• Головна
  • На Кіровоградщині рятувальники розом з освітянами навчатимуть дітей основам цивільного захисту
12:59, 9 жовтня 2014 р.

На Кіровоградщині рятувальники розом з освітянами навчатимуть дітей основам цивільного захисту

7 жовтня працівники Управління Держслужби з НС та навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області взяли участь у скайп-нараді, організованій фахівцями обласного управління освіти з метою розяснення порядку проведення у навчальних закладах області термінового позачергового тижня знань з безпеки життєдіяльності на тему: «Захист людини у надзвичайній ситуації».

Тема та зміст Тижня, як свідчить назва, продиктований вимогами сьогодення. Відправною точкою має стати підготовка відповідних фахівців, які потім навчатимуть та тестуватимуть учнів з основних положень цивільного захисту, а кульмінацією – День цивільного захисту. Саме проведення Дня цивільного захисту викликало жваве обговорення серед педагогів області, викладачів навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД і працівників пожежно-рятувальної служби, оскільки саме вони у найтіснішій співдружності мають перевірити реальність та дієвість плану заходів, спрямованих на захист населення у випадку надзвичайної ситуації мирного, а також воєнного часу. Саме від фахівців цих відомств залежатиме якість отриманих учнями знань, які у випадку надзвичайної ситуації врятують життя та здоров’я дітям і дорослим.

Зокрема рятувальники територіальних підрозділів У ДСНС в області до початку Тижня БЖД, до 13 жовтня, мають оглянути у навчальних закладах стан ситем протипожежного захисту, наявність первинних засобів пожежогасіння, технічний стан об’єктів захисту та систем оповіщення і провести навчання вчителів. А вже безпосередньо під час Тижня створити сприятливі умови для проведення екскурсій до пожежно-рятувальних підрозділів, годин спілкування з працівниками служби порятунку та інших позакласних і позашкільних заходів, допомогти з організацією Дня цивільного захисту, а також разом з учителями перевірити рівень знань учнів та персоналу навчального закладу з безпеки життєдіяльності.

Також рятувальники і спеціалісти НМЦ ЦЗ та БЖД, присутні на скайп-нараді, рекомендували вчителям під час Дня цивільного захисту не лише провести евакуацію із залишенням будівлі, а й відпрацювати евакуацію за межі навчального заклакладу, а також укриття від загрозливих чинників у пристосованих захисних спорудах, якими можуть бути підвальні або інші заглиблені та пристосовані приміщення та обов’язково разом з учнями вивчити й відпрацювати способи захисту органів дихання тощо.

На завершення заходу фахівці У ДСНС в області запросили педпрацівників звертатись за допомогою з будь-яких питань, що стосуються цивільного захисту, і не лише під час проведення тематичного Тижня знань.

Прес-служба У ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рятувальники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...