Опалювальний сезон 2014-2015 років: плюси і мінуси Кіровоградщини

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон провів селекторну нараду з керівниками областей та міста Києва за участі керівників департаментів житлово-комунального господарства ОДА, міських голів (їх заступників) обласних центрів, керівників теплопостачальних підприємств та інших, відповідальних за проведення опалювального сезону осіб.

З боку органів центральної виконавчої влади у нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз України", Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства інфраструктури, Державного агентства автомобільних доріг (Укравтодору), Міністерства оборони, МВС, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Державної пенітенціарної служби.

Під час селекторної наради розглянуто ряд питань, зокрема, про стан проходження опалювального сезону, про виконання постанови Кабінету Міністрів від 9 липня ц.р. № 296 "Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року", стан розрахунків за енергоносії та за житлово-комунальні послуги, стан виконання заходів із заміщення газу альтернативними видами палива, про стан виплати заробітної плати у сфері ЖКГ та інш.

Розпочинаючи нараду, Володимир Кістіон нагадав керівникам областей, що на 1 жовтня всі регіони прозвітували про стовідсоткову технічну готовність до проходження опалювального сезону. Разом з тим, коли у двадцятих числах жовтня відбулося різке зниження температури і Мінрегіон та Міненерговугілля, на виконання вимоги постанови КМУ № 296, направили в регіони лист-погодження про початок опалювального сезону, з’ясувалося, що далеко не всі з них були готові оперативно і якісно це зробити, деякі продовжували вирішувати проблеми, зокрема, з підключенням житлового фонду до тепла.

За прогнозом метеорологів, нині температура повітря на найближчі дні теж має тенденцію до різкого зниження. Тому Володимир Кістіон попередив посадовців у студіях про необхідність забезпечити цілодобову роботу диспетчерських служб, посилити діяльність відповідних територіальних (регіональних) штабів, а також перевірити та забезпечити готовність до роботи аварійно-відновлювальних бригад з відповідним матеріальним та технічним забезпеченням.

Детальніше початок опалювального сезону та досягнення і недоліки регіонів проаналізував заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов. Він зазначив, що крім забезпечення стовідсоткової технічної готовності житлово-комунальної інфраструктури до роботи в опалювальному сезоні на сьогодні головним завданням є економія та суттєве зменшення споживання природного газу. Досягти цього планується за рахунок реалізації затверджених керівниками регіонів заходів щодо скорочення обсягів використання газу, у тому числі теплопостачальними підприємствами протягом опалювального сезону на 30%.

Виконання технічних заходів у стовідсотковому обсязі, за словами заступника міністра, забезпечили більше половини регіонів України. У цьому переліку зі знаком плюс і Кіровоградська область. Інші регіони справилися на 80-90%. Винятком, з об’єктивних причин, є донецький та луганський регіони, а також Волинська область (рівень виконання технічних заходів тут склав лише 29%).

Значно гірше виглядає ситуація з переведення котелень на альтернативні види палива. На 99-100% такі заходи виконали Дніпропетровська, Житомирська, Київська, Львівська, Миколаївська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ, на 75-90% – Вінницька, Івано-Франківська, Одеська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Хмельницька області. Значно відстають від затверджених планів Кіровоградська (65%), Закарпатська (56%), Запорізька (47%) області.

Щодо нинішніх витрат тепловиками природного газу, то Андрій Білоусов нагадав, що реальне виконання затверджених на рівні регіонів заходів зі зменшення споживання газу теплопостачальними підприємствами повинно було б забезпечити фактичне скорочення обсягів блакитного палива, порівняно з минулим опалювальним сезоном, на 30%. У той же час остання інформація НАК "Нафтогаз України" щодо споживання природного газу регіонами свідчить про зовсім іншу картину – на відміну від попередніх місяців. Адже до початку опалювального сезону інформація про стан використання газу теплопостачальниками давала певний оптимізм щодо можливості виконання постанови Кабінету Міністрів № 296, тобто фактичного скорочення споживання газу, в підсумку, на 30%. У серпні, зокрема, споживання газу було меншим від затверджених лімітів на 34%, у вересні – на 30%, у жовтні – майже на 34%. Тобто в цілому протягом серпня-жовтня теплопостачальними підприємствами при затверджених лімітах споживання в обсязі 800 мільйонів кубометрів газу фактично спожито 531 мільйон кубометрів, або на 34% менше від розподілів, затверджених постановою уряду.
– А от показники споживання природного газу в останні дні жовтня та листопаді, – зазначив Андрій Білоусов, – змушують повернутись до регіональних планів зі зменшення його споживання, затверджених керівниками регіонів, та задуматись над рівнем їх відповідальності за виконання взятих на себе зобов’язань.

