• Головна
  • Кіровоградщина: студентів та педагогів музичного училища навчали як діяти в різних надзвичайних ситуаціях
17:30, 23 жовтня 2014 р.

Кіровоградщина: студентів та педагогів музичного училища навчали як діяти в різних надзвичайних ситуаціях

22 жовтня працівники Управління державної служби України з НС спільно з працівниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області провели навчальний семінар у музичному училищі м.Кіровограда.

Питання розглядались актуальні для нашого сьогодення й свівзвучні нинішнім подіям у державі. Говорили про те, як врятуватись в умовах надзвичайної ситуації з мінімальною шкодою для здоров’я та життя.

Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сергій Вареник детально роз’яснив, які знання потрібні пересічній людині, щоб бути підготовленим та почуватися впевнено у екстремальних умовах, якими б непередбачуваними та складними вони не виявились.

- Людина повинна вміти діяти, захищатись, рятувати себе, бути готовою до будь-яких несподіванок. – Наголосив викладач.

Тому щойно у залі стихло живе звучання сирени, Сергій Вареник почав пояснювати значення основних понять цивільного захисту, - таких як сигнал оповіщення, укриття, евакуація, хімічна та радіаційна загроза, - покроково розповідати, як діяти після сигналу «Увага всім!» та як користуватись засобами індивідуального захисту або чим їх можна замінити у побутових умовах. Судячи з реакції слухачів, студентів тема зацікавила, оскільки із залу звучали запитання, присутні обговорювали почуте та висловлювали свої думки. Викладач не лише розповідав, а й наочно демонстрував, як поводитись з протигазом, де знайти захист, якщо поряд немає захисних споруд, наводив приклади живого звучання мовного повідомлення та порядок дій при евакуації.

Фахівець групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області лейтенант служби цивільного захисту Костянтин Саєнко детально розповів, які вибухонебезпечні предмети знаходять жителі нашої області та продемонстрував студентам зразки боєприпасів, які знешкоджують його колеги разом із саперами Держслужби з надзвичайних ситуацій з інших областей на териорії східних регіонів. Рятувальник детально розповів, наскільки можуть бути небезпечними такі знахідки й довів до слухачів алгоритм дій на випадок виявлення боєприпасів.

Розповідаючи, як надавати першу домедичну допомогу постраждалому під час надзвичайної ситуації, лікар медсанчастини Управління ДСНС в області Алла Савочка акцентувала увагу присутніх на декількох важливих моментах: на першому місці – власна безпека, починати надання допомоги потрібно з оцінки ситуації та ознак життя або смерті, перед наданням допомоги бажано отримати згоду постраждалого, якщо немає впевненості у своїх можливостях і вміннях - надання допомоги краще довірити професіоналам. Алла Борисівна також озвучила деякі тонкощі накладання джгута, шини на уражену кінцівку, зупинки кровотечі та транспортування постраждалого, демонструючи при цьому все сказане на добровольцеві з присутніх у залі студентів.

На завершення заходу від імені адміністрації Кіровоградського музичного училища працівникам Управління ДСНС в області та співробітникам навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД вручили подяки та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Варто додати, що днем раніше такий же захід відбувся у приміщенні обласного центру дитячої та юнацької творчості для педагогів закладу.

За словами начальника У ДСНС України у Кіровоградській області генерал-майора служби цивільного захисту Віктора Федорчака, робота з молоддю, цивільним населенням щодо роз’яснення порядку дій в умовах загрози або виникнення надзвичайної ситуації, способів порятунку та самопорятунку, надання першої допомоги триває, оскільки одним із пріорітетних завдань служби порятунку є попередження травмування та загибелі населення, збереження майна та захист території від руйнівного впливу негативних факторів.

У ДСНС у Кіровоградській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#як діяти в різних надзвичайних ситуаціях
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
live comments feed...