• Головна
  • Кіровоградські надрокористувачі сплатили до бюджету понад 80 млн. грн.
09:04, 18 жовтня 2014 р.

Кіровоградські надрокористувачі сплатили до бюджету понад 80 млн. грн.

Особливістю Кіровоградського регіону є наявність значних покладів корисних копалин, що спричиняє бізнес-активність у напрямку їх розробки та переробки.

В останні роки відмічається певне пожвавлення цієї галузі, що безпосередньо спливає на стан наповнення бюджету.
Як наслідок з початку року бізнесмени області, які здійснюють розробку надр, сплатили до Державної скарбниці 81,3 млн. грн. платежів за їх використання, з них до місцевих бюджетів надійшло 42,1 млн. грн. При цьому загалом вдалося перевищити минулорічні показники майже на 34,6 млн. грн., або 74 відсотки.
Плата за користування надрами – загальнодержавний платіж. На Кіровоградщині працює 564 суб’єкти господарювання, які видобувають корисні копалини. Серед них найкрупніші – ПАТ „Центральний гірничо-збагачувальний комбінат”, три шахти державного підприємства „СхідГЗК” та ТОВ виробничо-комерційна фірма „Велта”. Саме ці суб’єкти господарювання перерахували 92 відсотка усіх надходжень плати за користування надрами по області.
Нагадаємо, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу.
Підприємства з видобутку надр можуть отримати спеціальні дозволи на користування надрами, ставши переможцями аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
Фахівцями фіскальної служби Кіровоградщини, для досягнення позитивної динаміки надходжень плати за користування надрами, аналізується та використовується інформація отримана із різних джерел. Найперше – співставляються переліки спеціальних дозволів на користування надрами для видобування корисних копалин з базою даних платників. Детально аналізуються обсяги видобутку корисних копалин та налагоджений дієвий обмін інформацією з органами Мінприроди України, Держгеонадр України та інших служб, як на місцевому, так і на центральному рівнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#надрокористувачі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...