• Головна
  • Практично завершено роботи з підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період
14:29, 10 жовтня 2014 р.

Практично завершено роботи з підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період

Про це під час засідання колегії обласної державної адміністрації, присвяченої стану готовності господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 року, повідомила директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук.

Вона відзначила, що на даний час усі заплановані роботи з підготовки теплових мереж виконані у повному обсязі. Розпочато заповнення систем водою. Усі котельні підприємств комунальної власності в області мають 100-відсоткову технічну готовність до початку нового опалювального сезону.
Ольга Довжук повідомила, що на початок жовтня по котельням закладів соціальної сфери не готовими залишалися лише 2. Крім того, продовжуються роботи по капітальному ремонту котельні дитячого навчального закладу №2 "Теремок", що у Знам’янці, а також Сасівської ЗОШ у Компаніївському районі, - у зв’язку із встановленням нових котлів, що працюватимуть на альтернативних видах палива.
Інші котельні навчальних закладів області та 25 власних котелень закладів охорони здоров’я, а також 11 котелень інтернатних закладів 100-відсотково технічно готові до опалювального сезону, в них проведено поточні ремонти котлів та відповідного обладнання.
Відповідно до вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального сезону акти готовності повинні бути підписані в інспекції з енергетичного нагляду до 25 вересня нинішнього року.
Станом на 1 жовтня акти готовності підписано всіма підприємствами комунальної теплоенергетики, крім квартирно-експлуатаційного відділу Кіровограда. 100-відсотково підписано акти закладами Гайворонського, Знам’янського, Кіровоградського, Новгородківського, Новоукраїнського, Онуфріївського, Петрівського, Устинівського районів та міста Знам’янки, Олександрії та Світловодська.
Разом з тим, не підписали жодного акту готовності теплових господарств навчальних закладів у Маловисківському районі, 5 загальноосвітніх та 14 дошкільних навчальних закладів у Новоархангельському районі, 3 загальноосвітніх навчальних заклади у Кіровограді, 2 загальноосвітніх навчальних заклади у Компаніївському районі. Не у повному обсязі підписано акти готовності теплових господарств дошкільних навчальних закладів у Бобринецькому, Вільшанському, Голованівському, Добровеличківському, Олександрівському, Олександрійському та Світловодському районах.
Стратегічним завданням напередодні початку цьогорічного опалювального сезону, за словами Ольги Довжук, має стати зменшення на 30% споживання природного газу підприємствами комунальної теплоенергетики, промисловими підприємствами та 20% – бюджетними організаціям, що у натуральному виразі має скласти майже 41 мільйон кубічних метрів газу. Зокрема, по теплопостачальним підприємствам зменшення споживання газу має скласти 29, 9 мільйонів кубометрів газу, по бюджетним організаціям – 2,72 млн., по промисловим підприємствам – 8,3 млн.
З метою виконання завдань, поставлених Кабінетом Міністрів, підприємствами комунальної теплоенергетики області на сьогодні вже розроблені та реалізуються заходи із переведення котелень на альтернативні види палива.
На необхідності відмови від споживання дороговартісного газу та переходу на альтернативні види палива під час наради також наголосив й голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко.
Ольга Довжук повідомила, що заходи по переведенню котелень з газу на альтернативні види палива виконані на 57,5%. За рахунок їх впровадження передбачається зекономити 9 млн. кубометрів газу.
Пріоритетним завданням на сьогодні також є відновлення мазутного господарства ТЕЦ в обласному центрі. З цією метою у місцевому бюджеті передбачені кошти у сумі 3 млн. грн., що дасть можливість підприємству вчасно розпочати цьогорічний опалювальний сезон.
За словами директора профільного департаменту, до початку 2015 року на альтернативні види палива планується перевести ще 12 котелень у закладах соціальної сфери, що до кінця опалювального сезону дозволить додатково зекономити 1 мільйон кубометрів газу.
Посадовець відзначила, що тимчасові кризові заходи в умовах складної геополітичної ситуації, що склалася в Україні, є вимушеною мірою. У разі необхідності заплановано реалізувати наступні тимчасові кроки, зокрема, відключення від опалення нежитлових приміщень та тих, що можуть тимчасово бути відключені від опалення. Переведення опалювальних систем на низькотемпературні графіки з перерахуванням теплових навантажень на температури у приміщеннях до 16 градусів тепла. Робота опалювальних систем з пропусками в період підвищених температур зовнішнього повітря плюс 8 градусів та вище.
Крім того, структура навчального року 2014-2015 визначена загальноосвітніми навчальними закладами з урахуванням збільшення терміну зимових канікул (січень – частина лютого 2015) – у залежності від видів опалення загальноосвітніх навчальних закладів.
По Кіровоградській області за рахунок тимчасових кризових заходів вдасться зекономити природного газу у обсязі 12,7 мільйонів кубометрів газу.
Зважаючи на недостатність енергетичного ресурсу у державі у нинішньому опалювальному сезоні підприємствам житлово-комунального господарства та всім іншим прийдеться працювати у складних умовах. А тому, на підприємствах, що надають послуги з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення, сформовано 47 аварійно-відновлювальних бригад, які мають бути забезпечені необхідним обсягом паливно-мастильних матеріалів для проведення ремонтних робіт у разі виникнення аварійних ситуацій під час проходження опалювального сезону.
Ольга Довжук відзначила, що для забезпечення безперебійного проходження опалювального сезону, до його початку заплановано в бюджетній сфері забезпечити 40% твердого палива до потреби на весь осінньо-зимовий період. Станом на початок жовтня в області вже заготовлено твердого палива в обсязі 18,5 тисяч тонн, що становить майже 145% від потреби до кінця поточного року.
Проте, є ряд районів, які не забезпечили нормативний запас палива на котельнях закладів освіти. Зокрема, у Голованівському районі середній показник забезпечення твердим паливом становить 10 %, при цьому, у дошкільних навчальних закладах цей показник нульовий. Також у Знам’янському районі цей показник становить 8% (для шкіл – 4.2%), у Гайворонському районі – 24,5% (для шкіл – 11%), у Маловисківському районі – 18,4% (для шкіл – 15%).
Для закладів охорони здоров’я заготовлено 3 тисячі тонн твердого палива, або 83,6% від потреби на опалювальний сезон. Відчутно відстають по цим показникам – Новоархангельський район – 13,2%, Голованівський – 16% та Маловисківський – 19,2%.
У той же час, для закладів, підпорядкованих департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, заготовлено 100% твердого палива від потреби на весь опалювальний сезон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#осінньо-зимовий період
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...