За останніми даними НАК "Нафтогаз України", обсяг споживання газу теплопостачальними підприємствами у листопаді складає 1 мільярд кубометрів. Перебір становить 314 мільйонів кубометрів, тобто блакитного палива використано на 43% більше від лімітів, затверджених на даний період постановою Кабміну (затверджено 729 мільйонів кубометрів).

Листопадові обсяги споживання, таким чином, не лише перекрили всю економію газу попередніх трьох місяців, а й вийшли за цю цифру на 46 мільйонів кубометрів (або на 3%). Затверджені ліміти, за словами заступника міністра, перевищили всі регіони України. Кіровоградщина – у переліку тих областей (разом з Чернігівською, Миколаївською, Херсонською, Чернівецькою та Донецькою), де рівень перевищення найбільший – на 60 і більше відсотків. Менше, ніж на 30%, перевищили встановлені ліміти Закарпатська, Волинська, Дніпропетровська, Львівська області.

Що стосується ситуації за серпень-листопад, то при затверджених лімітах споживання газу на даний період в обсязі 1,5 мільярда кубометрів фактично спожито 1 мільярд 574 тисячі кубометрів, або на 3% більше від лімітів, затверджених постановою уряду. Не вийшли за доведені обсяги, за підсумками 4 місяців, Запорізька, Волинська, Дніпропетровська області та м. Київ, незначне перевищення допустили Львівська, Закарпатська, Одеська, Херсонська та Вінницька області. Найбільше перевищення затверджених лімітів за серпень-листопад показали практично половину областей, у тому числі Кіровоградська.

Андрій Білоусов попередив, що Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства разом з Міністерством енергетики та вугільної промисловості та НАК "Нафтогаз України" опрацьовується спільна позиція щодо можливого направлення до Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента клопотань про притягнення до дисциплінарної відповідальності голів облдержадміністрацій та профільних заступників за недотримання лімітів споживання газу, затверджених постановою уряду № 296, та ігнорування відповідних доручень Кабінету Міністрів з даного питання. Тому керівникам областей необхідно ще раз переглянути затверджені плани зі зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами, внести корективи та забезпечити дотримання передбачених постановою лімітів протягом грудня і в подальші періоди.

Також Андрій Білоусов зупинився на питанні заборгованості з виплати заробітної плати у галузі ЖКГ. Станом на 1 листопада її мають 102 підприємства галузі, сума невиплачених заробітків складає 18,8 мільйона гривень. З початку нинішнього року заборгованість зросла на 11 мільйонів гривень (або на 141%). Підприємства комунальної теплоенергетики, зокрема, завинили своїм працівникам 1,6 мільйона гривень, водопровідно-каналізаційного господарства – 5,3 мільйона гривень, житлового господарства – 4,2 мільйона гривень, інші підприємства – 7,7 мільйона гривень.

У розрізі регіонів заборгованість із заробітної плати з початку року зменшилася в Івано-Франківській та Житомирській областях, натомість зросла в Херсонській, Харківській та Вінницькій областях. У семи регіонах вона виникла там, де її раніше не було – це стосується і Кіровоградської області. Зовсім немає зарплатних боргів у житлово-комунальній сфері Миколаївської, Дніпропетровської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Чернігівської областей та міста Києва.

Для Кіровоградщини виступ заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства завершився, все-таки, на хвилі позитиву. Андрій Білоусов виокремив нашу область у складі трьох регіонів (ще Закарпатська та Вінницька), де спостерігається найвищий рівень оплати споживачів за житлово-комунальні послуги. За даними Державної служби статистики, загальний рівень оплати населенням цих послуг у поточному році складає 103%, у т.ч. послуг з газопостачання – 111%, централізованого опалення та гарячого водопостачання – 108%, водопостачання та водовідведення – 91%, утримання будинків – 94%, вивезення побутових відходів – 91%. Найгірше розраховуються за житлово-комунальні послуги споживачі Харківської області.

Щодо інших питань порядку денного, то про проблеми, на які територіям варто звернути увагу, говорили в.о. заступника керівника НАК "Нафтогаз України" Юрій Колупайло, директор департаменту податкового планування і регуляторної політики НАК "Нафтогаз України" Юрій Колбушкін, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Руслан Машляківський.

У селекторному режимі заслуховувались і представники територій. Заступник голови Кіровоградської ОДА Віта Атаманчук зазначила, що опалювальний сезон на території області проходить стабільно. Станом на 2 грудня працюють всі 396 котелень. Стовідсотково опалюються заклади соціальної сфери та житловий фонд. За жовтень-листопад обсяг споживання природного газу підприємствами комунальної теплоенергетики області склав 17,1 мільйона кубометрів або 115% від обсягу лімітів, затверджених постановою Кабміну № 296. Обласною державною адміністрацією направлено листи всім підприємствам з вимогою суворо дотримуватись доведених обсягів споживання газу.

