• Головна
  • У рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності школярі з Кіровоградського району відвідали пожежно-технічну виставку музей
11:30, 12 листопада 2014 р.

У рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності школярі з Кіровоградського району відвідали пожежно-технічну виставку музей

Наразі у навчальних закладах Кіровоградщини триває Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.

Під час загальношкільних заходів особлива увага приділяється навчанню дітей правилам безпеки. Активно приходять маленькі відвідувачі і до пожежно-технічної виставки-музею, яка знаходиться на території обласного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. Сьогодні тут побували школярі із села Назарівки Кіровоградського району.

На виставці діти мали можливість здійснити екскурс у минуле, коли, наприклад, про сучасну техніку і обладнання люди й гадки не мали, і уявити як саме наші предки гасили вогняне лихо два століття тому, як пожежникам вдавалося ліквідовувати великі пожежі. Про це завідувач виставки Оксана Мачак розповідає у історичному залі.

Викликала захоплення, особливо у хлопчиків, експозиція наступного залу, - техніки і служби. Маленькі макети автомобілів – аналоги справжніх пожежних машин, які застосовувалися раніше, а також, діючих сьогодні. Ознайомилися діти і з сучасним оснащенням та спорядженням, за допомогою якого працівники служби «101» ліквідовують пожежі та рятують людей з вогняного полону.

Нагадали дітям, що окрім вогню на них можуть чатувати й інші небезпеки. Як от, наприклад, боєприпаси часів ВВв. Фахівець групи піротехнічних робіт лейтенант служби цивільного захисту Костянтин Саєнко розповів дітям про види боєприпасів, та правила поведінки у разі виявлення такої небезпечної знахідки.

Якщо у двох попередніх залах виставки діти мали можливість поринути як у історичне минуле, так і в сьогодення Служби, то наступна зала, зала профілактики і виникнення пожеж, ніколи не матиме минулого часу, бо саме людина, її недбале ставлення щодо дотримання правил пожежної безпеки призводить до вогняного лиха. Що століття тому, що у наші дні саме людський фактор є найпоширенішою причиною виникнення пожеж. Тут розміщені дещо незвичайні експонати, кожен з яких має свою сумну історію – це побутові прилади та предмети інтер’єру, що побували в обіймах пекельного вогню. І слова тут зайві - ці мовчазні свідки трагедії, що сталася десь і колись, говорять набагато більше за будь-які промови із застереженнями та настановами. Такий принцип наочності, підкріплений влучними коментарями фахівця, має велику силу впливу на свідомість відвідувачів, як дітей, так і дорослих.

Звичайно, сподобалися дітям і крихітні макети житлових квартир, де зосереджена увага на причинах загорянь, дуже сподобалася школярам і дзеркальна діорама «Пожежа в квартирі».

Приємно зазначити, що самі діти добре розуміють - у житті ці знання їм знадобляться.

Під час Тижня знань викладачі та педагоги прикладають максимум зусиль аби донести дітям інформацію як уникати надзвичайних подій і як себе поводити у разі їх виникнення. Всебічно сприяє організації відповідних заходів і керівництво Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, про що зазначила Ірина Горобченко, педагог-організатор Назарівського НВК.

Прес-служба У ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...