• Головна
  • Кіровоградська область: студентів, учнів та дошкільнят навчали азам цивільного захисту
11:33, 24 жовтня 2014 р.

Кіровоградська область: студентів, учнів та дошкільнят навчали азам цивільного захисту

У дошкільних навчальних закладах, школах, коледжах, ліцеях та училищах Кіровоградщини пройшов позачерговий Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Захист людини у надзвичайній ситуації».

- Терміновість проведення заходу продиктована вимогами сьогодення. – Зазначив начальник Управління ДСНС в області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак. - У час, коли частина жителів східних регіонів держави піддаються щоденному обстрілу та бомбардуванням, а частина - намагаються налагодити нормальне життя на зруйнованих територіях, українці повинні володіти хоча б елементарними знаннями цивільного захисту.

Перш за все, звичайно, потрібно захистити підростаюче покоління. З цією метою рятувальники області, працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області і освітяни об’єднали свої зусилля, щоб найбільш ефективно провести навчальний захід та практично підготувати дітей до дій у випадку загрози або виникнення надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Зосередили увагу на правилах поведінки в умовах НС як мирного часу (аварія на підприємстві з викидом хімічно-небезпечних речовин, вибух у будівлі, радіаційна загроза тощо), так і особливого періоду (повітряна тривога, захоплення заручників, обстріл та інші). Впродовж тижня учні активно зустрічались та спілкувались з рятувальниками, детально знайомились з роботою пожежно-рятувальної служби, цікавились, які надзвичайні події найчастіше виникають на території населеного пункту, та як поводитись, щоб не потрпити у біду, не нашкодити власному здоров’ю та не отримати каліцтв. Під керівництвом працівників служби порятунку учні відпрацьовували практичні навички, а по завершенню тижня складали іспити.

Ще одним важливим завданням, яке відпрацьовувалось у процесі проведення Тижня, було перевірити реальність та дієвість плану заходів, спрямованих на захист населення у випадку надзвичайної ситуації мирного часу та особливого періоду.

- Саме від того, наскільки якісно спрацює цей план, наскільки грамотно діятимуть його виконавці, - Підкреслив Віктор Васильович, - залежатиме збереження життя багатьох людей.

З метою практичної перевірки порядку дій населення під час надзвичайної ситуації в усіх навчальних закладах відбувся День цивільного захисту, у ході якого відпрацьовували евакуацію за межі навчального заклакладу, а також укриття від загрозливих чинників у пристосованих захисних спорудах, якими можуть бути підвальні або інші заглиблені та пристосовані приміщення та разом з учнями вивчали й відпрацьовували способи захисту органів дихання.

Загалом, Тиждень знань безпеки життєдіяльності був насиченим та змістовним, студенти, учні та дошкільнята поповнили свій запас знань новими фактами та практичними навичками.

У ДСНС у Кіровоградській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградська область
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...