За оперативними даними НАК "Нафтогаз України", у січні-жовтні 2014 року теплопостачальними підприємствами області спожито 61 мільйон кубометрів природного газу на суму 129,7 мільйона гривень. Станом на 27 листопада сплачено 74,73 мільйона гривень, тобто рівень розрахунків складає 57,6%. У листопаді живими коштами сплачено 4,3 мільйона гривень, що з урахуванням різниці в тарифах перевищує вартість газу, спожитого у жовтні ц.р. Такого результату досягнуто завдяки запровадженню рахунків зі спеціальним режимом використання. 11 із 15 теплопостачальних підприємств, у т.ч. всі 5 підприємств-ліцензіатів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відкрили рахунки зі спеціальним режимом використання в установах Державного ощадного банку і подали до Нацкомісії необхідні розрахунки нормативів. Десятьом із зазначених підприємств установлено нормативи перерахування коштів.

Не відкрили поточні рахунки зі спеціальним режимом використання суб’єкти, підпорядковані Міноборони, МВС та Управлінню Державної пенітенціарної служби в Кіровоградській області. Це установи, що мають право обслуговуватися та відкривати розрахункові рахунки виключно в органах державної казначейської служби України. Заборгованість на даних підприємствах відсутня.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон мав два запитання до Віти Атаманчук. Його цікавило, як вирівнюватиметься ситуація у зв’язку з перебиранням газу теплопостачальниками Кіровоградщини та як вирішуватиметься проблема досить великої заборгованості із заробітної плати працівників сфери ЖКГ (1 мільйон 789 тисяч гривень).

Заступник голови облдержадміністрації повідомила, що обидва ці питання – на постійному контролі ОДА. До вирішення проблеми, зокрема щодо зарплатних боргів, буде залучено також місцеві бюджети. Теплопостачальні підприємства активізують свою роботу із споживачами-боржниками, що дасть змогу поповнити надходження підприємств.

Володимир Кістіон, звертаючись до посадовців не тільки Кіровоградщини, а й усіх регіонів держави, на питанні погашення заборгованості із заробітної плати акцентував особливу увагу.
– На календарі – грудень, – зазначив він. – Попереду – новорічні та різдвяні свята, а це означає, що люди повинні отримати свою заробітну плату в повному обсязі. Це ваш обов’язок, як керівників. Це ваша відповідальність.
Володимир Кістіон повідомив, що за підсумками сьогоднішньої розмови буде сформовано протокол, який надійде до Кабінету Міністрів, і на рівні уряду буде надано відповідні доручення щодо забезпечення виконання завдань з метою вирішення проблем, про які йшлося у ході селекторної наради.
Опалювальний сезон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
107 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Новости компаний
Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк, які входять у міжнародну банківську групу ABH Holdings S.A. зі штаб-квартирою в Люксембурзі, об'єднують свої активи, щоб стати найбільшим приватним банком України. Про те, як відбувається злиття, коли воно завершиться і які вигоди від нього отримають клієнти, нам розповів Сергій Зарічнюк, регіональний керівник із продажу та дистрибуції Центрального регіону Альфа-Банку Україна та Укрсоцбанку.  Коли Альфа-Банк Україна та Укр...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Плохая погода? Хандра? Вроде все хорошо, но чего-то не хватает? Мы знаем, что Вам поможет! Часы из натурального дерева. Они одарят Вас теплом, присущим всем натуральным материалам. Часики будут радовать Ваш глаз и привлекать внимание окружающих своей неординарностью. Много ли Вы видели таких нестандартных решений? Часы ИЗ ДЕРЕВА! Они украсят собой изящную женскую руку и придадут брутальности образу мужчины. Они привлекают и взрослых и подростков, потому чт...
Новости компаний
Совсем недавно главными помощниками в лечении мышечных болей были различные мази и эластичные бинты. Сейчас на смену этим атрибутам пришло средство под названием Kinesio tape. Оно представляет собой уникальный инструмент для удаления болевого синдрома нового поколения. Популярность этого средства стремительно набирает свои обороты. Это обосновано наличием целого ряда преимуществ. Kinesio tape и его преимущества Пластырь Kinesio tape – это круглосуточная по...
Новости компаний
После того, как женщины узнают, что беременны, они делают все, чтобы обеспечить своему малышу лучший старт в жизнь - меняют питание, начинают выполнять определенные физические упражнения, больше отдыхают. Они почти полностью погружаются в переживании о своем здоровье и состоянии будущего ребенка. Женщина так сконцентрирована, что она может упустить из виду мелочи, которые могут привести к необратимым последствиям. Например, это касается передвижения на авт...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: