Футбол
09:21, 3 листопада 2014 р.

Втрачена перемога та вболівальники руйнівники

Футбол

Домашній матч 15 туру між «Зіркою» і «Миколаєвом» для кіровоградських футболістів носив особливе значення.

Виїзна перемога над тернопільською «Нивою» позитивно вплинула на наших хлопців, які відчули впевненість у власних силах після безвиграшної серії, що налічувала 6 ігор. Суперників натомість в останній грі декласував «Гірник-Спорт» (5:0), від чого корабели точно були не кращому психологічному стані.

Щодо позицій у турнірній таблиці, то обидві команди, маючи в своєму багажі по 16 очок, перебували у нижній її частині , відтак перемога одного з колективу, покращувала ситуацію в чемпіонаті.

Футболісти «Зірки» від старту гри почали шукати підходи до воріт Восконяна. Перші 20 хвилин вони практично сиділи у штрафній зоні гостей, володіли ігровою та територіальною перевагою, але нічого з цього не витиснули. Якби в цей відрізок матчу наші футболісти реалізували усі свої моменти, то зняли б питання щодо переможця вже до перерви. Першу небезпеку вони створили на 7-й хвилині, але удару Григорія Баранця бракувало влучності. За кілька хвилин у штрафній зоні пробивав Акименко. Вболівальники вхопилися за голову після удару Олександра, та одразу боковий суддя підняв прапорець, зафіксувавши офсайд. А який чудовий момент не реалізував Фатєєв! Після небезпечного удару головою кулястий пройшов поряд зі стійкою. Далі настала черга змарнувати шанс неточним ударом Бориса Баранця.

Гості намагалися будувати свою атаку правим флангом, але нічого серйозного не створили. Вперше гравці «Миколаєва» нагадали про себе нашому воротарю на 20-й хвилині. Дальнім ударом Прокіпчук перевірив пильність Поштаренка.

Футболісти «Зірки» продовжували нагнітати. На 28-й хвилині з флангу потужно пробивав Акименко, м’яч після рикошету залишився у кіровоградців, але розпорядилися вони ним невдало. Минала 37 хвилина, коли Загальський зробив передачу на хід Фатєєву, який вривався у штрафну. Захисник корабелів Остапенко робить підкат, збиваючи Дмитра. Головний суддя Максим Козиряцький вказує на 11-метрову позначку. Виконувати пенальті вийшов співавтор епізоду - Загальський, але Ігор не вигадав нічого кращого ніж пробити із затяжкою та «на техніку». Такий м’яч став легкою здобиччю Восконяна. Марнотратство у подальшому дорого обійшлося червоно-жовтим.

Під завісу першого тайму футболісти з Миколаєва створили ще одну небезпеку. Корабели провели швидку контратаку за якою послідував навіс на Рогозинського, але захисник гостей м'яч не дістав. «Зірка» одразу відповіла своїм моментом: Фатєєв видав точну передачу у штрафну на Акименка, який прийняв на груди, і з розвороту пробив. Удар вийшов ефектний, але неефективний: шкіряна сфера попрямувала значно вище воріт.

Від старту другого тайму гості заграли активніше, додали у швидкостях, почали більше йти вперед, примушуючи кіровоградців фолити, але до небезпечних моментів не доходило. З різницею у декілька хвилин гірчичники отримали Григорій Баранець, Бочкур і Загальський.

Зіркові намагалися турбувати гостей своїми атаками, але брак при передачах та поганий контроль м’яча нівельовували всі їхні спроби. Щоб освіжити гру Самір Гасанові провів заміни у нападі, випустивши на поле Щедрого та Чичикова. Минуло небагато часу і Олексій на 70-й хвилині пройшов правим флангом, навісив на дальню стійку воріт суперника, але замкнути передачу не було кому. За декілька хвилин нагадав про себе і Щедрий. З лівого флангу був простріл від Бацули та Артем не дотягнувся до м’яча.

