• Головна
  • Сергій Тігіпко: Чим сильніше місцеві ради, тим ефективніше держава
17:25, 3 жовтня 2014 р.

Сергій Тігіпко: Чим сильніше місцеві ради, тим ефективніше держава

В Україні необхідно провести і повноцінну регіональну реформу. Вона дозволить врегулювати ситуацію на Донбасі, і стане відправною точкою для розвитку областей. Про це заявив лідер «Сильної України» Сергій Тігіпко в інтерв'ю журналу «Кореспондент», коментуючи закон про особливий статус окремих районів Донбасу.

«Я за повноцінну регіональну реформу, більш глибоку реформу. Те, що місцевим радам за цим законом дозволено формувати народну міліцію, то, що люди отримають можливість через місцеві ради впливати на призначення суддів, прокурорів - це дуже обмежені права і далеко не найважливіші. Найголовніше віддавати частину податків (як мінімум половину) на місцевий рівень разом з відповідальністю. Я б віддавав частину гуманітарних і соціальних повноважень в регіони. Чому? Тому що, на мій погляд, це додало б єдності країні. До Києву величезна недовіра сьогодні. І не тільки в Донецьку і Луганську», - вважає політик.

За його словами, Україна повинна бути унітарною країною з широкими повноваженнями у регіонів.

«Таким же чином Франція, Італія будували свою країну. Чим ближче до людей гроші, рішення, що впливають на їхнє життя, тим ефективніше працює державна система. Гуманітарні питання, питання мови я б теж делегував на рівень регіонів. І не міняв нейтральний статус держави. Всі розмови про НАТО сьогодні - це чистий популізм, який ускладнює нашу зовнішню переговорну позицію по врегулюванню конфлікту на Донбасі і викликає внутрішню громадську напруженість. Але головне, Конституцію потрібно міняти в частині розширення прав регіонів, і варто було б почати цей процес ще влітку», - резюмував він.

Повне інтерв'ю Сергія Тігіпка представлено на сайті Кореспондента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...