підопічних Олександра Рябоконя. На другу половину гри команди вийшли у тих самих складах і, фактично, не змінився і малюнок гри – кіровоградці вже міцно володіли перевагою, але «Десна» діяла напрочуд грамотно. Єдине, що вносило нервозність у гру – невпевнені і не завжди зрозумілі дії арбітра матчу Дениса Шурмана, який на початку другої половини гри показав три жовті картки і практично випустив гру зі своїх рук.

Анатолій Бузнік в середині другого тайму спочатку кинув у бій Івана Рудницького, а потім Крамара, Кушнірьова і Осадчого. Для молодого Андрій Кушнірьова, якому ще не виповнилося і 18 років, цей матч став дебютом за «Зірку». Команда йшла вперед, і спочатку небезпечного удару задавав з дальньої відстані Допілка, потім після навісу Фатєєва з лівого флангу голкіпер Сергій Сітало ледве зумів перевести м’яч на кутовий. А найбільш небезпечний момент виник на 77-ій хвилині, коли Антон Крамар на швидкості обіграв захисників, змістився у центр і пробив. Але якщо не таланить, то не таланить – поперечина, і м’яч відлітає повз інших нападаючих «Зірки».

Після цього господарі почали організовувати фінальний штурм, але при цьому чимало припускалися помилок в захисті. І якщо за шість хвилин до кінця матчу Олександр Деребчинський пробив вище воріт, то на першій компенсованій арбітром хвилині він свій шанс використав. Ціла серія помилок,від неточної передачі в центрі поля, до незрозумілих дій Поштаренка, який вирішив вибігти на двадцять метрів з воріт, закінчилася голом. В додані хвилини кіровоградці так і не створили більше моментів, натомість гості «на куражі», йшли вперед, і могли довести рахунок до непристойного.

На післяматчевій прес-конференції Анатолі Бузнік був більш ніж лаконічний: «Нема чого коментувати. Програли 0:2 – без коментарів. Всі старання, всі завдання – все впирається в результат. Ті люди, які сьогодні «живі» – не можуть дати результат. Значить необхідно робити висновки. Після замін стали грати більш активно. Але замість того, щоб битися, пропустили другий м’яч». Головний тренер гостей Олександр Рябоконь відзначив, що його команда готувалася до гри ретельно, переглядала матчі «Зірки», і що сьогодні «Десні» вдалося перемогти сильну команду.

Таким чином, кіровоградські вболівальники залишилися без подарунку на день міста, і вже сьогодні «Зірка» опустилася на 8-у сходинку в турнірній таблиці. А попереду два надскладні поєдинки – в Харкові проти «Геліоса» і в Кіровограді проти одноосібного лідера – ФК «Олександрія».

«Зірка» (Кіровоград) – «Десна» (Чернігів) – 0:2 (0:1).

20 вересня 2014 року (субота). Кіровоград. Стадіон «Зірка». Початок о 17:00. 2586 глядачів. + 20 С. З 70-ї хвилини штучне освітлення. Перш ліга. 9-й тур.

Арбітр: Шурман Денис (Вишневе).

Асистенти арбітра: Найко Олег (Чернівці), Маланчук Михайло (Чернівці).

Спостерігач арбітражу: Нестеренко Вадим (Донецьк).

«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег, 8. Родіна Вадим, 9. Щедрий Артем (37. Кушнірьов Андрій, 78), 11. Бацула Андрій, 13. Сокуренко Віталій (23. Крамар Антон, 75), 16. Баранець Борис, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор (7. Рудницький Іван, 59), 50. Акименко Олександр (66. Осадчий Дмитро, 80), 55. Чередніченко Ігор (к/к). Запасні: 72. Козаченко Дмитро, 10. Рибалко Микола, 17. Кривошей Єгор. Головний тренер: Бузнік Анатолій.

«Десна»: 31. Сітало Сергій, 3. Щедраков Павло, 22. Каваців Ярема, 12. Картушов Єгор (27. Смалько Андрій, 90+2), 2. Жук Вадим, 7. Козак Михайло (19. Малюк Вадим, 90+5), 5.Чуланов Володимир, 23. Агапов Микола (8. Деребчинський Олександр, 82), 18. Сухомлинов Рудольф, 11. Бовтурк Вадим (15. Фурта Юрій, 86), 4. Мельник Вадим (к/к). Запасні: 13. Шевченко Олег, 14. Каркошкін Сергій, 16. Сердюк Ярослав. Головний тренер: Рябоконь Олександр.

Голи: 0:1, Картушов Єгор (6); 0:2, Деребчинський Олександр (90+1).

Попередження: Сухомлинов Рудольф (40), Жук Вадим (51), Чредніченко Ігор (53), Загальський Ігор (56).