Завершувати гру внічию червоно-жовті бажання не мали, тому продовжували турбувати захист миколаївців, однак навіть одне очко взяти у 15-му турі кіровоградцям не судилося. На 85-й хвилині в одній зі своїх нечисленних атак суперники забили. Автором голу став Сомов, який у нашій штрафній зоні проявив дива індивідуальної майстерності, обіграв двох центральних захисників і з 4 метрів технічно пробив. Поштаренко у цьому епізоді був безсилий – 0:1.

Футболісти «Зірки» стали у ролі наздоганяючих на останніх хвилинах матчу. Передбачувано, підопічні Саміра Гасанова пішли вперед. На поле вийшли Рибалко та Тітов, але створити реальний гольовий момент «Зірці» не вдалося. Великі сподівання були на Щедрого, який пробивав штрафний у компенсований арбітром час. Але його удар не приніс жодної небезпеки: м’яч взяв напрямок суттєво вище воріт. Фінальний свисток Максима Козиряцького зафіксував остаточний рахунок - 0:1 на користь гостей.

Здавалося б матч завершено, але подальшими ньюзмейкерами стали вже не футболісти, а фанати «Миколаєва». У середині другого тайму вони зламали решітки, що відділяли глядацькі трибуни від стадіону та після завершення гри вибігли на поле. Чи не могли вони привітати своїх футболістів із перемогою без цього дикунства з пошкодженням майна стадіону, на який фани корабелів приїхали в якості гостей? Питання риторичне. Шкода, що у вболівальників з Миколаєва особливі способи підтримки своєї команди, які не з кращої сторони формують думку про них, красномовно свідчать про їх культуру вболівання та негативно впливають на авторитет клубу.

Наступну гру на домашньому стадіоні футболісти «Зірки» проведуть 8 листопада. Їхнім суперником буде алчевська «Сталь». Початок матчу о 14:00.

«Зірка» (Кіровоград) – «Миколаїв» (Миколаїв) – 0:1 (0:1).
2 листопада 2014 року (неділя). Початок о 14:00. Кіровоград. Стадіон «Зірка». 1032 глядачі. + 7 С. Перша ліга. 15-й тур.
Арбітр: Козиряцький Максим (Запоріжжя).
Асистенти арбітра: Шост Олександр (Луганськ), Оганєсян Дмитро (Луганськ).
4-й арбітр: Калита Роман (Кіровоград).
Спостерігач арбітражу: Брюхов Павло (Донецьк).
«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег, 5. Бочкур Роман (к/к), 11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис, 17. Кривошей Єгор, 20. Фатєєв Дмитро (24. Тітов Дмитро, 90+2), 21. Загальський Ігор (10. Рибалко Микола, 89), 22. Баранець Григорій (9. Щедрий Артем, 68), 50. Акименко Олександр, 66. Осадчий Дмитро (77. Чичиков Олексій, 63). Запасні: 41. Льопка Роман, 15. Кілик Антон, 19. Самойленко Вячеслав. В.о. головного тренера: Гасанов Самір.
«Миколаїв»: 77. Восконян Валерій, 3. Адаменко Роман, 7. Загинайлов Сергій, 8. Рогозинський Валерій (19. Берко Віктор, 77), 9. Піднебенной Вячеслав (к/к), 13. Прокипчук Ярослав (15. Бондаренко Денис, 83), 14.Сомов Іван, 17. Стеценеко Олександр, 18. Момот Віталій (10. Купрій Артур, 90), 25. Остапенко Дмитро, 27. Білий Іван. Запасні: 12. Антоненко Олександр, 11. Носов Ілля, , 26. Андрієвський Микола. Головний тренер: Федорчук Олег.
Гол: 0:1, Сомов Іван (85).
Попередження: Баранець Григорій (49), Бочкур Роман (52), Загальський Ігор (56), Білий Іван (87).