У Кіровограді відбудуться вечори духовної музики «Різдвяні передзвони»

10-18 січня 2015 року Концертна зала філармонії

Творчий проект Вечори духовної музики «Різдвяні передзвони” започатковано у 2004 році. Прекрасна ідея – на початку Нового року вшановувати народження Ісуса Христа на провідному концертному майданчику області за участю знаних творчих колективів України належала директору філармонії, заслуженому працівнику культури України Кравченку Миколі Івановичу.

Цю ідею вже десятий рік успішно продовжують втілювати в життя художній керівник філармонії, заслужений діяч мистецтв України Наталія Бондаренко, заступник директора Валерій Федчишин, заступник директора по роботі з дітьми Ірина Полонська та заступник директора по комерційній діяльності Оксана Буртова. Духовним наставником "Різдвяних передзвонів" став секретар Кіровоградського Єпархіального Управління УПЦ, настоятель Спасо-Преображенського собору, протоієрей Петро Сидора. Вже четвертий рік Вечори духовної музики підтримує Кіровоградська єпархія УПЦ та особисто єпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф.

8 січня 2014 року відбудеться концерт Архієрейського хору Кафедрального Собору Різдва Божої Матері (м. Кіровоград) керівник – Людмила Мироненко та хору духовенства Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви.

Архієрейський хор Кафедрального Собору Різдва Божої Матері був заснований в 1983 році. Основа Архієрейського хору – це вокалісти Кіровоградських музичних закладів хорового мистецтва. Окрім регулярних служб у Кафедральних Соборах, хор бере участь у різноманітних концертах і фестивалях.

В репертуарі хору звучить класика українських та російських композиторів.

13 січня «Різдвяний концерт» чоловічого вокального гурту « ManSound».

Вокальна група була створена в грудні 1994 року талановитим композитором і аранжувальником Володимиром Михновецьким. Як ідейний натхненник Володимир зміг не тільки створити унікальну групу для Євроим і СНГ, а і вивести її на світовий рівень.

Сьогодні ManSound – експерти в жанрі а капела, провідний вокальний бренд України.

За свою історію ManSound взяв участь в 70 – ти фестивалях світу, від Аляски до Камчатки , від Гонконга до Норильська.

Чоловіча вокальна група створила єдиний акапельний фестиваль в Україні ім.В. Михновецького. Фестиваль є одним з найцікавіших музичних подій в Україні. Серед його гостей- музиканти з усіх куточків світу.

В 2006 році ManSound записав свій варіант гімна України у джазовому аранжуванні з державним академічним оркестром Є. Філатова «РадіоБенд Олександра Фокіна».

В березні 2011 року колектив дав 15 сольних концертів на Тайвані і два майстер-класи в Гонконзі.

На даний час останній альбом «Acapellissimo» ще раз довів , що гурт

ManSound є одним з яскравих вокальних гуртів сучасності.

15 січня концерт Академічного камерного хору «ХРЕЩАТИК».

Хор дістав свою назву "Хрещатик" від імені центральної вулиці мальовничого Києва. Вулиця, в свою чергу названа так, тому, що за давнім переказом, у джерелі, що знаходилося на початку теперішньої вулиці, Київським князем Володимиром, кияни були хрещені у християнство.

Колектив був заснований на хвилі культурного піднесення, який переживала молода Українська держава, коли з'явилася можливість виконувати хорову духовну музику. Колектив став відомим, здобув перемоги у міжнародних конкурсах та фестивалях в Ірландії, Угорщині, Німеччині, Польщі, а у 1999 році набув статусу професійного муніципального хору. Хор виборов право бути постійним учасником національних фестивалів "Музичні прем'єри сезону", "Київ Мюзік Фест", "Золотоверхий Київ". Серед своїх доробків колектив має фондові записи на Національному радіо України та Бі-Бі-Сі у Лондоні.

З серпня 2007 року відкрилася нова сторінка історії колективу, коли на посаду художнього керівника колективу здобув його вихованець: співак, а згодом - диригент Павло Струць. З ним, як носієм кращих традицій колективу, заповзятим майстром хорової справи, людиною мистецьки безкомпромісною, володарем розвиненої творчої інтуїції, пов’язує колектив свої сподівання і амбітні задуми.

Сучасний Камерний хор "Хрещатик" являє собою сплав професіоналізму і ентузіазму, який має бажання і можливість ставити перед собою найскладніші і найвідповідальніші завдання і гідно їх вирішувати.

16 січня - концерт з рубрики «Діти для дітей».

Беруть участь хорові колективи музичних шкіл м. Кіровограда – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Різдвяні перезвони 2015
Різдвяні перезвони 2015
вечори духовної музики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі