Ситуацію по проблемному гуртожитку у Кіровограді роз’яснила прокуратура

Виконувач обов’язків прокурора області Леонід Панченко прийняв участь у нараді, що відбулася за ініціативи голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, з питань урегулювання ситуації по проблемному гуртожитку м.Кіровограда.

Як зазначив Леонід Панченко вказана проблема виникла не сьогодні і завжди перебувала у полі зору органів прокуратури. Перевірка законності приватизації вказаного будинку засвідчила, що спірна будівля на праві державної власності була зареєстрована за комбінатом «Кіровоградтяжбуд» (в подальшому ВАТ «Кіровоградбуд»). Приватизація вищезазначеного підприємства у 1994 році здійснювалася Фондом державного майна України. Порушень під час приватизації перевіркою не встановлено.
Виконувач обов’язків прокурора області роз’яснив, що на момент приватизації за Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» гуртожиток не відносився до об’єктів державного житлового фонду, який підлягав приватизації громадянами України або передачі у комунальну власність відповідних рад. Оскільки законодавчої заборони не існувало гуртожиток законно був включений до вартості майна підприємства, яке підлягало приватизації. Вищезазначену заборону введено лише у 2005 році.
У подальшому в 1997 році ВАТ «Кіровоградбуд» продано гуртожиток ТОВ «Славія». З 2004 року спірне майно перебуває у приватній власності ПП «Вагран». В свою чергу, дія Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», який набрав чинності у 2009 році, не поширюється на права мешканців спірного гуртожитку, так як об’єктом приватизації не можуть бути гуртожитки, що перебувають у приватній власності.
«Цивільним законодавством передбачено, що набуття особами, які проживають у гуртожитку на підставі ордерів права власності на об’єкти нерухомого майна, на даний час є можливим лише за наявності договірних відносин між мешканцями та власником будинку. Не дивлячись на це, керівництво Кіровоградської міської ради, замість пошуку шляхів вирішення проблеми, не знайшло нічого кращого ніж ініціювати чергове звернення до прокурора», - підсумував Леонід Іванович.

66 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua