• Головна
  • На Кіровоградщині запрацювала перша в Україні рухома сонячна електростанція
11:44, 30 жовтня 2014 р.

На Кіровоградщині запрацювала перша в Україні рухома сонячна електростанція

Компанія Рентехно завершила будівництво наземної сонячної електростанції потужністю 90 кВт, призначеної для виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її використанням для власних потреб фермерського господарства в Кіровоградській області, повідомляє elektrovesti.net.

Даний проект відрізняється від усіх раніше побудованих в Україні тим, що при його реалізації вперше були впроваджені кілька нових технологій, таких як унікальна система управління режимами роботи сонячної електростанції, а також динамічна система стеження за сонцем.

Використання двохосьових трекерів, які стежать за положенням сонця, стало однією з найбільш помітних особливостей сонячної електростанції «Sunflower-90». На кожному трекері було змонтовано 20 сонячних модулів по 250 Вт, а всього на станції встановлено 18 трекерів. Очікуваний річний приріст генерації становить близько 31%, що робить застосування динамічних опорних металоконструкцій економічно доцільним рішенням.

Активна система керування дозволяє орієнтувати сонячні панелі в просторі на підставі показань від декількох датчиків освітленості, а також - уникати пошкоджень обладнання при сильному вітрі. Система постійно відстежує метеоситуацію та, при необхідності, переводить сонячні панелі в положення флюгування.

Електростанція спроектована з застосуванням трифазних інверторів виробництва компанії Danfoss/SMA потужністю 15 кВт, а також мультикристалічних кремнієвих модулів LDK з піковою потужністю 250 Вт. Один інвертор обслуговує три трекера, на кожному з яких встановлено по 5 кВт сонячних батарей. Робота станції контролюється власною системою моніторингу, що дозволяє аналізувати її стан з будь-якої точки світу і визначати кількість енергії, виробленої електростанцією в заданий проміжок часу. Для виконання заданих алгоритмів, було розроблено спеціальне програмне забезпечення, а по апаратній частині - передбачено подвійне резервування найбільш важливих функціональних блоків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рухома сонячна електростанція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...