![](https://s.0522.ua/section/logo/upload/pers/13/logo.png?20240727)
11:33, 24 жовтня 2014 р.
Кіровоградська область: студентів, учнів та дошкільнят навчали азам цивільного захисту
У дошкільних навчальних закладах, школах, коледжах, ліцеях та училищах Кіровоградщини пройшов позачерговий Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Захист людини у надзвичайній ситуації».
- Терміновість проведення заходу продиктована вимогами сьогодення. – Зазначив начальник Управління ДСНС в області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак. - У час, коли частина жителів східних регіонів держави піддаються щоденному обстрілу та бомбардуванням, а частина - намагаються налагодити нормальне життя на зруйнованих територіях, українці повинні володіти хоча б елементарними знаннями цивільного захисту.
Перш за все, звичайно, потрібно захистити підростаюче покоління. З цією метою рятувальники області, працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області і освітяни об’єднали свої зусилля, щоб найбільш ефективно провести навчальний захід та практично підготувати дітей до дій у випадку загрози або виникнення надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Зосередили увагу на правилах поведінки в умовах НС як мирного часу (аварія на підприємстві з викидом хімічно-небезпечних речовин, вибух у будівлі, радіаційна загроза тощо), так і особливого періоду (повітряна тривога, захоплення заручників, обстріл та інші). Впродовж тижня учні активно зустрічались та спілкувались з рятувальниками, детально знайомились з роботою пожежно-рятувальної служби, цікавились, які надзвичайні події найчастіше виникають на території населеного пункту, та як поводитись, щоб не потрпити у біду, не нашкодити власному здоров’ю та не отримати каліцтв. Під керівництвом працівників служби порятунку учні відпрацьовували практичні навички, а по завершенню тижня складали іспити.
Ще одним важливим завданням, яке відпрацьовувалось у процесі проведення Тижня, було перевірити реальність та дієвість плану заходів, спрямованих на захист населення у випадку надзвичайної ситуації мирного часу та особливого періоду.
- Саме від того, наскільки якісно спрацює цей план, наскільки грамотно діятимуть його виконавці, - Підкреслив Віктор Васильович, - залежатиме збереження життя багатьох людей.
З метою практичної перевірки порядку дій населення під час надзвичайної ситуації в усіх навчальних закладах відбувся День цивільного захисту, у ході якого відпрацьовували евакуацію за межі навчального заклакладу, а також укриття від загрозливих чинників у пристосованих захисних спорудах, якими можуть бути підвальні або інші заглиблені та пристосовані приміщення та разом з учнями вивчали й відпрацьовували способи захисту органів дихання.
Загалом, Тиждень знань безпеки життєдіяльності був насиченим та змістовним, студенти, учні та дошкільнята поповнили свій запас знань новими фактами та практичними навичками.
У ДСНС у Кіровоградській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
25 липня
13:00
15 липня
Як обрати барбершоп та на що звернути увагу
Новини компаній
11:07
12 липня
Вступ без НМТ та ЗНО!
Новини компаній
13:00
11 липня
Київстар ТБ та Агенти крові запрошують до ініціативи "Справжній супергерой – це ти"
Партнерський матеріал
12:43
11 липня
Мигдалевий пілінг Enerpeel MA: Ваш шлях до досконалої шкіри
Новини компаній
17:00
8 липня
Оголошення
11:48, 16 липня
18:56, 18 липня
11:48, 16 липня
18:56, 18 липня
11:20, 12 червня
live comments feed...